Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Šláger kola v Košiciach: Zvolenčania odohrali vyrovnanú partiu, no na obhajcu titulu nestačili

Náročný týždeň zakončili zvolenskí hokejisti v šlágri kola na ľade obhajcov titulu z Košíc.

Samuel Baroš zasahuje pri jednej zo šancí Košíc.(Zdroj: TASR)

Šláger kola začal v rýchlom tempe a už v 1. minúte sa mohlo meniť skóre. Bartoš si vymenil puk s Jenčíkom, no v zakončení Baroša neprekvapil. V 10. minúte mal sľubnú príležitosť domácich aj Šoltés, ale namiesto puku skončil vo zvolenskej bránke košický útočník. Zvolenčania sa v 18. minúte na dlhší čas usadili pred Melicherčíkom, no obrana "oceliarov" odolala.

V úvode druhej tretiny sa Spilar s Jenčíkom ocitli v prečíslení dvoch proti jednému, no nielenže z toho nebol gól, ale po zrážke Jenčíka s Barošom bol brankár Zvolena poriadne otrasený. Ako dostať puk do bránky ukázali hostia domácim už v nasledujúcej minúte. Puliš ustál súboj za bránkou a po jeho prihrávke Lukáš Jurík zblízka otvoril skóre. O štyri minúty pridali hostia aj druhý gól. Mikuš zaváhal v strednom pásme, do brejku sa dostal Tomáš Klíma a rutinérsky prekonal Melicherčíka - 0:2.

Odpoveď domácich prišla už o 23 sekúnd. V neprehľadnej situácii pred Barošom sa odrazený puk dostal k Hrnkovi a ten pohodlne znížil - 1:2. Radosť Košičanov však trvala iba 13 sekúnd. Po ďalšej chybe košickej obrany sa k puku dostal Lukáš Jurík a spomedzi kruhov prestrelil Melicherčíka. Košičania sa snažili o kontaktný gól a po sérii viacerých šancí sa dočkali v 32. minúte. V presilovej hre dorazil strelu Jenčíka kapitán Bartoš - 2:3. Druhá tretina bola bohatá na zaujímavé situácie a takou bola aj strela Mráza v 34. minúte, s ktorou si však košický brankár poradil.

Hostia mohli štvrtý gól pridať v 45. minúte, v dobre hranej presilovke ale Melicherčíka neprekonali. Košičania v tretích tretinách už viackrát zvrátili nepriaznivý stav a tak tomu bolo aj tentoraz. V 49. minúte využil Boltun nedôraz zvolenskej obrany a zblízka trafil nad Barošove rameno - 3:3. Nerozhodný stav zmenil už o 30 sekúnd Spilar, ktorý tečoval strelu Macejka a domáci prvýkrát v zápase viedli - 4:3.

Piaty gól domácich mohol pridať v 56. minúte Cebák, ale šikovnú prihrávku Spilara nezúročil. V 57. minúte mal počas presilovky hostí vyrovnanie na hokejke Brendl, ale v dobrej pozícii prestrelil košickú bránku. Domáci si napokon tesný náskok postrážili a upevnili si prvú priečku.

HC Košice - HKm Zvolen 4:3 (0:0, 2:3, 2:0)

Góly: 27. Hrnka (Varga), 32. Bartoš (Jenčík), 49. Boltun (Dudáš, Suja), 49. Spilar (Macejko, Jenčík) - 22. L. Jurík (Puliš, Obdržálek), 26. T. Klíma (F. Fekiač), 27. L. Jurík. Rozhodovali: Konc, Novák - Gajan, Smrek, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3721 divákov, zmeny: 30. Macejko, Pavúk (obaja Koš.) zapojili sa do hry.

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: „Úvodné striedania neboli z našej strany ideálne. V druhej tretine sme trikrát inkasovali, no dokázali sme znížiť. Opäť sme verili, že zápas otočíme. Ukázali sme svoju silu a sme radi, že sme tento zápas zvládli.“

Josef Turek, tréner HKm Zvolen: „Aj napriek tomu, že sme prehrali, sme odohrali veľmi dobrý zápas. Súperovi sme robili veľké problémy, mali sme veľa šancí v presilových hrách, no nedokázali sme ich premeniť. V prvých dvoch tretinách to vyzeralo, že to máme vo svojich rukách. Košice však v záverečnej tretine ukázali svoju silu. Predtým sme mali niekoľko víťazstiev v rade a asi prehra už musela prísť. Gratulujem súperovi k víťazstvu.“

7. Renováciu kostolíka, v ktorom bol princ Charles, tento rok ukončia Foto 205
  8. Potešila výhra MFK, gólman Jenčo, ale s výkonom tímu nevládne spokojnosť Foto 203
  9. Postup so Zvolenom do extraligy či prvý titul v Košiciach. Andrašovský spomína na najväčšie úspechy 195
  10. Voľby do VÚC 2017 Krupina: Zoznam kandidátov na poslancov 173