Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

Derby ukončilo základnú časť: O výhre Zvolena rozhodol v predĺžení Brendl

O zisku dvoch bodov pre Zvolen, rozhodol Brendl.

Pred bránami oboch tímov bolo často rušnoPred bránami oboch tímov bolo často rušno (Zdroj: HKM Zvolen)

Prvá tretina vyšla lepšie domácim hokejistom. Už v druhej minúte mohli ísť do vedenia, keď sa v oslabení na bystrického brankára Košarišťana rútili Klhůfek s Mrázom, no posledne menovaný nevyužil svoju príležitosť. Zvolen sa predsa len radoval z gólu v 5. min, keď Bagin vystrelil spoza kruhu a puk po teči Semoráda skončil v bránke. Druhý gól mohol pridať Obdržálek, ale z dvoch metrov neuspel pred gólmanom "baranov". Na opačnej strane hrozil iba kanonier Hvila, ale recept na Cibuľu nenašiel. V oboch tímoch dostali prednosť brankárske dvojky, ktoré sa zhostili príležitosti veľmi dobre. V 15. minúte zazvonila žŕdka na hosťujúcej bránke po strele Juríka.

V druhej tretine bola lepšia Banská Bystrica. Hostia mali viac šancí, ale dlho sa nevedeli presadiť. Roussel neuspel z prvej pri pravej žrdi, vyrovnanie neprišlo ani v dvojminútovej presilovke piatich proti trom a v polovici zápasu neprehodil Zigo ležiaceho Cibuľu. Domáci mali iba jedinú vážnejšiu možnosť Juríkom, ale Košarišťan bol pozorný. Gólový moment hostí prišiel až v presilovke v 36. min. Tománek z pravej strany ideálne našiel na ľavej Bortňáka, ktorý nemal problém poslať puk do odkrytej časti bránky.

V tretej tretine sa hral otvorený hokej už bez zraneného hosťujúceho obrancu Majeského. Oba tímy chceli vyhrať a pokúšali sa o druhý gól. Zblízka najprv neuspeli Bystričania Lunter a Majdan. Domáci mohli ísť do vedenia po úniku Obdržálka s Brendlom, ktorý heuspel zoči-voči bystrickému gólmanovi. V 50. minúte na Košarišťanovi stroskotal aj Škvaridlo. Vzruch bol i pred Cibuľom, keď sa pred neho natlačil v presilovke Tománek a neskôr Majdan, obaja však skóre nemenili. Nepodarilo sa to ani Hvilovi, ktorý trafil žŕdku zvolenskej bránky. Zápas tak dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o dvoch bodoch pre Zvolen Brendl.

HKM Zvolen - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 5. Semorád (Bagin, Puliš), 62. Brendl (Andersons) – 36. Bortňák (Tománek). Rozhodovali: Baluška, J. Konc – M. Orolín, Stanzel. Vylúčení 6:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. 3030 divákov.

Zostavy

HKM Zvolen: Cibuľa - Bagin, Juraško, D. Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Hataš, F. Fekiač Puliš, Brabenec, Semorád
Brendl, L. Jurík, Obdržálek J. Jurík, Mráz, Klh…fek Mart. Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo

HCď05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan - Roussel, Pujacs, Čížek, Grndling, I. Majeský, Sandgren, Petran, Šmach Lamper, Zigo, Lunter - Hvila, Kytnár, Gillies - Majdan, Bast, Tománek Bezúch, Lucenius, Matoušek