Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Štvrtý zápas ovládli Zvolenčania. Doma v nedeľu budú mať mečbal

Zvolenčania splnili cieľ a pod Tatrami dokázali vyhrať jedno stretnutie. Od semifinále ich delí už iba jediný krôčik.

Kamil Brabenec(Zdroj: SITA)

Zvolen mal do štvrtého zápasu série s Popradom raketový nástup. Ujala sa hneď jeho prvá strela na nepozorného Kostúra, keď ho strelou spoza hráča prekvapil Obdržálek - 0:1. Domáci sa snažili vyrovnať, ale boli to opäť hostia, ktorí udreli v závere tretiny. V 19. minúte vystrelil Ďaloga a na prekvapenie všetkých jeho strela zapadla k vzdialenejšej žŕdke Kostúrovej bránky - 0:2.

Druhá tretina priniesla optický tlak Popradčanov. Najväčšiu príležitosť mal v presilovej hre Paločko, ale po veľkom závare v bránkovisku skončil puk napokon v rohu klziska. Proti Lantošovmu švihu sa prezentoval skvelou lapačkou brankár Zvolena Samuel Baroš. Pred odchodom na druhú prestávku podržal v hre o vyrovnanie v sérii Kostúr, keď vychytal tutovku Krejčího.

V tretej tretine hrali domáci vabank a pri jednej takejto akcii stratil v útočnom pásme puk Rapáč. Hostia sa vyrútili do prečíslania na konci ktorého sa exportnou strelou prezentoval Pavel Brendl - 0:3. Čestný úspech domácich zaznamenal v 50. minúte Koyš. Tri minúty pred koncom stretnutia sa domáci odhodlali k hre bez brankára, ale takmer okamžite inkasovali z hokejky Brabenca. Hostia spod Pustého hradu sa presadili aj piatykrát 55 sekúnd pred záverečnou sirénou z hokejky Lukáša Juríka. Zdrvujúce víťazstvo Zvolenčanov na ľade Popradu ešte podpísal Klhůfek - 1:6. Zvolen tak vedie v sérii 3:1.

Zostavy

Poprad: Kostúr – Jaborník, Fabian, Suchý, Dinda, Malina, Kasík, Pařízek, D. Šterbák – Kroták, Heizer, Paločko – Rapáč, Rusnák, Koyš – Mikula, Lantoš, Štrauch – Achs, Toma, Števuliak

Zvolen: Baroš – Bagin, Pokovič, Krejčí, Andersons, Habšuda, Juraško, Hataš – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, L. Jurík, J. Jurík – Brendl, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo

HK Poprad - HKM Zvolen 1:6 (0:2, 0:0, 1:4)

Góly: 50. Koyš (Rapáč, Suchý) - 4. Obdržálek (L. Jurík, J. Jurík), 19. Ďaloga (Krejčí), 48. Brendl, 57. Brabenec (Puliš, Semorád), 60. L. Jurík (Obdržálek), 60. Klhůfek (Brendl). Rozhodovali: J. Konc , M. Novák - Rovenský, Korba, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2360 divákov. Stav série: 1:3.