Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

O druhom finalistovi sa rozhodne v Nitre: Brendlove góly prišli neskoro (FOTO)

Banská Bystrica si na finálového súpera ešte počká. Zvolen v šiestom zápase prehral a sériu rozhodne siedmy duel pod Zobor.

Bruno mráz pred Michalom ValentomBruno mráz pred Michalom Valentom (Zdroj: TASR)

Začiatok prvej tretiny bol z oboch strán opatrný. Chýbali šance a tak zápasu pomohol prvý gól. Dali ho v desiatej minúte Nitrania, keď sa k strele odhodlal od modrej Podhradský a teč Bajteka platil na Baroša v bránke – 0:1.

Domácich akoby tento moment zaskočil a o 88 sekúnd inkasovali z tlaku súpera aj druhý zásah. Tentoraz Podhradského strelu od modrej netečoval nikto, takže sa obranca hostí mohol tešiť nielen z asistencie, ale aj z gólu na 0:2. Zvolenčania nič svetoborné smerom dopredu nepredviedli, takže mohli byť radi, že na prvú prestávku odchádzali iba s dvojgólovým mankom. Pred bránkou totiž ešte neuspeli Kutálek a Slovák.

V strednej časti mohli hráči spod Pustého hradu dosiahnuť kontaktný gól, ale aj Valent medzi žrďami predviedol svoje kvality, najmä pred Mrázom, Pulišom či Brabencom. Turekovcom nešli hlavne presilovky, hoci v nich boli aktívni, v koncovke zlyhali. Prišiel teda trest.

V početnej výhode sa presadili hokejisti spod Zobora. Spoza kruhu vystrelil Ručkay a Kutálek tečoval puk za Baroša – 0:3. To však nebolo všetko, pretože v 37. minúte s chuťou hrajúca Nitra predviedla ukážkovú akciu. Po vyšachovaní obrany uspel pri pravej žrdi úplne voľný Štefanka. Z bránky sa tak porúčal Baroš, ktorého nahradil Cibuľa.

V tretej tretine sa domácim podarilo zdramatizovať duel dvoma gólmi Brendla. Najprv sa presadil v presilovke o dvoch hráčov z medzikružia a potom aj v hre štyroch proti štyrom zblízka pred Valentom. Štadión ožil a pýtal si tretí gól. K nemu sa však už 'bryndziari' nedostali, hoci mal k nemu v oslabení blízko opäť aktívny Brendl. Naopak z úniku dal bodku za zápasom Ručkay.

HKM Zvolen - HK Nitra 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Góly: 46. Brendl (J. Jurík, Andersons), 52. Brendl (Mráz, F. Fekiač) - 10. Bajtek (Podhradský), 12. Podhradský, 32. Kutálek (Ručkay, Beca), 37. Štefanka (Stloukal, Macík), 59. Ručkay. Rozhodovali: Baluška, Kubuš - Korba, Rovenský, vylúčení: 3:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, zmeny: Nitra od 21. minúty s Milom, 37. Cibuľa za Baroša (Zvolen), 3590 divákov. Stav série: 3:3.

Zostavy:
Zvolen: Baroš (37. Cibuľa) – Demiters, Juraško, Hataš, Andersons, F. Fekiač, Pokovič – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, T. Klíma, J. Jurík – Brendl, Mráz, Klhůfek – Zuzin, L. Jurík, Škvaridlo
Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, Baker, Kuzma, Milo – Laliberté, Slovák, Blackwater – Ručkay, Beca, Kutálek – Macík, J. Štefanka, Stloukal – Pupák, Bene, Bajtek