Pondelok, 17. december, 2018 | Meniny má Kornélia

HKM je v semifinále! Zvolenčania rozhodli o postupe veľkým štýlom, Poprad deklasovali

Zvolen rozhodol o postupe do semifinále v piatom štvrťfinálovom zápase, v ktorom deklasoval Poprad.

(Zdroj: TASR)

V úvodnej tretine sa hral vo Zvolene vyrovnaný hokej. Domáci mali už v tretej minúte výhodu presilovky, no nedokázali ju využiť. V šiestej minúte sa pomer síl na ľade vymenil v prospech hostí a blízko k otváraciemu gólu bol kanonier Kroták, Suchého prihrávku však nedostal do siete.

Hosťujúci brankár Kostúr sa zapotil v 11. minúte, keď mal zakrytý výhľad a ledva vyrazil Pulišov nahodený puk. Popradčania nepremenili ani svoju druhú presilovku v zápase, no Zvolenčania už áno a v 17. minúte ich poslal do vedenia Andersons, ktorý sa presadil delovkou od modrej čiary. V poslednej minúte dejstva sa po chybe domácej obrany dostal do veľkej šance Kroták, no Baroša neprekonal.

V druhej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi a všetky štyri padli do jednej bránky - popradskej. V 23. minúte L. Jurík prihral spoza bránky pred ňu Pulišovi a ten sa z prvej nepomýlil. O necelú minútu neskôr viedol Zvolen už 3:0. J. Jurík potiahol puk po pravej strane, medzi kruhmi našiel Obdržálka a švihom pridal tretí gól.

V 26. minúte sa strelecky presadil aj L. Jurík, ktorý vyhnal z popradskej bránky Kostúra. Nahradil ho Svoboda a v krátkom slede zlikvidoval dve dobré šance Brendla a Semoráda. Čisté konto si ale udržal len do 34. minúty. Puliš sa oprel do puku ihneď po buly v ľavom kruhu a brankár hostí nestihol zareagovať - 5:0.

Zvolenská kanonáda pokračovala aj po ďalšej prestávke. Už po 50 sekundách tretej tretiny zvýšil na rozdiel šiestich gólov L. Jurík. O 23 sekúnd neskôr to bolo 7:0, Brendl vysunul Mráza do brejku a ten sa presadil šikovným blafákom do forhendu. To už diváci na tribúnach kričali "desať, desať" a zvolenskí hokejisti im chceli toto želanie splniť.

V 44. minúte nepochodil pred Svobodom Brendl a po ňom dvakrát ani Ďaloga. Pri jeho druhej šanci zachránila hostí žŕdka. Poprad zaznamenal aspoň čestný úspech, v 58. minúte upravil na konečných 7:1 Kasík, ktorý tak pripravil Baroša o čisté konto.

HKM Zvolen - HK Poprad 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)

Góly: 17. Andersons (L. Jurík), 23. Puliš (L. Jurík), 24. Obdržálek (J. Jurík, Krejči), 26. L. Jurík, 34. Puliš (Brabenec), 41. L. Jurík (Obdržálek), 42. Mráz (Brendl) - 58. Kasík (Kroták, Fabian). Rozhodcovia: Baluška, Lauff - Tvrdoň, Kacej, vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Zmeny: 26. Svoboda za Kostúra (Poprad). Konečný stav série: 4:1, postúpil Zvolen.

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Nezabudnite na sporenie na dôchodok! Ušetríte na daniach
  3. Nestíhate nakupovať darčeky?
  4. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  5. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  6. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  7. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  8. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  9. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  10. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  1. Nezabudnite na sporenie na dôchodok! Ušetríte na daniach
  2. Nestíhate nakupovať darčeky?
  3. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  5. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!

Nemcová ôsma, medzi krasokorčuliarov zavítal Mikuláš

Košická Crow Arena hostila 112 účastníkov z 20 klubov Slovenska a jeden z Chorvátska. Nechýbala ani pretekárka z ŠKK Zvolen.

MVK Zvolen proti Prešovu totálne vybuchol

V prvom vzájomnom zápase Prešov vyhral bez straty setu a aj teraz pod Pustým hradom boli favoritom.