Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

Zvolenu sa nedarila koncovka ani hra v obrane: Zaplnený zimák videl výhru Nitry

Zaplnený zvolenský zimák domáci hokejisti nepotešili. Nedarilo sa im v koncovke, ani v obrane.

Radosť Nitry z presného zásahu(Zdroj: SITA)

Až v tomto zápase bol vo Zvolene plný štadión, zásluhu na tom majú fanúšikovia z Nitry, ktorí obsadili celú západnú tribúnu a bolo ich počuť viac ako domácich priaznivcov. V úvode 1. tretiny mali šance nitriansky Macík a z domácich Mráz. Po strele Semoráda mal nitriansky brankár Valent plné ruky práce.

Prebiehala 8. minúta, keď domáci nezvládli situáciu po prehratom buly a Macík zblízka strelil vedúci gól hostí. O necelé 2 minúty domáci Škvaridlo vyhral súboj, prihral puk Ďalogovi a ten ho poslal do úmyselne posunutej bránky hostí, a preto gól neplatil. Po chybe Brabenca v presilovke sa dostal k puku nitriansky Kutálek, ale Baroš jeho strelu zachytil.

V 15. min. Semorád netrafil prázdnu nitriansku bránku, ale vzápätí prihral puk Brendlovi, ktorý vyrovnal. V 17. minúte po chybe domácej obrany sa k puku dostal Slovák a ten plachtiac skončil vo zvolenskej sieti. V poslednej sekunde 1. tretiny skóroval aj Laliberté strelou po ľade.

V strednej časti hry Semorád opäť netrafil odkrytú bránku hostí. V 26. min. udreli Nitrania a Baroš Kutálkovu strelu pustil za svoj chrbát. Po tomto góle ho medzi žŕdkami vystriedal Cibuľa. V 28. minúte ohrozil Laliberté Cibuľu trikrát, ale ani jedna strela neskončila v bránke. V 33. min. sa v presilovke presadil Ručkay.

O dve minúty poslal nebezpečnú strelu na Cibuľu Kutálek, ale gól nedal. V 37. minúte sa rútil na domáceho brankára Laliberté, Juraško ho fauloval, ale nariadené trestné strieľanie Laliberté nepremenil. Domáci potom hrali presilovku o dvoch hráčov, ale napriek tlaku neskórovali.

V 42. minúte po prihrávke J. Juríka znížil L. Jurík strelou po ľade na 2:5. V závere ešte Bagin urobil veľkú chybu, keď prihral pred domácou bránkou Slovákovi, ten však ponúknutú príležitosť nevyužil. Domáci hrali ôsmu presilovku, Semorád však netrafil puk tesne pred bránkou a v úplnom závere zápasu po strele Demitersa zazvonila len žŕdka Valentovej bránky.

HKM Zvolen - HK Nitra 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)

Góly: 15. Brendl (Semorád), 42. L. Jurík (J. Jurík, Obdržálek) - 8. Macík (Stloukal, Štefanka), 17. Slovák (Blackwater), 20. Laliberté (Slovák), 26. Kutálek (Ručkay, Milam), 33. Ručkay (Podhradský). Rozhodovali: Baluška, Lauff - Korba, Rovenský, vylúčení: 3:8 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4490 divákov. Stav série: 1:2.

Zostavy:
HKM Zvolen: Baroš (26. Cibuľa) – Bagin, Pokovič, Krejčí, Andersons, Habšuda, Juraško, Demiters, Hataš – Puliš, Brabenec, Semorád – J. Jurík, L. Jurík, Obdržálek - Klhůfek, Mráz, Brendl - Škvaridlo, V. Fekiač, Ďaloga

HK Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, Baker, Kuzma, König, Piačka - Laliberté, Slovák, Blackwater – Ručkay, Beca, Kutálek - Macík, Štefanka, Stloukal - Bajtek, Bene, Pupák

Ďalšie články z témy Hokej

Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne, Hokej - Zimná olympiáda 2018 (ZOH 2018), Hokej, HKM Zvolen

1. Zvolenská teplárenská skončí rok zrejme so stratou Foto 262
  2. Záver derby vyznel tragikomicky, Zvolen strelil Detve dva góly do prázdnej brány 188
  3. Partia vysokoškolákov si vyskúšala život v USA Foto 127
  4. Lukáš Jurík v N. Zámkoch: Chcel som hrať v mužstve, ktoré má reálnu šancu na play-off 111