Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Ďalší titul do Zvolena: Repiská je opäť slovenskou kráľovnou ženského bedmintonu

Počas minulého víkendu boli na programe majstrovstvá Slovenska v bedmintone dospelých. Zvolenčanka Martina Repiská obhajovala titul.

Šťastná Martina po finálovom súboji s rodinou a trénerom Jánom Jurčiakom.(Zdroj: archív M. Repiskej)

ZVOLEN. Trenčín hostil jubilejný 50 slovenský šampionát. Veľkou favoritkou bola úspešná Zvolenčanka Martina Repiská, ktorá obhajovala vlaňajší titul. Mladá sympatická športovkyňa spod Pustého hradu sa predstavila vo dvojhre, ale i štvorhre žien.

Repiská v súčasnosti žije v dánskom Odense, kde sa okrem štúdia venuje najmä bedmintonu. Obhajobu slovenského titulu si však nemohla nechať ujsť.

V dvojhre spoločne so svojou partnerkou Angelikou Vargovou jeden zápas vyhrali a jeden prehrali. Do finálových bojov sa tak táto dvojica nedostala.

Víťazstvo sa nerodilo ľahko

Martina Repiská sa však zamerala najmä na dvojhru, v ktorej opäť dosiahla výrazný úspech. Už tretíkrát po sebe sa stala slovenskou ženskou šampiónkou. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko.

„Obhájiť titul nebolo vôbec ľahké a nebola to žiadna ľahká jazda,“ povedala pre náš portál novopečená majsterka Slovenska Martina Repiská. Najskôr nastúpila proti mladej hráčke Zuzane Paľkovej, ktorú zdolala 2:0 na sety. „Aj keď som vyhrala 2:0, nebol to vôbec ľahký zápas, skóre jednotlivých setov bolo tesné,“ okomentovala mladá Zvolenčanka.

Štvrťfinále a semifinále

„Uľahčené som to mala v štvrťfinále, ktoré som vôbec nehrala, pretože súperka nenastúpila na zápas,“ prezradila Martina. V semifinále sa stretla s Luciou Grenčíkovou, proti ktorej už nastúpila viackrát. „Poznám jej štýl hry a vedela som ako bude hrať. Taktiež som poznala jej taktiku a bola som na ňu dobre pripravená. Ten zápas mi vyšiel a vyhrala som 2:0,“ zhodnotila semifinálový duel.

Finále očami Martiny

Repiská bola na turnaji nasadenou dvojkou a vo finále sa podľa očakávaní stretla s nasadenou jednotkou Janou Čižnárovou. Zopakovalo sa teda vlaňajšie finále. „Zápas mal podobný priebeh ako v roku 2015. Prvý set som tesne prehrala a musím priznať, že v ňom som nehrala najlepšie. Prehrávala som už 8:16, no potom som mala šnúru bodov a vyrovnala na 17:17. Neskôr sme sa naťahovali bod po bode až do konca setu. Mala som jeden setbal, ktorý som nevyužila a nakoniec v koncovke uspela Čižnárová,“ opísala prvý set neskoršia víťazka.

Po prehre v prvom sete sa všetko zmenilo. „Zmenila som štýl hry, hrala som rýchlejšie a zaznamenala som niekoľko víťazných úderov. Neskôr som už hru kontrolovala a doviedla zápas do víťazného konca.“

Mladá, sympatická a skromná Zvolenčanka okomentovala tento výrazný úspech stručne, výstižne, ale najmä úprimne. „Je to super pocit!“.

Už čoskoro sa vám prinesieme s Martinou Repiskou väčší rozhovor, kde sa dozviete, ako je to s jej účasťou na olympiáde, ako sa jej žije v Dánsku a aký má vzťah ku Zvolenu. Sledujte nás aj naďalej.

1. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  2. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  3. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  4. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  5. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  6. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  7. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  8. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  9. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  10. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  1. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  2. Brieždenie pod lomenicou
  3. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  4. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?

Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť

Jeden z importovaných sviatkov som si s mojimi vnúčatami natoľko obľúbil, že za ním už po tretí raz budeme musieť vycestovať. Opäť do Tatralandie.

Z úplatku obvinili zvolenského podnikateľa

Úplatok ukryli podľa obvinenia za reklamnú zmluvu.

Úspech na pretekoch Svetového pohára: Ján Koristek strieborný v Taliansku

Na pretekoch Svetového pohára na kolieskových lyžiach sa darilo členovi Ski Team JASE Látky.