Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

MFK pod Zoborom s prehrou: Zvolenskej hre chýbala myšlienka (FOTO)

Zvolenčania pod Zoborom toho veľa nevymysleli a opäť nedokázali streliť gól.

(Zdroj: Ladislav Odráška)

NITRA. V príjemnom jarnom počasí sa hral pod Zoborom dobrý futbal a to najmä v prvom polčase. Zvolenčania pricestovali do Nitry bez dlhodobo zraneného Jana Stašku, ku ktorému sa pred dvoma týždňami pridal kapitán Andrej Kamendy a aby toho nebolo málo, tak sa v poslednom zápase s rezervou Slovana zranil aj brankár Tomáš Jenčo.

Pri užšom kádri MFK sú takéto zásahy do zostavy veľmi rušivé, čo sa v konečnom dôsledku odzrkadľuje aj na celkovom hernom prejave mužstva. Stredajší zápas začala ideálne Nitra, ktorá využila už v druhej minúte zaváhanie Romana Čejteia na ľavej strane zvolenskej obrany, keď spätnú prízemnú prihrávku nekompromisne zakončil Charizopulos.

Zvolen tento nepriaznivý úvod stretnutia nepoložil a v priebehu nasledujúcej štvrťhodinky bol lepším mužstvom. Vyrovnanie viselo na vlásku, no šance Ivana Očenáša či Jozefa Menicha zostali po sérií štyroch rohových kopov nepremenené.

Hra sa potom vyrovnala a za zmienku stojí 23. minúta, keď prudká strela domáceho Valentu lízala brvno Gábrišovej bránky.

V druhom polčase tempo hry mierne opadlo. Zvolen sa snažil o vyrovnanie, no hre chýbala myšlienka a tým aj nápad ako prekabátiť domáci obranu. To, čo sa nepodarilo hosťom, dokonale zvládli domáci.

Treba však povedať, že k druhému gólu dopomohli Nitre aj hráči Zvolena. Po strate lopty a otvorenom strede obrany sa na Gábriša rútili dvaja útočníci a Ivančík už nemal problém poslať loptu do bránky hostí – 2:0. Domáci sa ukľudnili a keďže hostia už nič výraznejšie nevymysleli, zápas sa skončil zaslúženou výhrou FC Nitra.

Okamihy stretnutia

67. minúta, keď hostia pridali svoj druhý gól. Na zvýšenie ich náskoku už Zvolenčania nedokázali odpovedať.

Od 84. minúty si svoj prvý štart v súťažnom stretnutí medzi dospelými odkrútil aj druhý zo zvolenských mladíkov – Dominik Vrbovský.

Hráči stretnutia

Dnes toto ocenenie nezíska nikto z hráčov Zvolena, pretože výkonom ani jeden výraznejšie neupútal.

FC Nitra – MFK Zvolen 2:0 (1:0)

Góly: 2. Márius Charizopulos, 67. Andrej Ivančík. ŽK: 58. Márius Charizopulos – 45. Roman Čejtei, 54. Jozef Menich, 74. Vladimír Fuják, 81. Shota Davlashelidze, 90. Miroslav Daško. Stretnutie pred 298 divákmi rozhodoval Bystrík Nemček.

FC Nitra: Dušan Kolmokov - Marián Kolmokov, Samuel Ďurek, Petr Trapp (46. Patrik Pavlenda), Andrej Fábry, Filip Balaj, Marcel Oravec, Andrej Ivančík, Róbert Valenta, Adam Dunda, Márius Charizopulos. Tréner: Robert Barborík.

MFK Zvolen: Patrik Gábriš - Matej Starší (79. Ľubomír Vrana), Miroslav Daško, Ivan Očenáš, Vladimír Fuják, Oliver Špilár, Shota Davlashelidze, Jozef Menich, Maroš Balko (86. Dominik Vrbovský), Matej Čurma, Roman Čejtei. Tréner: Anton Jánoš.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.