Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Úspech zvolenských hokejbalistiek: Dievčatá obhájili na majstrovstvách Slovenska bronz

Zvolenské hokejbalistky zožali veľký úspech v Martine. Podarilo sa im obhájiť bronz.

Bronzové Zvolenčanky(Zdroj: Branislav Sivčo)

Počas uplynulého víkendu sa v Martine konali Majstrovstvá Slovenska v hokejbale žien, na ktorých nemohli chýbať ani dievčatá zo Zvolena, obhajujúce minuloročný bronz. Chuť po víťazstvách bola obrovská, rovnako ako vyrovnanosť zúčastnených tímov.

Zvolen - Poprad

Prvým súperom našich dievčat bol úradujúci majster z Popradu. Oba tímy sa zoznamovali s plochou, hralo sa z jednej strany na druhú. Menšiu prevahu na svojej strane potvrdil Poprad vsieteným gólom v 12.minúte. Snaha o vyrovnanie skóre stála Zvolenčanky veľa síl, čo hráčky spod Tatier dokázali využiť na strelenie ďalších dvoch gólov.

Zvolen - Prešov

Prvý zápas tak našim dievčatám nevyšiel, toto pochybenie však chceli napraviť v dueli s Prešovom. Behavosť a bojovnosť však stále neprinášala gólovú radosť, Zvolenčanky opäť trápila koncovka. Čo sa nedarilo hráčkam spod Pustého hradu, to vyšlo Prešovčanke Jurčovej v 12.minúte.

Potom však na veľmi dlhú dobu zatiahla brankárka Tišťanová za sebou roletu, čo dodalo potrebný kľud na hokejky jej spoluhráčok a o vyrovnanie sa postarala 3 minúty pred koncom Vargová. Dôležité zákroky gólmanky Zvolena minútu a pol pred koncom zabezpečili našim hráčkam prvý bod na turnaji.

Zvolen - Žilina

Tretím súperom Zvolena bola Žilina, ktorá ešte nedokázala zvíťaziť, avšak so súpermi odohrala veľmi vyrovnané zápasy. Zvolenčanky prvýkrát dvíhali ruky už v 4.minúte, keď si medzi kruhy krásne zbehla obrankyňa Časnochová. O 5 minút neskôr svietilo na ukazovateli už 2:0, keď sa bombou presadila Vargová.

Zvolen i naďalej tlačil, sporadické útoky súpera s prehľadom zvládla spoľahlivo chytajúca Tišťanová. V druhom polčase sa dvakrát strelecky presadila Sakalíková a spečatila tak výhru svojho tímu v pomere 4:0.

Zvolen - Martin

Záverečným súperom v boji o bronz bol domáci Martin. Prvý polčas sa niesol v bojovnom duchu s miernou prevahou našich dievčat. Skóre sa však nemenilo, aj keď gól visel na vlásku. Do druhého dejstva však Zvolen vbehol naplno, čoho výsledkom bola radosť Sakalíkovej.

O dve minúty sa skóre menilo opäť, keď sa príklepom z ľavého kruhu presadila Vargová. Skóre 2:0 je však veľmi zradné a tak naše hráčky v bojovnosti nepoľavili. Výsledkom bol tretí gól v sieti Martina, keď brankárku Zuziakovú prekonala opäť Sakalíková.

Následný očakávaný tlak domácich hokejbalistiek bol natoľko veľký, že sa im podarilo skorigovať skóre na 1:3. Tento stav sa však už nezmenil a tak mohla prepuknúť bronzová radosť.

Úspešnú trénerskú premiéru si okrútila dlhoročná kapitánka Trenčanová, ktorá sa zo zdravotných dôvodov nemohla zúčastniť bojov priamo na ploche a tak sa rozhodla svoje skúsenosti zúročiť na striedačke. Zvolenčanky by radi vyjadrili svoju vďaku všetkým, ktorí sa podieľali na príprave na národné majstrovstvá a všetkým fanúšikom, ktorí povzbudzovali a držali palce.