Piatok, 22. október, 2021 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Ako na hojdačke: V treťom zápase štvrťfinále nevídané gólové zvraty

Doteraz v každom zápase štvrťfinálovej série Zvolena s Popradom rozhodovalo o osude stretnutia predĺženie. Tretí duel bol výnimkou.

(Zdroj: SITA)

Hostia boli v Poprade od úvodnej minúty pánmi na ľade. Domácich do ničoho nepúšťali, lepšie kombinovali a robili menej chýb. Góly ale strieľali iba Popradčania. Skóre zápasu otvoril po kikse zvolenskej obrany Lantoš. Ten istý hráč v 16. minúte zvýšil už na 2:0, keď sa najlepšie zorientoval v neprehľadnej situácii pred Barošom. Streleckú disponovanosť "kamzíkov" korunoval tesne pred odchodom do šatní zblízka Heizer a Poprad viedol 3:0.

Obraz hry sa ani po prvej prestávke nezmenil. Hostia boli lepším tímom a prevahu začali pretavovať aj do gólov, keď za štyri minúty dokázali vyrovnať na 3:3. Najprv udrel Juraj Jurík a po ňom nikým nekrytý najproduktívnejší hráč základnej časti Brabenec. Vyrovnať sa podarilo po krásnom sóle po celom obvode útočnej tretiny Obdržálekovi a domáca lavička si vzala oddychový čas.

Spanilá jazda Zvolena ale pokračovala ďalej. Štvrtý gól hostí dosiahol Lukáš Jurík a studenú sprchu pre domácich dokončil v 31. minúte Juraj Jurík - 3:5. To sa už domáci brankár Kostúr porúčal z bránky a nahradil ho Svoboda. Poprad znížil na rozdiel gólu minútu pred druhým odchodom do šatní. Sporný zásah Koyša ešte musel potvrdiť videorozhodca.

Do tretieho dejstva vykorčuľoval úplne iný Poprad a gólové hody pokračovali. Po skončení trestu Lantoša v 41. minúte po peknej kombinácii "kamzíci" vyrovnali - dokonalým blafákom sa prezentoval nestarnúci Arne Kroták. Domácich gól povzbudil a začali Barošovi podkurovať.

Ich snahu korunoval o dve minúty presnou strelou Števuliak, ktorý vrátil Popradu vedenie - 6:5. Hostia sa snažili s výsledkom ešte niečo urobiť, ale vyrovnať sa im ani napriek oddychovému času a hre brankára v samom závere stretnutia nepodarilo.

Zostavy

Poprad: Kostúr - Jaborník, Fabian, Suchý, Dinda, Malina, Kasík, D. Šterbák - Kroták, Heizer, Paločko - R. Rapáč, Paukovček, Koyš - Mikula, Lantoš, Štrauch - Achs, Toma, Števuliak - Rusnák

Zvolen: Baroš - Bagin, Juraško, D. Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Hataš, Habšuda - Semorád, Brabenec, Puliš - Obdržálek, L. Jurík, J. Jurík - Brendl, Mráz, Klhůfek - Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo

HK Poprad - HKM Zvolen 6:5 (3:0, 1:5, 2:0)

Góly: 13. Lantoš (Koyš), 16. Lantoš (Mikula, Jaborník), 19. Heizer (Kasík), 39. Koyš (Rapáč, Števuliak), 41. Kroták (Heizer), 43. Števuliak (Suchý) - 22. J. Jurík (Puliš, Ďaloga), 24. Brabenec (Puliš, Semorád), 25. Obdržálek (J. Jurík), 28. L. Jurík (Obdržálek, J. Jurík), 31. J. Jurík (L. Jurík, Habšuda), stav série: 1:2.