Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Predposledné kolo: Martinčania poriadne zaskočili Zvolen už od úvodu zápasu

Martinskí hokejisti sa pustili do hostí zo Zvolena zo všetkých síl.

Momentka zo zápasu Martina proti ZvolenuMomentka zo zápasu Martina proti Zvolenu (Zdroj: TASR)

Hokejistov Martina po sérii 6 prehier v tomto zápase popri dvojici Dornič, Galamboš viedol ako kouč Ladislav Spišiak. Príkladne bojujúci domáci od úvodu zaskočili hostí. Domáci sa pustili zo všetkých síl do favorita a stále sa tlačili do útoku. Už v prvej minúte vyskúšal Baroša Galamboš a ten istý hráč ho ohrozil aj o tri minúty neskôr. Od 8. minúty hrali Martinčania presilovku a vylúčenie Škvaridla potrestal po 44 sekundách zblízka Sprukts. Hostia mohli odpovedať v 13. minúte, Klíma z dobrej pozícii minul. Po následnom protiútoku už viedol Martin 2:0, keď Galamboš vystihol chybnú prihrávku hostí, pekne prešiel a prekonal Baroša. Potom si z pokusom Mráza poradil Dzubina.

Domáci boli naďalej pri streleckej chuti a v úvode druhého dejstva sa presadili dvakrát. V 23. minúte využil výhodu o dvoch hráčov za 7 sekúnd Surovka a o 54 sekúnd už viedol Martin 4:0, keď strelu Jassa tečoval za chrbát Baroša Galamboš. Hostia si zobrali oddychový čas a namiesto Baroša prišiel do bránky Petrík. V 27. minúte mohol znížiť Obdržálek, ale Dzubina sa vyznamenal. V 31. minúte bol domáci brankár namieste aj po strele L. Juríka. Čisté kontro Petríka vydržalo len do 32. minúty, keď Kabáč umiestnenou strelou pridal piaty gól MHC. Potom sa viackrát predviedol Dzubina a hostia nezúžitkovali ani 40-sekundovú presilovku 5 na 3.

Domáci zvládli veľmi dobre herne i takticky aj tretie dejstvo a boli aj v ňom lepší. Favorit sa už na nič nezmohol a z ľadu odišli zvolenskí hráči so sklonenou hlavou. Domáci sa tak postarali o veľké prekvapenie a zaslúžene vysoko zvíťazili a posilnili si nádeje na play off. Martinský brankár Dzubina si zaknihol už šiestu nulu v tomto ročníku.

HKM Zvolen: Baroš - Bagin, Juraško, Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Habšuda, Fekiač Semorád, Brabenec, Puliš Obdržálek, L. Jurík, Brendl J. Jurík, Mráz, Klh…fek Zuzin, Klíma, Škvaridlo

MHC Martin - HKM Zvolen 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Góly: 9. Sprukts (Jáchym, Pokrivčák), 13. Galamboš, 23. Surovka (Tabaček, Rusina), 24. Galamboš (Jass, Tabaček), 32. Kabáč (Tabaček, Murček). Rozhodovali: Kubuš, Lokšík - Kacej, Výleta, vylúčení: 4:4, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, striedania: 24. Petrík za Baroša (Zvolen), 2500 divákov.