Štvrtok, 21. jún, 2018 | Meniny má Alojz

V Nitre odčinili predošlé zaváhanie: Zápas rozhodli skúsenosti a silný charakter Slávie TU Zvolen

Proti ambicióznym mladým hráčkam COP Nitra to Zvolenčanky nemali vôbec jednoduché.

Podávanie rúk pred zápasom TU Zvolen - COP Nitra(Zdroj: Stanislav Černák)

V predposlednom kole nadstavbovej časti extraligy žien vo volejbale cestovali zverenkyne trénerskej dvojice Marián Uvaček a Ľubomír Havran k ambicióznemu súperovi, COP Nitra. Práve mladé hráčky Nitry sú v tabuľke skupiny 6. až 9. na druhom mieste za Zvolenom. Očakával sa preto vyrovnaný a zaujímavý duel.

Zvolenské volejbalistky chceli odčiniť nepodarený zápas v Prešove. Hráčky spod Pustého hradu boli od úvodu stretnutia správne nabudené a zápas začali veľmi dobre. Mladé dievčatá z COP Nitra robili Zvolenu problém hlavne výborným servisom a obetavou hrou v obrane.

Prvý set sa stal korisťou Zvolena, no v druhom domáce volejbalistky zahrali výborne a vyrovnali stav stretnutia na 1:1. V treťom sete viedli domáce 4:0 a svoj náskok postupne zvyšovali. Bolo 14:4, potom 17:10 a 21:17. Slávistky padli v tomto sete doslova až na dno psychických síl, ale ukázali silný charakter a aj napriek nepriaznivému vývoju zásluhou bodov Tužinskej a Tomašekovej vyrovnali a koncovku setu strhli vo svoj prospech. To sa ukázalo ako zlomový okamih celého stretnutia.

Vo štvrtom sete to taktiež TU Zvolen nemal ľahké, ale vďaka skúsenostiam dotiahli štvrtý set a celý duel zvolenské dievčatá do víťazného konca. Najviac bodov (26) za Zvolen mala na svojom konte opäť kapitánka Jana Tužinská.

COP Nitra – TU Zvolen 1:3 (-18, 22, -24, -22)

Zápas trval 101 minút. Rozhodovali: Pivarček a Svorenčík. Najviac bodov za Zvolen: Jana Tužinská 26.

TU: Nociarová, Sásiková, Tužinská, Danková, Tomašeková, Osvaldová, libero Boháčiková. (Seidlová). Tréner: Marián Uvaček.

1. TU Zvolen   21        10        11        30

2. COP Nitra   21        6          15        20

3. Senica         21        4          17        11

4. Prešov         21        3          18        9

1. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  2. Kreditná karta – áno alebo nie
  3. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
  4. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  5. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?