Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

HKM je v semifinále! Zvolenčania rozhodli o postupe veľkým štýlom, Poprad deklasovali

Zvolen rozhodol o postupe do semifinále v piatom štvrťfinálovom zápase, v ktorom deklasoval Poprad.

(Zdroj: TASR)

V úvodnej tretine sa hral vo Zvolene vyrovnaný hokej. Domáci mali už v tretej minúte výhodu presilovky, no nedokázali ju využiť. V šiestej minúte sa pomer síl na ľade vymenil v prospech hostí a blízko k otváraciemu gólu bol kanonier Kroták, Suchého prihrávku však nedostal do siete.

Hosťujúci brankár Kostúr sa zapotil v 11. minúte, keď mal zakrytý výhľad a ledva vyrazil Pulišov nahodený puk. Popradčania nepremenili ani svoju druhú presilovku v zápase, no Zvolenčania už áno a v 17. minúte ich poslal do vedenia Andersons, ktorý sa presadil delovkou od modrej čiary. V poslednej minúte dejstva sa po chybe domácej obrany dostal do veľkej šance Kroták, no Baroša neprekonal.

V druhej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi a všetky štyri padli do jednej bránky - popradskej. V 23. minúte L. Jurík prihral spoza bránky pred ňu Pulišovi a ten sa z prvej nepomýlil. O necelú minútu neskôr viedol Zvolen už 3:0. J. Jurík potiahol puk po pravej strane, medzi kruhmi našiel Obdržálka a švihom pridal tretí gól.

V 26. minúte sa strelecky presadil aj L. Jurík, ktorý vyhnal z popradskej bránky Kostúra. Nahradil ho Svoboda a v krátkom slede zlikvidoval dve dobré šance Brendla a Semoráda. Čisté konto si ale udržal len do 34. minúty. Puliš sa oprel do puku ihneď po buly v ľavom kruhu a brankár hostí nestihol zareagovať - 5:0.

Zvolenská kanonáda pokračovala aj po ďalšej prestávke. Už po 50 sekundách tretej tretiny zvýšil na rozdiel šiestich gólov L. Jurík. O 23 sekúnd neskôr to bolo 7:0, Brendl vysunul Mráza do brejku a ten sa presadil šikovným blafákom do forhendu. To už diváci na tribúnach kričali "desať, desať" a zvolenskí hokejisti im chceli toto želanie splniť.

V 44. minúte nepochodil pred Svobodom Brendl a po ňom dvakrát ani Ďaloga. Pri jeho druhej šanci zachránila hostí žŕdka. Poprad zaznamenal aspoň čestný úspech, v 58. minúte upravil na konečných 7:1 Kasík, ktorý tak pripravil Baroša o čisté konto.

HKM Zvolen - HK Poprad 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)

Góly: 17. Andersons (L. Jurík), 23. Puliš (L. Jurík), 24. Obdržálek (J. Jurík, Krejči), 26. L. Jurík, 34. Puliš (Brabenec), 41. L. Jurík (Obdržálek), 42. Mráz (Brendl) - 58. Kasík (Kroták, Fabian). Rozhodcovia: Baluška, Lauff - Tvrdoň, Kacej, vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Zmeny: 26. Svoboda za Kostúra (Poprad). Konečný stav série: 4:1, postúpil Zvolen.

Ďalšie články z témy Hokej

Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne, Hokej, HKM Zvolen

1. Dopravu na štátnej ceste zablokujú naraz v deviatich mestách a obciach 5 703
  2. Kotleba klame o imigrantoch z Guantánama 2 596
  3. Trojnásobná juniorská majsterka sveta Trajteľová: Nič, čo stojí naozaj za to, nie je jednoduché Foto 1 942