Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

Dobrá Niva má už na čele náskok 4 body, Budča na záver nadelila súperovi 11 gólov (FOTO)

Dobrá Niva má pred Krupinou štvorbodový náskok. Druhá trieda mala na programe záverečné kolo.

Momentka zo zápasu Podzámčok - Sliač(Zdroj: Milan Černák)

I. trieda

D. Niva – D. Huta 5:0 (4:0)

Novopečený líder tabuľky nastupoval na zápas s ambíciou si prvú priečku udržať a proti poslednému tímu tabuľky nenechal nič na náhodu. Domáci rozhodli o výsledku už v prvom polčase štyrmi presnými zásahmi a po zmene strán si pohodlné víťazstvo starostlivo ustriehli.

Góly: Peter Cibuľa 2, Kucbel, Baláž, Randis. ŽK: 1 – 0. Stretnutie pred 250 divákmi rozhodoval Dado. D. Niva: Pavol Kováč – Zbončák, Peter Cibuľa, Peter Kováč, Plichta, Kucbel, Baláž, Trnavský, Kyslý, Randis, Ivan (Tomáš Cibuľa, Kolény, Borgoň). D. Huta: Lakota – Peter Olšiak, Slovák, Nosáľ, Stupár, Šulek, Hronček, Lukáš Olšiak, Hanes, Marek Olšiak, Kršiak (Slovák, Nociar).

Bzovík – Zv. Slatina 3:2 (2:0)

Domáci fanúšikovia sa po dlhšej dobe dočkali plného nasadenia a aj plného bodového zisku. V Bzovíku sa opäť stretla pekná návšteva, ktorá potešila hráčov i funkcionárov. Domáci mančaft zaslúžene vyhral po konzistentnom výkone, keď hostia celý čas len doťahovali výsledok.

Góly: Pápay, Uramkin, Herman – Kuchárka, Lietava. ŽK: 1 – 1, ČK: 0 – 1. Pred 120 divákmi rozhodoval Domby. Bzovík: Alakša – Dianiš, Hudec, Dvorský, Výboh, Pápay, Slaný, Gonda, Marunčiak, Zaťkov, Uramkin (Herman, Čiak). Zv. Slatina: Slovák – Holubek, Pavlík, Sládok, Žákovič, Schieber, Tereň, Lietava, Kuchárka, Dančo, Karásek (Lietava, Mlynár).

Očová – Sása 1:0 (1:0)

V upršanom počasí sa hral priemerný zápas. Väčšina stretnutia sa hrala medzi šestnástkami, a tak diváci nevideli veľa gólových šancí. Domáci dokázali vydrieť víťazstvo najtesnejším výsledkom a získali tak tri body.

Gól: Ďuriš.. ŽK: 2 – 1. Stretnutie pred 120 divákmi rozhodoval Sivák. Očová: Čerhýň – Válovčan, Škamla, Šufliarsky, Šimkovič, Priadka, Bartoš, Hraško, Jamnický, Fabiány, Ďuriš (Filip, Melich, Chabada). Sása: Strapec – Jerguš, Puskailer, Vaščák, Soboňa, Megyesi, Martin Popper, Roman Popper, Sečkár, Ližbetin, Semeník (Polaček).

Podzámčok – Sliač 1:2 (1:0)

Prekvapenie kola sa zrodilo na Podzámčoku na úkor domácich. Diváci mohli sledovať vyrovnaný a kvalitný výkon oboch mužstiev a po prvom polčase sa domáci pobrali do šatní s jednogólovým vedením. Po zmene strán pokračovali oba tímy v dobrej hre. Hosťom sa v polovici polčasu podarilo vyrovnať a minútu pred koncom strhnúť vedenie na svoju stranu.

Góly: Vilhan – Halaj, Jackuliak. ŽK: 0 – 1. Pred 100 divákmi rozhodoval Želiezka. Podzámčok: Vilhan – Miroslav Babiak, Slavomír Hrčka, Martin Babiak, Kosorín, Ľubomír Hrčka, Hakel, Polgár, Špánik, Vilhan, Korpáš (Sluka). Sliač: Suja – Végh, Nemec, Bočkay, Hlaváč, Prostredný, Jackuliak, Frajt, Mihál, Halaj, Kadáš (Klesniak, Bertók).

Látky – Krupina 2:3 (1:1)

Krupina po minulotýždňovej prehre s najvážnejším konkurentom na postup – Dobrou Nivou musela pomýšľať na víťazstvo. Na ihrisku v Látkach sa nerodilo ľahko. Do šatní šli obe mužstvá za stavu 1:1. Po zmene strán dokázali hostia streliť o jeden gól viac ako domáci a získali veľmi dôležité tri body v boji o postup do piatej ligy.

Góly: Segeč, Kubiš – Želiezka 2, Selecký. ŽK: 3 – 2. Pred 60 divákmi rozhodoval Ratkovský. Látky: Chlebničan – Michalovský, Kurčík, Kubiš, Škopík, Tazberík, Krkoš, Segeč, J. Kubiš, Gondáš, Tokoly (Nosáľ). Krupina: Pavlenda – M. Selecký, Petrovský, Križan, Lietava, Paľov, Želiezka, Babiak, Bartík, S. Selecký, Murín. (Packa, Slúka).

12. D. Huta     20        3          3          14        20:43   12

Program 25. kola (nedeľa 12. júna o 17:00 hod.: Podzámčok – Látky, Sliač – Dudince, Sása – Kriváň, Zv. Slatina – Dobrá Niva, D. Huta – Krupina.

II. trieda

V. Pstruša – Stožok 1:3 (1:1)

So sezónou a s hráčmi sa prišla rozlúčiť slušná divácka návšteva, ktorá sa dočkala úvodného gólu domácich zo štandardnej situácie v 18. minúte hry. Z vedenia sa tešili iba minútu, pretože súper vzápätí vyrovnal. V druhom polčase Stožok potvrdil skvelú formu v tejto časti sezóny a vedenie strhol na svoju stranu dvoma presnými zásahmi.

Góly: Čavrnoch – Gondáš, Jozef Fekiač, Klimo. ŽK: 2 – 2. Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Sivák. V. Pstruša: Valocka – Válovčan, Ostrihoň, Urbaník, Pavel Jamrich, Uhliar, Kučera, Pohorelec, Pohanka, Čavrnoch, Peter Jamrich (Mikulčík, Lupták, Krčmárik). Stožok: Sliacky – Klimo, Ivan Figura, Ján Fekiač, Melicherčík, Marek Fekiač, Zorvan, Igor Figura, Výbošťok, Malatinec, Gondáš (Sarvaš, Jozef Fekiač, Ferko).

Budča – Terany 11:2 (6:1)

Budča sa už ani v prípade víťazstva nemohla dotiahnuť na čelo tabuľky a hráči sa museli zmieriť s druhým miestom. Kto tým pádom očakával len nudnú dohrávku súťaže, sa ale hlboko mýlil. Domáci predviedli divákom perfektnú gólovú kanonádu a so sezónou sa rozlúčili dvojciferným výsledkom.

Góly: Makovický 3, Pohanka 2, Krupička (11m), Strapko, Hric, Mozola, Iziari, Halama – Ronda, Gajdoš. ŽK: 1 – 1 Pred 80 divákmi rozhodoval Želiezka. Budča: Krupička – Bernát, Fašang, Strapko, Dlhopolec, Pohanka, Iziari, Halama, Hric, Mozola, Makovický (Karaffa, Hudec, Suja). Terany: Dodok – Erik Cicko, Dobronivský, Bartík, Teren, Ronda, Strelec, Haško, Šmondrk, Marián Kováč, Dušan Kováč (Gajdoš, Teren, Marián Cicko).

Pliešovce B – H. Moravce 4:1 (1:1)

Hostia sa v Pliešovciach ujali vedenia už po desiatich minútach hry, no tým si minuli svoj strelecký prach a opraty zápasu vzali do rúk domáci. Umnou hrou sa im v prvom polčase podarilo vyrovnať a v druhom dejstve zvrátiť víťazstvo na svoju stranu.

Góly: Ginda 2, Sýkora, Roman Rell – Miroslav Mažgút. ŽK: 2 – 1. Pred 50 divákmi rozhodoval Kuchárka. Pliešovce B: : Martin Paľov – Sýkora, Ihring, Liktor, Roman Rell, Palovič, Halgas, Martin Paľov, Ginda, Turoczy, Virík (Krankuš, Filip, Matúš Cút). H. Moravce: Štefko – Ušiak, Páleš, Ján Mažgút, Petrek, Hoško, Kulich, Miroslav Mažgút, Suba, Krajčík, Prístavka (Hrabovský, Štefanides).

V. Lúka – Sielnica 3:0 (2:0)

V tomto zápase sa stretli susedia z konca tabuľky. Diváci sledovali suverénny výkon domácich, ktorí presvedčivým výkonom zdolali svojho súpera o tri góly.

Góly: Dina 2, Tomáš Uhaľ. ŽK: 1 – 0. Pred 70 divákmi rozhodoval Marko. V. Lúka: Zemiar – Drahoň, Zemko, Sekereš, Paňko, Halmo, Vronský, Peter Uhaľ, Dina, Tomáš Uhaľ, Procházka. Sielnica: Necpál – Políček, Ján Ryboš, Róbert Ryboš, Horňák, Murgaš, Sojak, Menyhért, Jesenský, Martin Ryboš, Jozef Ryboš (Lacko, Mojžiš, Lesay).

Sebechleby – O. Lúka 2:0 (1:0)

Hostia nastúpili v oklieštenej zostave s deviatimi hráčmi v poli. To domáci poľahky využili a územnú prevahu bolo vidieť po celý čas. Lukáš Melišek strelil v každom polčase po jednom góle a zabezpečil tak svojmu tímu trojbodový zisk.

Góly: Lukáš Melíšek 2. ŽK: 2 – 0. Pred 100 divákmi rozhodoval Mojžita. Sebechleby: Peter Babiak – Pleva, Peter Bohuš, Erik Babiak, Krajč, Pavel Bohuš, Gembický, Nita, Patrik Melišek, Štimel, Lukáš Melišek (Kanka, Fidluš, Bukovinský). O. Lúka: Mesiarik – Valach, Vojtek, Kocúr, Gažo, Rapač, Slimák, Liška, Žifčák, Štefko.

Rykynčice – H. Tesáre 3:3 (2:1)

Rykynčiciam v poslednej minúte prekazili hostia radosť z prvej výhry.

Góly: Veselý 2, Chlpáň – L. Bartoš 2, Ľahký. ŽK: 0 – 0. Pred 15 divákmi rozhodoval Lalík. Rykynčice: Černák – Jančík, Žilka, Ľupták, Benedik, Chlpáň, Lacko, Guži, Gajdoš, Slávik, Veselý (Murín). H. Tesáre: Majdák – M. Bartoš, V. Bartoš, Martin Sever, S. Didi, P. Sever, Miklóš, Greguška, L. Bartoš, Piták, Ľahký (Holláň).

Senohrad – Litava 4:0 (1:0)

Domáci vďaka výhre preskočili Litavu v tabuľke.

Góly: Jo. Dolinský 2, Kožík, Jombík. ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 30 divákmi rozhodoval Bolf. Senohrad: Kamas – Matejka, J. Dolínsky, Záchenský, D. Slúka, Jombík, Joz. Dolínsky, Kožík, J. Fuľajtár, J. Slúka, J. Fuľajtár. Litava: Tuhársky – Grajciar, J. Parobok, J.Priškin, Vician, M. Priškin, P. Parobok, Valenčať, F. Turan, L. Turan, Krško (Dvorský, Augustín).

1. H. Nem. B   14        13        1          0          63:10   40

2. Senohrad     15        6          4          5          32:37   22

3. Litava          14        6          1          7          30:29   19

4. H. Tesáre    14        5          3          6          32:24   18

5. Rykynčice   15        0          3          12        10:67   3

Program 19. kola (nedeľa 12. júna o 17:00 hod.): H. Nemce B – Senohrad, Litava – H. Tesáre.