Z regionálnych trávnikov: Detva remizovala, Zvolen B v kvalitnom derby zdolal Pliešovce

Ďalšie dôležité boje majú za sebou zástupcovia z nášho regiónu v nižších súťažiach.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Stanislav Černák)

III. liga skupina Stred

Lučenec – MFK Detva 0:0 (0:0)

ŽK: 41. Štefan Rubint – 30. Zdenko Kamas, 86. Radovan Rapčan, 90. Martin Karásek, 90. Patrik Baláž. Stretnutie pred 280 divákmi rozhodoval Debnár. MFK Detva: Jozef Vreštiak – Andrej Michálik (85. Ján Melich), Róbert Dianiška, Radovan Rapčan, Patrik Peniak, Mário Chamula, Tomáš Pančík, Martin Karásek, Patrik Baláž, Roman Belozorov (68. Martin Kalný), Zdenko Kamas (89. Martin Ondrášik). Tréner: Ján Vaculčiak.

V Lučenci sa hral dôležitý derby zápas z pohľadu oboch mužstiev, ktoré bojujú o záchranu. Obe mužstvá bojovali s veľkou horúčavou. Do zápasu vstúpili lepšie hostia z Detvy, ktorí mali veľkú šancu. Po osi Pančík-Kamas sa lopta dostala k Romanovi Belozorovi, ktorému zneškodnil tutovku domáci brankár. Lučenec hrozil z brejkov, ale aj na druhej strane úradoval gólman, tentokrát dostal prednosť v detvianskej bráne Jozef Vreštiak. Do šatní tak šli obe futbalové družstvá za bezgólového stavu 0:0. Po zmene strán sa hralo najviac v strede poľa. Zverenci trénera Vaculčiaka si dali pozor na dlhé lopty od domácich. Detvu môže mrzieť obrovská šanca v 90. minúte, keď Melich v čistej gólovej príležitosti zle trafil loptu. V Lučenci sa tak zrodila spravodlivá bezgólová remíza. Pre MFK Detva bojujúci o záchranu je dôležitý každý bod, takže nielen s ním, ale aj s výkonom a prístupom hráčov vládne v klube spod Poľany spokojnosť.

Ostatné výsledky 25. kola: Žarnovica – Námestovo 2:1, Pohronie B – L. Hrádok 0:11, Martin – Kremnička 0:1, Bytča – Čadca 1:4, L. Štiavnica – N. Baňa 4:2, Makov – Podbrezová B 3:1, Kalinovo – Krásno n/K 4:0

MFK Zvolen B – Pliešovce 3:2 (0:1)

Góly: 54., 70. Ivan Pařenica, 83. Jozef Malatinec – 36., 87. Michal Pavlík (1 z 11 m). ŽK: 90. Martin Strak – 54. Michal Pavlík, 68. Adam Santoris. Stretnutie pred 45 divákmi rozhodoval Kosturský. Zvolen B: Filip Križan – Matej Starší, Ján Kouřil, Miroslav Demčo, Ivan Pařenica, Jakub Sudimak, Tomáš Trabalík, Jozef Malatinec, Filip Sliačan, Róbert Dický, Martin Strak. Tréner: Gergely Geri. Pliešovce: Ján Spodniak – Marek Sýkora, Michal Pavlík, Ľudovít Jamnický, Adam Santoris, Pavel Vilhan, Pavel Černický, Dušan Vrbiniak, Michal Filip (74. Branislav Farkaš), Ján Kucbel, Vladimír Bobor (82. Marek Gnida). Tréner: Peter Píš.

Do derby zápasu vstúpili lepšie domáci, vytvorili si väčšiu prevahu, ale aj napriek tomu inkasovali ako prví po vlastnej chybe. Brankár Križan nepresne rozohral na protiútok a pre Michala Pavlíka nebol problém prelobovať domáceho gólmana. Do šatní šli teda Pliešovce s jednogólovým náskokom. Do druhého polčasu nastúpil tím zvolenskej rezervy s tým, že majú na to otočiť zápas a podriadili tomu aj svoju hru. V 54. minúte vyrovnali domáci po peknom, modernom útoku, keď Pařenica neváhal, a hneď ako sa k nemu dostala lopta, vystrelil z prvej. Na 2:1 pre Zvolen B zvýšil opäť Pařenica, tentokrát hlavou z päťky po rohovom kope Malatinca. Na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Malatinec v 83. minúte, keď sa po centri dostal k odrazenej lopte, pekne si ju spracoval a skóroval na 3:1. Po treťom góle sa domáci akoby upokojili, čo bola voda na mlyn nevzdávajúcich sa Pliešoviec. Na 2:3 znížil opäť kapitán hostí Pavlík, keď premenil jedenástku. Skóre sa však už dokonca duelu nemenilo. Do stavu 3:1 boli lepší domáci, potom chceli hostia ešte zabojovať o body a od toho momentu boli lepší zas oni. V kvalitnom derby sa tak napokon zrodilo zaslúžené víťazstvo Zvolena B. Zaujímavosťou zápasu istotne je, že domáci tréner vôbec nestriedal a brankárska jednotka Pliešoviec Marek Gnida sa od 82. minúty objavil v hracom poli.

Kováčová – Divín 3:1 (2:0)

Góly: 9. Dominik Kudlík (11 m), 13. Andriy Bordun, 90. Erik Ligas – 48. Igor Tomašik. ŽK: 3 – 2. Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Kuchárský. Kováčová: Poláček – Hradňanský, Shuper, Lukáš Sopko, Matej Fašang, Tomáš Lacko (71. Koreň), Plavec (55. Ligas), Kalutskyi, Bordun, Majerčík (55. Lauč), Kudlík. Tréner: Patrik Paulovčík.

Súper z Divína prišiel do Kováčovej s desiatimi hráčmi a už v 13. minúte vyhrávali domáci hráči 2:0. Zverenci trénera Paulovčíka si vytvorili ďalšie šance, ale opäť sa prejavila ich strelecká nemohúcnosť. Po čase sa akoby domáci prispôsobili hre hostí a nehral sa oku lahodný futbal. Hostia po zmene strán znížili, keď domáca obrana podcenila situáciu. Brankár Kováčovej dokonca nemal za celý zápas ani zákrok. Víťazstvo potvrdil Prameň v závere stretnutia. Kováčová doslova „utrpela“ víťazstvo, jediné, čo teší domáceho trénera, je plný bodový zisk.

S. Ďarmoty – Hriňová 0:0 (0:0)

ŽK: 54. Marián Berec, 83. Jakub Havrila – 70. Jakub Babic, 82. Jozef Šulek. Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Považan. Hriňová: Mário Michalík – Martin Novák, Peter Čipčala, Ján Malček, Jozef Šulek, Jakub Marcinek, Róbert Paprčka, Ondrej Miklian, Pavel Mičuda, Dominik Vreštiak, Jakub Babic (70. Ladislav Moravčík). Tréner: Mário Michalík.

Zápas sa hral za úmorného tepla a na ťažkom teréne. Zo začiatku vyvíjali väčšiu iniciatívu domáci futbalisti, vytvorili si aj viac streleckých pokusov. Všetky zlikvidoval gólman hostí Michálik. Hriňová však tiež predviedla dobrý a bojovný výkon, keď jej hráči dodržali taktické pokyny. Po zmene strán sa pokračovalo v celkom rýchlom tempe, Spartak si vytvoril pár šancí, ktoré nepremenil. Neskôr sa už viac hralo v strede poľa. Gól napokon nestrelilo ani jedno mužstvo a remíza je zaslúžená. Z Hriňovej najviac dobrým výkonom vyčnievali Peter Čipčala a Ondrej Miklian.

Ostatné výsledky 23. kola: Revúca – Fiľakovo 0:4, Vinica – Poltár 3:0, V. Krtíš – Medzibrod 0:5, Jupie – Málinec 3:2

H. Nemce – Š. Bane 3:0 (0:0)

Góly: 55. Jaroslav Kindernaj (11 m), 58. Michal Gembický, 66. Ján Rerich. ŽK: 28. Ján Palkovič, 36. Šimon Šnajder – 24. Marek Penksa, 36. Martin Drexler. Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Havran. Hriňová: Peter Kozárik – Adam Gajdoš, Boris Mihál, Radoslav Lietava, Matej Plesník, Martin Svintek, Peter Lunter (90. Marek Mlynárček), Lukáš Gerát, Erik Valach, Marián Výboh, Rastislav Pepich (86. Dominik Dvorský). Tréner: Viliam Lačný.

Po dlhšom čase sa zišiel takmer kompletný káder Hontianskych Nemiec, a to sa okamžite prejavilo aj na výkone a výsledku. Aj keď prvá štyridsaťpäťminútovka góly nepriniesla, domáci si vytvorili viacero šancí, boli lepším tímom a diváci na Honte sa mali na čo pozerať. Minimálne tri pokusy zaváňali gólom. Bolo len otázkou času, kedy začnú padať za chrbát hosťujúceho brankára. Tento moment nastal v 55. minúte, keď správne nariadený pokutový kop premenil Kindernaj. Už o 3 minúty rozvlnil sieť Gembický. Na 3:0 zvyšoval Ján Rerich. Domáci boli jasne lepším mužstvom, súper zo Štiavnických Baní mal ešte aj tú smolu, že sa im zranili hráči a dohrávali len s deviatimi hráčmi. Domáci trocha poľavili, akoby súpera šetrili a s prehľadom kontrolovali priebeh zápasu až do jeho konca. Hontianske Nemce získali po dobrom výkone zaslúžene tri body. H. Nemce sa v tabuľke dostali na piate miesto práve za súpera zo Š. Baní, keď na neho strácajú päť bodov.

Sásová – Lieskovec 7:2 (4:1)

Góly: 7., 41. Šimon Bútora, 15. Dušan Vidiečan, 19. Tomáš Ondrejka, 47. Maroš Choma (11 m), 58., 71. Andrej Dubovický – 6. Štefan Sudimák, 68. Marián Výboh. ŽK: 44. Milan Výbošťok. Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Markovič. Lieskovec: Peter Kozárik – Adam Gajdoš, Boris Mihál, Peter Lunter (17. Marek Mlynárček), Lukáš Gerát, Erik Valach, Marián Výboh, Štefan Sudimák (46. Dominik Dvorský), Rastislav Pepich, Matej Plesník, Milan Výbošťok. Tréner: Viliam Lačný.

Zápas v Sásovej bol poznačený duelom na ihrisku Lieskovca ešte z jesennej časti sezóny. Bol plný nevraživosti a zúrivosti zo strany domácich futbalistov. Do vedenia šli hostia v 6. minúte zásluhou Sudimáka, ale potom sa všetko zmenilo. Už o minútu na to domáci vyrovnali a do polčasovej prestávky dali Lieskovcu ešte ďalšie tri góly. Podľa slov trénera Lieskovca Viliama Lačného hostia aj pod vplyvom zastrašovania vzdali zápas už v prvom polčase, a to sa prejavilo aj na výslednom skóre. Domáci po zmene strán pridali ešte pohodlne ďalšie tri góly a zvíťazili 7:2. Druhý čestný zásah hosťujúcich futbalistov strelil Marián Výboh.

Ostatné výsledky 23. kola: Rakytovce – Hrochoť 2:0, Lovča – Šalková 0:3, Brusno-Ondrej – Priechod 1:2, Č. Balog – Repište 4:2, Selce – Braväcovo 5:2.

1. Šalková       23        14        6          3          67:23   48

2. Rakytovce   23        14        5          4          62:26   47

3. Hrochoť      23        14        2          7          56:32   44

4. Š. Bane       23        12        4          7          55:46   40

5. H. Nemce    23        10        5          8          39:42   35

6. Sásová        23        10        3          10        41:34   33

7. Č. Balog      23        11        0          12        50:52   33

8. Repište        23        8          5          10        43:42   29