Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Plný bodový zisk HKM: Zvolenu pomohol gól v oslabení a presilovky o dvoch hráčov

O výhre Zvolena rozhodla posledná tretina a využité presilovky domácich hokejistov.

Zvolenčania v šanci(Zdroj: HKM Zvolen)

Hráči Zvolena produkovali veľmi pomalý a nepresný hokej, akoby nemali sily. Žilinčania boli aktívnejší. Od 2. minúty hrali presilovku, ale k puku sa dostal Klhůfek, samostatný nájazd však nevyužil. V 8. minúte mal gól na hokejke Krejčí, jeho strela na bránku však nemala silu. Ani Semorádova strela v 14. minúte neskonučila v sieti. V 19. minúte sa ocitol sám pred Cibuľom Huna, nastrelil len jeho lapačku.

Hneď v úvode druhej tretiny opäť ušiel Huna, ale nastrelil len prvá tyč Cibuľovej bránky. V presilovke mal šancu Semorád, ale prestrelil. V 26. minúte sa ocitol sám pred Cibuľom Konečný a puk už poslal bezpečne do bránky.

Do poslednej tretiny nastúpili domáci ako vymenení. V tretine padlo až päť gólov. Hneď v úvode nastrelili hostia tyčku Cibuľovej bránky, vzápätí Jurík najprv trafil len brankára, ten puk vyrazil a Obdržálek ho poslal do siete. Po presilovke hostí dostali možnosť presilovky domáci, navyše 75 sekúnd 5:3. Zahrali ju výborne a Brendl bombou od modrej poslal HKM prvýkrát do vedenia. O minútu J. Jurík dostal ideálnu prihrávku od Klhůfeka a puk poslal do odkrytej bránky. Zvolenský odchovanec v drese Žiliny Ján Ťavoda znížil na rozdiel gólu. V 51. minúte sa dostal do samostatného nájazdu Brendl, ale gól nedal. Štyri minúty pred koncom hrali domáci druhýkrát presilovku 5:3 a Krejči strelou do vinkla pridal štvrtý gól domácich.

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: „Vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažké stretnutie, lebo Žilina posledné zápasy hrá veľmi dobre. Myslím si, že prvá tretina bola vyrovnaná, ale čo bolo horšie, bola naša druhá tretina, kde sme predviedli katastrofálny výkon. Po druhej tretine sme si povedali, že musíme začať hrať a nejako otočiť zápas. Pomohol nám gól na 1:1 v oslabení a presilovky 5:3, kde sme dali dva góly a to rozhodlo.“

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Zápas sme mali veľmi dobre rozohratý, viedli sme po dvoch tretinách 1:0 a mali sme presilovku štyri minúty, kde sme mohli zápas rozhodnúť. Gól, ktorý sme inkasovali v našej presilovke sa nemôže stať a následne dvakrát sme vyhodili puk za mantinel. Dvakrát sme išli do troch hráčov a v takýchto situáciách sa Zvolen nemýli. Má veľmi dobrých hráčov, veľmi dobré mužstvo a v presilovkách to otočili. My sme pykali za hrubé chyby, a preto sme dnešný zápas nezvládli a prehrali.“

HKM Zvolen - MsHK DOXXbet Žilina 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)

Góly: 41. Obdržálek (L. Jurík), 45. Brendl (Brabenec, Juraško), 46. J. Jurík (Klhůfek, Mráz), 57. Krejči (Obdržálek, L. Jurík)  - 26. Konečný (Róbert Huna, Švec), 49. Ťavoda (Novotný, Stupka). Rozhodovali: Novák - Šefčík, Kollár, vylúčení: 4:7, navyše: Ježek (Žilina) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 1063 divákov.