Štvrtok, 7. júl, 2022 | Meniny má Oliver

Andrej Podkonický: Odohrali sme jeden parádny zápas

Po vyrovnanej prvej tretine si Zvolen s prehľadom poradil s Trenčínom.

Zvolen vyhral nad Trenčínom.Zvolen vyhral nad Trenčínom. (Zdroj: TASR - Branislav Račko)

Hokejisti HKM nenašli premožiteľa už v šiestich zápasoch v závere sezóny. Po prvýkrát sa pred domácimi divákmi predstavil 34-ročný Pavel Brendl. Diváci teda videli na ľade troch hráčov, ktorí hrali v NHL. Okrem Brendla aj Jozefa Stümpela a Róberta Petrovického v drese Trenčína. Stretnutie sa začalo náporom domácich, brankár Zvolena Baroš zasahoval až v 8. minúte, keď Stümpel tečoval Gašparovičovu strelu. V 11. minúte M. Novák nevyužil šancu, keď sa sám ocitol pred Barošom. Domáci zabudli na bránenie a Šišovský poslal puk do siete. V najväčšom tlaku Trenčína sa presadila tretia domáca formácia. J. Jurík ideálne nahral Klhůfkovi a ten vyrovnal.

SkryťVypnúť reklamu

Druhú tretinu začali opäť lepšie domáci. Brabenec si vymenil puk so Zuzinom a hneď zvýšil stav stretnutia na 2:1. O dve minúty už bolo 3:1, keď Brendl vysunul Semoráda, ktorý prestrelil Kuteja. Zvolenčania pokračovali v uragáne a na 4:1 zvýšil Misenjev. Po tomto góle si tréner Trenčína zobral oddychový čas. Domáci však boli naďalej pri chuti, v 27. minúte Brendl pekne prihral Juraškovi, ale Kutej bol na mieste. Hostia využili druhú presilovku, Drtina dostal ideálnu prihrávku do stredu kruhov, Baroš mal zakrytý výhľad a puk pustil za chrbát.

V tretej tretine nastrelil Zuzin v 46. minúte len žŕdku Kutejovej bránky, v oslabení sa dostal Gašparovič do samostatného nájazdu, ale gól nedal. V prvom zápase za HKM si v 54. minúte pripísal gól Brendl a v záverečných sekundách mohol pridať aj druhý. Zvolen po víťazstve 5:2 upravil vzájomné zápasy s Trenčínom na 5:1 vo svoj prospech.

HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Góly: 19. Klhůfek (J. Jurík, Mráz), 21. Brabenec (Zuzin), 23. Semorád (Brendl), 24. Misenjev (Brabenec), 54. Brendl (Klíma, Semorád) - 11. Šišovský (Troliga), 36. Drtina (Dlouhý). Rozhodovali: T. Orolin - Gajan, Korba, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1406 divákov.

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: „My sme začali veľmi dobre, kým sme nedostali gól na 1:0, potom Trenčín trošku prebral iniciatívu. Druhá tretina bola taká, ako sme si hovorili ako by sme mali hrať. Začali sme tlakom, dali sme rýchle góly a od tohto momentu sme boli lepším mužstvom. Odohrali sme jeden parádny zápas. Chcem poďakovať hráčom za predvedený výkon.“

Marcel Hanzal, asistent trénera Trenčína: „Vstúpili sme do zápasu celkom dobre, vyhrávali sme 1:0. Prvá tretina bola celkom fajn, tak ako sme si predstavovali. Škoda výpadku na začiatku druhej tretiny, možno sme chlapcov trochu pochválili. Trojminútový výpadok, dostali sme tri góly. Potom to súper vzal do svojich rúk. Ťažko sa to otáčalo. Dali sme síce na 4:2, no stále sme ťahali za kratší koniec a domáci si to už uhrali.“