Sobota, 15. december, 2018 | Meniny má Ivica

Záverečný duel sezóny: Zvolen podal dobrý výkon, proti Slovanu B mohol aj vyhrať

Zvolenskí futbalisti ukončili sezónu 2015/2016 na ihrisku rezervy bratislavského Slovana remízou.

ilustračné(Zdroj: Miloš Masarik)

Predohrávaný zápas posledného kola nadstavbovej časti súťaže sa začal s oneskorením. Dôvodom bola prietrž mračien, ktorá sa tesne pred začiatkom stretnutia prehnala nad časťou Bratislavy. Na spočiatku premočenom trávniku sa však hral dobrý futbal.

Úvod zápasu lepšie zvládli Zvolenčania, keď v 11. minúte odvrátenú loptu po rohovom kope poslal späť do šestnástky Roman Četjei a Ivan Očenáš hlavičkou otvoril skóre. Hráči Zvolena potom zodpovedne bránili a neumožnili rezerve Slovana vypracovanie gólovej príležitosti.

To však neplatilo v 33. minúte, keď po strate lopty v strede ihriska podnikli domáci rýchly útok po pravej strane. Hosťujúci brankár Gábriš na centrovanú loptu nedosiahol a pre nikým nekrytého Pinteho nebol problém vyrovnať na 1:1.

Hráči MFK vstúpili aj do druhého polčasu aktívne. Už v 49. minúte mohol vsietiť vedúci gól hostí aktívny Vrana. Dlhý pas spracoval Oliver Špilár, ktorý sklepnutú loptu posunul práve Vranovi. Útočník Zvolena však sám približne z miesta pokutového kopu strieľal tesne vedľa pravej žrde domácej brány.

Príležitosti na strelenie gólu mali aj domáci, no strely Tichého či Pinteho zlikvidoval pozorný Gábriš. Na druhej strany sa v šanciach ocitli Čejtei a opäť Vrana, no ani im sa nepodarilo poslať do vedenia svoje mužstvo. Zápas sa tak skončil spravodlivou remízou, hoci v druhom polčase mali Zvolenčania lepšie príležitosti na skórovanie ako domáci.

Hráči MFK sa tak rozlúčili s týmto ročníkom DOXXbet ligy remízou.

Okamih stretnutia

Je ťažké vybrať ten správny okamih, pretože by ním mohli byť napríklad: minúty pri strelení oboch gólov. Vybrali sme však 49. minútu a premárnenú príležitosť hostí, keď osamotený Vrana mohol posunúť do vedenia Zvolen, no skóre sa nemenilo.

Hráč stretnutia

Jednoznačne svojím výkonom upútal Ivan Očenáš. Stabilný pilier obrany Zvolena potvrdil svoj dobrý výkon aj streleným gólom.

Slovan B – MFK Zvolen 1:1 (1:1)

Góly: 33. Patrik Pinte – 11. Ivan Očenáš, ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 156 divákmi rozhodoval Igor Kozák.

Slovan B: Tomáš Rybár - František Lády, Christian Kurčík, Samuel Antálek, Filip Molnár, Patrik Sabo, Dominik Malý, Simon Tichý (80. Dávid Hrnčár), Oliver Morócz, Patrik Pinte, Martin Petreje. Tréner: Ján Kozák.

Zvolen: Patrik Gábriš - Miroslav Daško, Ivan Očenáš, Oliver Špilár (90. Marek Fridrich), Shota Davlashelidze (86. Jakub Sudimak), Ľubomír Vrana, Róbert Dický, Ján Kouřil, Maroš Balko, Matej Čurma, Roman Čejtei. Tréner: Anton Jánoš.

1. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  2. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  3. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  1. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  3. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!
  4. Slovensko bude vo svete reprezentovať projekt Zachráň včely
  5. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  6. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  7. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
  8. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  9. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  10. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk

Winter Classic zavíta aj na zvolenské námestie, aktéri predstavia špeciálne dresy

Aktéri Winter Classic po Vianociach prvýkrát predstavia verejnosti špeciálne dresy, v ktorých vo februári proti sebe nastúpia.

Záujem o stavbu úseku R2 Kriváň - Mýtna prejavili štyri združenia

Pri hodnotení verejného obstarávania už nebude rozhodovať len cena.

Vyhodnotenie Zvolenskej bežeckej ligy. Hlavné kategórie ovládli Dolinec a Liptáková

Po tradičnom Mikulášskom behu symbolicky uzavreli bežci vyhodnotením bežeckú sezónu pod Pustým hradom.