Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Záverečný duel sezóny: Zvolen podal dobrý výkon, proti Slovanu B mohol aj vyhrať

Zvolenskí futbalisti ukončili sezónu 2015/2016 na ihrisku rezervy bratislavského Slovana remízou.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Miloš Masarik)

Predohrávaný zápas posledného kola nadstavbovej časti súťaže sa začal s oneskorením. Dôvodom bola prietrž mračien, ktorá sa tesne pred začiatkom stretnutia prehnala nad časťou Bratislavy. Na spočiatku premočenom trávniku sa však hral dobrý futbal.

Úvod zápasu lepšie zvládli Zvolenčania, keď v 11. minúte odvrátenú loptu po rohovom kope poslal späť do šestnástky Roman Četjei a Ivan Očenáš hlavičkou otvoril skóre. Hráči Zvolena potom zodpovedne bránili a neumožnili rezerve Slovana vypracovanie gólovej príležitosti.

To však neplatilo v 33. minúte, keď po strate lopty v strede ihriska podnikli domáci rýchly útok po pravej strane. Hosťujúci brankár Gábriš na centrovanú loptu nedosiahol a pre nikým nekrytého Pinteho nebol problém vyrovnať na 1:1.

Hráči MFK vstúpili aj do druhého polčasu aktívne. Už v 49. minúte mohol vsietiť vedúci gól hostí aktívny Vrana. Dlhý pas spracoval Oliver Špilár, ktorý sklepnutú loptu posunul práve Vranovi. Útočník Zvolena však sám približne z miesta pokutového kopu strieľal tesne vedľa pravej žrde domácej brány.

Príležitosti na strelenie gólu mali aj domáci, no strely Tichého či Pinteho zlikvidoval pozorný Gábriš. Na druhej strany sa v šanciach ocitli Čejtei a opäť Vrana, no ani im sa nepodarilo poslať do vedenia svoje mužstvo. Zápas sa tak skončil spravodlivou remízou, hoci v druhom polčase mali Zvolenčania lepšie príležitosti na skórovanie ako domáci.

Hráči MFK sa tak rozlúčili s týmto ročníkom DOXXbet ligy remízou.

Okamih stretnutia

Je ťažké vybrať ten správny okamih, pretože by ním mohli byť napríklad: minúty pri strelení oboch gólov. Vybrali sme však 49. minútu a premárnenú príležitosť hostí, keď osamotený Vrana mohol posunúť do vedenia Zvolen, no skóre sa nemenilo.

Hráč stretnutia

Jednoznačne svojím výkonom upútal Ivan Očenáš. Stabilný pilier obrany Zvolena potvrdil svoj dobrý výkon aj streleným gólom.

Slovan B – MFK Zvolen 1:1 (1:1)

Góly: 33. Patrik Pinte – 11. Ivan Očenáš, ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 156 divákmi rozhodoval Igor Kozák.

Slovan B: Tomáš Rybár - František Lády, Christian Kurčík, Samuel Antálek, Filip Molnár, Patrik Sabo, Dominik Malý, Simon Tichý (80. Dávid Hrnčár), Oliver Morócz, Patrik Pinte, Martin Petreje. Tréner: Ján Kozák.

Zvolen: Patrik Gábriš - Miroslav Daško, Ivan Očenáš, Oliver Špilár (90. Marek Fridrich), Shota Davlashelidze (86. Jakub Sudimak), Ľubomír Vrana, Róbert Dický, Ján Kouřil, Maroš Balko, Matej Čurma, Roman Čejtei. Tréner: Anton Jánoš.

9. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  10. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  8. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  10. Crème de la crème po slovensky 3 180

Žena zušľachtila voľnú plochu pri parkovisku na sídlisku.

MOJ 8 h
MFK Zvolen vypadáva do štvrtej ligy - ilustračné foto

Rozhodujúci gól inkasovali Zvolenčania v nadstavenom čase. Kováčová tiež nedokázala bodovať.