Sobota, 18. január, 2020 | Meniny má Bohdana

Kežmarok nad sily Slávie: Zvolenčanky držali s favoritkami krok, vyhrali set (FOTO)

Zvolenské volejbalistky odohrali vo štvrťfinále play-off kvalitný zápas s favorizovaným Kežmarok. Aj napriek prehre, ich treba pochváliť.

Zvolenská kapitánka Tužinská v akcii proti Kežmarku.Zvolenská kapitánka Tužinská v akcii proti Kežmarku.(Zdroj: Jakub Julény)

Zvolenské volejbalistky vedené trénerskou dvojicou Marián Uvaček a Ľubomír Havran nastúpili na domácej palubovke proti favorizovanému Kežmarku na druhý zápas štvrťfinále play-off ženskej extraligy. Pred zaplnenou tribúnou a za výdatnej podpory fanúšikov vstúpili do zápasu bez rešpektu zo súpera.

Od začiatku držali Zvolenčanky s Kežmarkom krok. Prvý set bol zo strany domácich hráčok aj najlepším. Vyrovnaný priebeh mal set až do konca a TU ho vyhrali 25:23. Druhý set však už bol diametrálne odlišný, Kežmarčanky si robili s domácimi čo chceli a veľa im toho nedovolili. Za 18 minút zmietli Sláviu 25:6.

Aj počas ďalších dvoch setov Kežmarok kontroloval priebeh zápasu. Najvýraznejším strojcom úspechu hostí bola nahrávačka, ktorá rozdávala nádherné a milimetrovo presné lopty. Na to Zvolen nedokázal reagovať.

Slávistky však vôbec nesklamali. Predviedli špičkový volejbal a dokázali vyhrať s ašpirantom na titul jeden set. V premiérovej sezóne v extralige sa to cení. V druhom štvrťfinálovom zápase vynikala z domácich libero, Lucia Trnavská. Snahu, bojovnosť a kvalitu videli aj zvolenskí fanúšikovia, ktorí dievčatá na záver odmenili zaslúženým potleskom.

Slovo trénera

Marián Uvaček: „Keď som povedal, že vyhratý set s Kežmarkom bude úspech, tak to sa aj stalo a úspech to je. Kežmarok mieri na titul a na ihrisku to bolo vidieť. My nemáme taký káder, aby sme dokázali v rýchlosti reagovať na to, čo si s nami robila ich nahrávačka. Tento zápas bol najmä o nej a jej loptách. Baby bojovali, je to iné družstvo, oproti tomu, keď som prišiel do Zvolena. Výrazne sa zlepšili, bojujú o každú jednu loptu. Kežmarok hrá o titul, Zvolen je nováčik, plný eufórie. Máme pred sebou veľa práve, smer máme dobrý, rozhodne sa nie je čoho báť, je na čom stavať. Keď budú aj naďalej takto pracovať nie je dôvod neísť vyššie. V Kežmarku sme sa nemali začo hanbiť, hrali sme dobrý volejbal, doma sme vyhrali hneď prvý set, ja som spokojný. Aj keď sme prehrali, rozhodne netreba nad dievčatami lámať palicu. Čakajú nás ďalšie zápasy.“

TJ Slávia TU Zvolen – KV MŠK Oktan Kežmarok 1:3 (23, -6, -11, -15)

Zápas trval 89 minút. Rozhodovali: Niklová - Čierťašská. Najviac bodov za Zvolen: Jana Tužinská (14). Stav série: 0:2, Kežmarok postúpil do semifinále.

TU: Nociarová, Sásiková, Tužinská, Danková, Tomašeková, Osvaldová, libero Trnavská, (Bronďošová, Fekiačová, Hešková, Boháčiková). Tréner: Marián Uvaček.