Dobrá Niva zdolala lídra z Krupiny rozdielom triedy a je prvá! Č.D. Badín si už zabezpečil postup

Súboj o postup do V. ligy bude v najvyššej oblastnej súťaži ešte veľmi zaujímavý. Z II. triedy si postup vyššie zabezpečil Č.D. Badín.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Milan Černák)

I. trieda

Krupina – D. Niva 0:4 (0:1)

V Krupine sa pri horúcom derby prvých dvoch tímov tabuľky zišla veľmi pekná divácka návšteva. Domácim však obhajoba prvého miesta tabuľky nevyšla podľa predstáv. Hrdinom zápasu sa stal hosťujúci Peter Cibuľa, ktorý svojim hetrikom zariadil, že sa Dobrá Niva dostala na čelo tabuľky. A záver sezóny tak bude ešte veľmi zaujímavý.

Góly: Peter Cibuľa 3, Randis. ŽK: 3 – 3. Stretnutie pred 350 divákmi rozhodoval Ratkovský. Krupina: Pavlenda – Slúka, Selecký, Petrovský, Križan, Kindernaj, Lietava, Ližbetin, Strhársky, Paľov, Želiezka. D. Niva: Pavol Kováč – Rastislav Kyslý, Zbončák, Cibuľa, Peter Kováč, Plichta, Kucbel, Baláž, Trnavský, Miroslav Kyslý, Randis (Cibuľa, Kolény, Raniak).

Sliač – Látky 0:1 (0:1)

Na Sliači sa hral vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách. Hostia z Látok po štvrťhodine využili chybu domácich, z ktorej strelili jediný gól stretnutia, keď loptu za chrbát brankára Suju dostal Segeč.

Gól: Segeč. ŽK: 0 – 0. Pred 100 divákmi rozhodoval Segeč. Sliač: Suja – Végh, Drahoň, Prostredný, Dina, Krutý, Frajt, Mihál, Vronský, Kadaš, Uhaľ (Bočkay, Hlaváč). Látky: Chlebničan – Michalovský, Kurčík, Škopík, Tazbierik, Krkoš, Segeč, Kubiš, Gondáš, Drugda, Tököly (Olšiak).

Sása – Dudince 3:0 (0:0)

Úvod zápasu bol pomerne nervózny, čo sa odzrkadlilo aj na dvoch žltých kartách a následnom vylúčení hosťujúceho hráča už v 37. minúte. Do kabín sa mužstvá pobrali za bezgólového stavu, no chlieb sa lámal po zmene strán. Sása zabrala na plné obrátky a z množstva pekných šancí sa jej hráčom podarilo vsietiť tri góly a zabezpečiť si tak plný bodový zisk.

Góly: Grajciar 2, Martin Popper. ŽK: 2 – 4, ČK: 0 – 1. Stretnutie pred 130 divákmi rozhodoval Srholec. Sása: Strapec – Lvomský, Vaščák, Soboňa, Megyesi, Martin Popper, Roman Popper, Sečkár, Vincent Puskailer, Šiko, Vladimír Grajciar (Tomáš Puskailer, Matúš Puskailer). Dudince: Fabian – Lalík, Hilko, Štefák, Riska, Balog, Kováč, Vrca, Strieborný, Gajdoš, Farion (Macho, Kardoš, Suchý).

Zv. Slatina – Kriváň 4:1 (2:0)

Taktovku zápasu od začiatku prevzali domáci, ktorí boli dominantným tímom na ihrisku. Do polčasovej prestávky zamierili s dvojgólovým náskokom, ktorý po zmene strán ešte dokázali zveľadiť. Čestný úspech Kriváňa zaznamenal Sopko.

Góly: Tereň 2, Pavlík, Mlynár – Sopko. ŽK: 1 – 0. Pred 100 divákmi rozhodoval Galád. Zv. Slatina: Slovák – Ľupták, Pavlík, Dančo, Žákovič, Schieber, Tereň, Kubovský, Kuchárka, Mlynár, Lietava. Kriváň: Kružliak – Petrek, Sopko, Chlebničan, Košút, Kráľ, Vajs, Malatinec, Marcinek, Suja, Tkáč.

D. Huta – Bzovík 2:1 (1:0)

Po vylúčení Babinej a ŠKP Detvy momentálne posledný tím tabuľky Detvianska Huta prekvapil sústredeným výkonom hostí zo Bzovíka. Z vedenia sa domáci mohli tešiť až do 59. minúty, no hostia dokázali ešte vyrovnať. Domáci futbalisti ale ukázali hlad po troch bodoch a víťazstvo predsa len zvrátili na svoju stranu. Po dlhšom čase si tak môžu užívať plný bodový zisk.

Góly: Geleň, Šulek – Pápay. ŽK: 2 – 3, ČK: 1 – 0. Pred 100 divákmi rozhodoval Sivák. D. Huta: Tomáš Olšiak – Peter Olšiak, Slovák, Stupár, Halama, Šulek, Hronček, Lukáš Olšiak, Geleň, Hanes, Marek Olšiak. Bzovík: Alakša – Dianiš, Hudec, Výboh, Pápay, Slaný, Gonda, Križan, Herman, Zaťkov, Uramkin (Molnár, Čiak, Výboh).

O. Lúka – V. Pstruša 1:3 (0:1)

V slušnom zápase bez kariet sa hostia ujali vedenia už v štvrtej minúte. Domáci vyrovnali ihneď po zmene strán, no V. Pstruša využila svoje početné šance na strelenie ďalších dvoch gólov a z Ostrej Lúky si odniesla tri body.

Góly: Liška – Budai 2, Válovčan. ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Marko. O. Lúka: Mesiarik – Valach, Jelok, Vojtek, Páleník, Kocúr, Gažo, Rapač, Slimák, Schaller, Liška. V. Pstruša: Valocka – Tisoň, Purdek, Lupták, Budai, Hruška, Válovčan, Kučera, Pohanka, Pavel Jamrich, Peter Jamrich (Urbaník, Krčmárik, Výboh).

H. Moravce – Sebechleby 2:1 (2:0)

O dvojgólový náskok domácich sa v priebehu piatich minút postaral Tomáš Páleš, keď oba góly strelil zo štandardnej situácie. Hostia síce znížili na rozdiel jedného gólu päť minút pred koncom, ale na vyrovnávajúci zásah im už nezvýšil čas.

Góly: Tomáš Páleš 2 – Pleva. ŽK: 1 – 2. Pred 50 divákmi rozhodoval Dado. H. Moravce: Ušiak – Tomáš Páleš, Ján Mažgút, Petrek, Hronec, Hoško, Kulich, Vladimír Páleš, Miroslav Mažgút, Farion, Horváth (Švarc, Suba). Sebechleby: Peter Babiak – Pleva, Patrik Melišek, Erik Babiak, Marek Melišek, Bohuš, Gembický, Nita, Lukáš Melišek, Štímel, Lopušník (Kanka, Bukovinský, Krajč).

Terany – Pliešovce B 4:3 (1:1)

O vyrovnanosti zápasu svedčí aj remízový stav po prvom polčase. V tom druhom mali o kúsok naviac domáci, ktorí po gólovej prestrelke uhájili trojbodový zisk. K slušnému a bezkartovému zápasu prispel aj kvalitný výkon rozhodcov.

Góly: Strelec, Raček, Haško, Dlhopolec – Palovič, Roman Rell, Sýkora. ŽK: 0 – 0. Pred 40 divákmi rozhodoval Lalík. Terany: Rezák – Cicko, Bartík, Haško, Dlhopolec, Ronda, Strelec, Šmondrk, Raček, Dodok, Vincler (Terany, Marián Kováč, Dušan Kováč). Pliešovce B: Paľov – Sýkora, Ján Rell, Ihring, Liktor, Krankuš, Roman Rell, Valentík, Palovič, Turoczy, Filčík.

Sielnica – Budča 0:1 (0:0)

Najtesnejší výsledok síce nesvedčí o zápase, v ktorom sa stretli mužstvá z opačných koncov tabuľky. Domáci, ktorí držali krok s Budčou len v prvom polčase, môžu byť za takýto výsledok v podstate radi. Hostia podali lepší a krajší výkon a zaslúžene vyhrali.

Gól: Makovický. ŽK: 1 – 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Kuchárka. Sielnica: Necpál – Políček, Milan Horňák, Ján Ryboš, Lesay, Murgaš, Sojak, Menyhért, Jesenský, Jozef Ryboš, Matej Horňák (Lacko, Machava, Martin Ryboš). Budča: Krupička – Fašang, Strapko, Bernát, Dlhopolec, Pohanka, Iziari, Hric, Mozola, Halama, Makovický (Popov, Halama, Hudec).

Č. D. Badín – V. Lúka 5:0 (4:0)

V Čabradi bol tabuľkový rozdiel jasne poznať. Domáci nenechali nič na náhodu a oslabeným hosťom, ktorí nastúpili len s desiatimi hráčmi, nadelili už v prvom polčase štyri góly. Po zmene strán pridali aj piaty presný zásah a po finálnom hvizde tak mohli začať oslavy z prvenstva v druhej triede, ktoré si pred posledným kolom s predstihom zabezpečili.

Góly: Jambrich 2, Tóth, Madera, vlastný. ŽK: 0 – 0. Pred 85 divákmi rozhodoval Domby. Č. D. Badín: Tulinský – Jakub Mitter, Matej Mitter, Kamas, Babiak, Sedmák, Tóth, Melaga, Chovan, Madera, Jambrich (Hnilica, Ďurica, Chovan). V. Lúka: Zemiar – Lacko, Procházka, Klesniak, Paňko, Zemko, Uhaľ, Sekereš, Šlacký, Bystrianský.

H. Nemce B – Rykynčice 6:0 (5:0)

Zápas prvého a posledného tímu tabuľky nepriniesol žiadne prekvapenie.

Góly: Rerich 2, Mikuláši, Babiak, Tanečka, Poliak. ŽK: 0 – 0. Pred 50 divákmi rozhodoval Futák. H. Nemce B: Peťko – Tanečka, Pisák, Lihocký, Naniaš, Poliak, Babiak, Rerich, Vician, Mikuláši, Štrba (Plošický, Čelko, Ľupták). Rykynčice: Černák – Jančík, Žika, Ľupták, Benedik, Chlpáň, Lacko, Guži, Gajdoš, Murín, Slávik (Veselý).

H. Tesáre – Senohrad 1:1 (1:1)

Všetko podstatné sa udialo v závere prvého polčasu, keď sa najprv domáci ujali vedenia, no už v nasledujúcej minúte hostia vyrovnali.

Góly: Bartoš – Jozef Dolinský. ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 30 divákmi rozhodoval Nohavička. H. Tesáre: Jombík – Daniel Bartoš, Marek Bartoš, Viliam Bartoš, Martin Sever, Slavomír Didi, Peter Sever, Slavomír Didi, Miklóš, Greguška, Ladislav Bartoš. Senohrad: Kamas – Záchenský, Kristián Dolinský, Dominik Slúka, Jombík, Jozef Dolinský, Kožík, Ján Slúka, Tomašovič, Mozoľa, Šebian.

1. H. Nem. B   14        13        1          0          63:10   40

2. Litava          13        6          1          6          30:25   19

3. Senohrad     14        5          4          5          28:37   19

4. H. Tesáre    13        5          2          6          29:21   17

5. Rykynčice   14        0          2          12        7:64     2