Tímom z nášho regiónu sa nedarilo. Bodovali len Pliešovce a H. Nemce (FOTO)

Tímom z nášho regiónu sa v nižších súťažiach vôbec nedarilo. Bodovali iba Pliešovce a H. Nemce.

Selce strieľajú domácemu Lieskovcu gól.Selce strieľajú domácemu Lieskovcu gól. (Zdroj: Milan Černák)

III. liga skupina Stred

MFK Detva – Žarnovica 0:1 (0:1)

Gól: 42. Peter Záhradník. ŽK: 72. Zdenko Kamas, 76. Ján Lapin, 78. Mário Chamula – 86. Roman Krivjančin. Stretnutie pred 90 divákmi rozhodoval Belko. MFK Detva: Jozef Vreštiak – Martin Ondrášik (46. Tomáš Pančík), Róbert Dianiška, Mário Chamula, Patrik Peniak, Andrej Michálik, Radovan Rapčan, Zdenko Kamas, Patrik Baláž, Ján Lapin, Dominik Nemeth (38. Ján Melich). Tréner: Ján Vaculčiak.

Detvianski futbalisti nastúpili v sobotu na domácom trávniku na druhý zápas v priebehu pár dní. Žarnovici patrí piata priečka v tabuľke a ak chceli domáci pomýšľať na body, museli podať veľmi dobrý výkon. Zverenci trénera Vaculčiaka si uvedomovali dôležitosť tohto zápasu a vopred stanovenú taktiku sa snažili dodržiavať. To sa im darilo do 42. minúty, keď udreli hostia zo Žarnovice, presadil sa Peter Záhradník. Po zmene strán posilnili domáci útok skúseným Pančíkom a chceli aspoň vyrovnať. Pár príležitostí si vytvorili, ale loptu za chrbát gólmana hostí sa im nepodarilo dostať. V dôležitom zápase tak futbalisti spod Poľany na domácom trávniku neuspeli a v tabuľke im patrí predposledná priečka.

Výsledky 26. kola: Námestovo – Kalinovo 3:1, L. Hrádok – L. Štiavnica 1:1, Čadca – Lučenec 5:2, Kremnička – Makov 10:0, Podbrezová B – Pohronie B 1:1, Krásno n/K – Martin 0:2, Nová Baňa – Bytča 3:1.

Pliešovce – S. Ďarmoty 1:1 (0:0)

Góly: 76. Pavel Vilhan – 65. Marián Berec. ŽK: 3 – 1. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Labuda. Pliešovce: Marek Gnida – Marek Sýkora, Michal Pavlík, Ľudovít Jamnický, Adam Santoris, Pavel Vilhan, Dušan Vrbiniak, Michal Filip (87. Michal Kosorín), Ján Kucbel, Ján Ďurajka, Vladimír Bobor (82. Matej Turkota). Tréner: Peter Píš.

Od úvodu sa hral svižný a otvorený futbal so šancami na oboch stranách. Kvalita súpera sa ukázala na ihrisku. Po zmene strán otvoril v 65. minúte skóre hosťujúci Berec, no zverenci trénera Píša sa nezložili a bojovali ďalej. Celý druhý polčas bol v réžii domácich, ktorí mali tlak a viacero šancí. Ujala sa až nádherná Vilhanova strela, ktorý ľavou nohou krásne zavesil pod brvno – 1:1. Po tomto momente tlak Tatrana ešte narástol, ale gól z neho už nepadol. Domáci predviedli vynikajúci výkon. Pred zápasom by bod so silným súperom brali, ale po výkone na ihrisku by nik nemohol namietať, keby získali aj všetky tri.

Hriňová – Vinica 0:3 (0:2)

Góly: 18. vlastný, 45. Tomáš Gál, 76. Ladislav Rácz. ŽK: 3 – 3.  Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Kuba. Hriňová: Michalík – Čipčala, Malček, Šulek, Chriašteľ, Marcinek, Paprčka, Moravčík, Miklian, Purdek, Mičuda.

Prvých 17 minút hrali domáci perfektný futbal, ale chýbalo korenie v podobe gólov. Začalo pršať, ale stále sa hralo pod taktovkou domácich. Potom však prišla 18. minúta, keď Moravčík z polovice ihriska prihrával loptu gólmanovi Michalíkovi. Ten si vybral slabšiu chvíľu, loptu si chcel zastaviť, ale tá mu prešla popod kopačku a bolo 0:1. Hra sa postupne vyrovnala. V 37. minúte sa zápas prerušili na pár minút pre prudký dážď a hralo sa potom na ťažkom teréne. Na 2:0 zvyšovali hostia po centri, keď skóroval nekrytý Gál. Domáci mali viac z hry, ale gól nedali. Purdek nastrelil iba žrď a prišiel trest. V 76. minúte upravil na konečných 3:0 po chybe obrany Rácz.

Poltár – Kováčová 3:1 (3:0)

Góly: 22., 43. Zsolt Rapi, 39. Michal Škalák – 90. Dominik Kudlík (11 m). ŽK: 2 – 3, ČK: 1 – 0. Stretnutie pred 350 divákmi rozhodoval Tutura. Kováčová: Ján Slančík – Marián Hradňanský, Rostyslav Shuper, Martin Turák, Matej Fašang, Lukáš Sopko, Tomáš Lacko, Oleh Kalutskyi, Andriy Bordun, Dominik Kudlík, Peter Majerčík. Tréner: Patrik Paulovčík.

Do 22. minúty mali hostia z Kováčovej zápas v rukách, dominovali v strede ihriska, domáci sa takmer k ničomu nedostali. Avšak prišla inkriminovaná 22. minúta a gól z kopačky Rapiho, keď obranca v snahe vypichnúť loptu prihral práve súperovmu hráčovi a ten osamotený otvoril skóre. Do polčasu dostali hostia ešte ďalšie dva zlepené góly, ktoré rozhodli o celom priebehu stretnutia. Kováčová mala ťažké srdce na rozhodcov, v závere zápasu brankár domácich skosil hráča Prameňa a bol vylúčený. V úplnom závere za Kováčovú skorigoval z jedenástky Kudlík. Domáci prevýšili hostí iba dôrazom v osobných súbojoch.

Medzibrod – Zvolen B 5:1 (3:0)

Góly: 15. Ivan Pipich, 21., 76. Peter Belko, 31., 73. Tomáš Klinec – 47. Ivan Pařenica. ŽK: 1 – 3. Stretnutie pred 220 divákmi rozhodoval Moják. Zvolen B: Jaroslav Kučera – Marek Fridrich (60. Filip Sliačan), Matej Starší, Ján Kouřil, Roman Čejtei, Miroslav Demčo, Ivan Pařenica, Jakub Sudimak (63. Adam Krčmárik), Jozef Malatinec, Martin Hraško, Ľubomír Vrana. Tréner: G. Geri.

Rezerva Zvolena cestovala k favorizovanému Medzibrodu. Od úvodu sa hral svižný a kvalitný futbal na dobrom teréne. Hosťom sa nedarilo v obrannej činnosti, tri chyby ich v prvom dejstve stáli tri góly. Po zmene strán s tým chceli niečo zverenci trénera Geriho urobiť. Hneď v 47. minúte Pařenica znížili na 3:1. Hostia hrali dobre, vypracovali si viacero šancí, boli aktívni, ale opäť prišli chyby v obrane, ktoré domáci trestali. Aj napriek tomu, že Medzibrod bol favoritom, hral sa vyrovnaný zápas, o ktorom rozhodli hrubé chyby Zvolena B v obrane.

Výsledky 24. kola: Fiľakovo – Jupie 6:0, Málinec – V. Krtíš 3:1, Divín – Revúca 2:4

Lieskovec – Selce 2:3 (1:1)

Góly: 29. Martin Svintek, 86. Boris Mihál – 15., 74. Filip Koctúr, 73. M. Matonok. ŽK: 3 – 2.

Stretnutie pred 120 divákmi rozhodoval Šmidriak. Lieskovec: Jozef Kubajda – Adam Gajdoš, Boris Mihál, Erik Valach, Vladimír Konček, Štefan Sudimák (80. Patrik Konôpka), Martin Svintek, Rastislav Pepich, Milan Výbošťok, Peter Lunter, Marek Mlynárček (72. Dominik Dvorský). Tréner: Viliam Lačný.

Do vedenia šli v zaujímavom stretnutí hostia zo Seliec v 15. minúte, keď uspel Koctúr. Domáci však nezložili zbrane a bojovali ďalej. V 29. minúte vyrovnával Martin Svintek. Za tohto stavu šli obe mužstvá aj do kabín. O osude zápasu rozhodla posledná dvadsaťminútovka. Na ihrisku sa začalo mierne iskriť. Najskôr hlavný rozhodca neodpískal jasný faul na domáceho hráča. Následne sa z ihriska na nosidlách porúčal hráč Seliec. V rozmedzí minúty strelili hostia dva góly. V závere zápasu sa nad Lieskovcom prehnala aj silná prietrž, počas ktorej musel byť duel na chvíľu prerušený. Domácim sa podarilo skorigovať už len v 86. minúte Mihálom, na vyrovnávajúci gól im tak neostalo už veľa času a v tomto stretnutí nezískali ani bod.

Repište – H. Nemce 0:3 (0:0)

Góly: 69. Jozef Rerich, 77. Michal Šnek, 86. Ján Rerich. ŽK: 0 – 1. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Šupej. H. Nemce: Ján Ďurica – Jaroslav Kindernaj, Peter Kocka (46. Michal Gembický), Matej Vyletel, Ján Rerich, Juraj Marunčiak, Ján Palkovič, Dávid Rerich, Peter Kocka (81. René Dinh), Michal Šnek, Jozef Rerich. Tréner: Ján Rerich.

Prvý polčas patril domácim futbalistom, ktorí boli lepším tímom. Avšak výborný výkon podal brankár H. Nemiec Ján Ďurica, ktorý vychytal domácich strelcov a položil tak základ trojbodového zápasu. Do druhého polčasu nastúpili hostia ako iné mužstvo a prebrali opraty zápasu. Pár šancí sa neujalo, ale napokon za chrbát domáceho gólmana dostali loptu postupne Jozef Rerich, Michal Šnek a Ján Rerich. Za predvedený výkon gólmana Ďuricu a v druhom polčase získali Hontianske Nemce zaslúžene tri body.

Výsledky 24. kola: Šalková – Sásová 5:2, Braväcovo – Rakytovce 2:4, Hrochoť – Č. Balog 1:3, Priechod – Lovča 3:4.

1. Šalková       24        15        6          3          72:25   51

2. Rakytovce   24        15        5          4          66:28   50

3. Hrochoť      24        14        2          8          57:35   44

4. Št. Bane      23        12        4          7          55:46   40

5. H. Nemce    24        11        5          8          42:42   38

6. Č. Balog      24        12        0          12        53:53   36

7. Sásová        24        10        3          11        43:39   33

8. Selce           24        9          5          10        43:50   32