Štvrtok, 13. december, 2018 | Meniny má Lucia

Famózny Antoška s troma titulmi majstra, potešili aj Remeňová a Repiská

Fantastický Andrej Antoška na majstrovstvách Slovenska. Výborné výkony aj ďalších bedmintonistov Zvolena a Sliača.

Úspešní bedmintonisti EFFORTU Zvolen. Zľava Antoška, Remeňová a Z. Repiská.(Zdroj: EFFORT Zvolen)

Finálové bedmintonové turnaje pokračujú ako na bežiacom páse. V Prešove sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska do 15 rokov, na ktorých sa zúčastnilo 24 najlepších chlapcov a 24 dievčat. EFFORT Zvolen reprezentovali Andrej Antoška, Zuzana Repiská a Alexandra Remeňová. BKK Sliač Erik Bartoš a Simeon Suchý. Všetkých má pod svojim odborným dohľadom úspešný tréner Ján Jurčiak.

Dvojhra

Výborný výkon podal Andrej Antoška, ktorý vyhral vo všetkých troch kategóriách a ovládol celý turnaj majstrovstiev Slovenska. Stal sa majstrom v jednotlivcoch, štvorhre chlapcov a v mixe. Avšak pekne poporiadku. V dvojhre Antoška potvrdil úlohu favorita a k titulu dokráčal iba so stratou jedného setu, ktorý prehral vo finále. V dvojhre dievčat milo prekvapila Zuzana Repiská, keď ako šiesta nasadená nakoniec dokráčala pavúkom až k bronzovej medaile. Dobrý výkon podala aj Alexandra Remeňová, ktorá skončila spolu s Repiskou na treťom miesta a Remeňová tak potvrdila svoje postavenie v slovenskom rebríčku.

Štvorhra

Vo štvorhre chlapcov zvíťazil Antoška so spoluhráčom Horákom z Ilavy. Nasadené jednotky turnaja nezaváhali a bez straty setu sa s prehľadom stali majstrami Slovenska. Veľmi dobre si počínali aj chlapci zo Sliača Erik Bartoš a Simeon Suchý, ktorí ako nenasadený pár postúpili do semifinále, kde si zmerali sily so štvrtým nasadeným párom. Nechýbalo veľa a mohli hrať finále, ale za stavu 19:16 v treťom sete nezvládli koncovku a prehrali 19:21.

Dievčatá Remeňová s Repiskou zviedli vo štvorhre dva trojsetové zápasy. Prvý bol o postup do semifinále, v ktorom zvládli koncovku a otočili tretí set z 18:20 na 22:20. V semifinále žiaľ už priebeh tretieho setu neotočili.

Mix

Finále zmiešanej štvorhry malo zo všetkých zápasov celých majstrovstiev Slovenska do 15 rokov. Andrej Antoška spolu s Alexandrou Remeňovou si vo finále zmerali sily s párom Horák/Tarcalová. Po dvoch setoch prišiel na rad rozhodujúci tretí, ktorý bol „nervákom“ až do konca. Napokon napínavý súboj vyhrali v pomere 28:26 Antoška s Remeňovou. „Som rád, že to dopadlo v náš prospech,“ podotkol po dráme tréner Ján Jurčiak. Na treťom mieste skončil Erik Bartoš (BKK Sliač) so Zuzanou Repiskou (EFFORT Zvolen).

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  9. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  10. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  1. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  2. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  3. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  4. Hovoriaci systém priblíži zrakovo znevýhodneným expozíciu múzea
  5. Slovensko spieva koledy
  6. Workshop Inštitútu Ronalda Coasa na EU v Bratislave
  7. Stavbárska olympiáda 2018/19 vás očakáva
  8. Diplomacia v praxi – unikát, ktorý funguje dodnes
  9. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
  10. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?
  10. Prehrieva sa vám mobil? Môžete prísť o peniaze 4 295

Vyhodnotenie Zvolenskej bežeckej ligy. Hlavné kategórie ovládli Dolinec a Liptáková

Po tradičnom Mikulášskom behu symbolicky uzavreli bežci vyhodnotením bežeckú sezónu pod Pustým hradom.