Vydreté víťazstvo s posledným mužstvom tabuľky

Zvolen – Hokejisti HKm Zvolen nezačali ostatný týždeň najlepšie. V utorok prehrali v priamom súboji o prvé miesto tabuľky na ľade bratislavského Slovana 5:1. V piatok cestovali Zvolenčania na horúci ľad do Liptovského Mikuláša, kde hladko vyhrali 7:4. V nedeľu cestovali do Dubnice, kde podľa predpokladov vyhrali, aj keď sa ich víťazstvo nerodilo ľahko.

45. kolo: Slovan Bratislava – Zvolen 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Góly: 4. Bartek (Šatan, Ľ. Višňovský), 7. Šatan (Ľ. Višňovský), 16. Tabaček (Pavlas, Hujsa), 44. Šatan (Ľ. Višňovský), 59. Bartek (Ľ. Višňovský) – 34. Bartoš (Klouda, Plavucha)

Vylúčení: 11:12 na 2 min., Országh, Tabaček 10 min., Jasečko, Hudec 5+DKZ, presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Rozhodovali: Jung – Mášik, M. Novák – 8350 divákov.

HKm: Križan – Babka, Škuta, Jasečko, Štork, L. Čierny, Harabín, Velebný – Zedník, Handzuš, Országh – Weissmann, Klouda, Škvaridlo – Török, Šechný, Cibuľa – T. Jaško, Bartoš, Plavucha. .

Pred vypredaným hľadiskom sa stretli dva najlepšie celky hokejovej extraligy.

Lepšie začali belasí, keď na konci peknej kombinačnej akcie bol v 6. min. exzvolenčan Martin Bartek. V 7 min. už bolo 2:0, keď Šatan využil presilovú hru štyroch proti trom. Korigovať mohol na druhej strane Weissmann, no Rybár v bránke Slovana sa nenechal prekvapiť. Naopak, zahrmelo na druhej strane, keď Tabaček nechytateľnou delovkou nedal Križanovi šancu. V druhom dejstve sa v dobrých pozíciách ocitli T. Jaško, Čierny i Zedník, no ani jeden z nich úspešný nebol. Prekonať Rybára sa podarilo až v 34. min. Bartošovi a to keď zúžitkoval ideálnu prihrávku od Kloudu. V záverečnej tretine sa čakal tlak hostí, no boli to opäť domáci, ktorí diktovali tempo hry. V 44. min. zvyšoval na 4:1 Šatan, keď elegantne obišiel Križanovu bránku a bez problémov zasunul. V závere ešte stihol 93 sekúnd pred koncom streliť gól Bartek a uzavrieť gólový účet stretnutia.

Ján Jaško (tréner Zvolena): „Do zápasu sme nastúpili zakríknuto, domáci si vytvorili šance a o osude zápasu rozhodli v prvej dvadsaťminútovke. Našim gólom sme sa mohli vrátiť do zápasu, no veľmi dobre zachytal Rybár a súper až do konca kontroloval hru.“

Ostatné výsledky 45. kola: Skalica – Dubnica 1:1, Trenčín – Nitra 4:3, Poprad – Žilina 5:3, Košice – Liptovský Mikuláš 2:2.

46. kolo: Liptovský Mikuláš – Zvolen 4:7 (1:3, 2:2, 1:2)

Góly: 7. Trochta (Tomas), 34. Pleva (Plch), 35. Bartík (Mravec), 45. Mravec (Bartík, Miklík) - 6. Jarolín (Štork, Jaško), 18. Šechný (Jasečko, Weissmann), 19. Zedník, 26. Török (Šechný, Štork), 28. Zedník (Országh, Babka), 41. Zedník (Handzuš), 48. Škuta (Babka, Handzuš).

Vylúčení: 2:4, navyše: Velebný (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Ország - Gajan, Grečko – 3500 divákov
Zvolen: Ševela - Škuta, Babka, Jasečko, Štork, Klepáč, L. Čierny, Velebný - Zedník, Handzuš, Országh - Török, Šechný, Weissmann - Plavucha, Klouda, Cibuľa - Jaško, Jarolín, Bartoš Gólový účet tradičného stredoslovenského derby otvorila nová akvizícia Zvolenčanov Jarolín. Trochta síce vzápätí vyrovnal, ale ďalší dej prvej tretiny sa odvíjal pred bránkou domácich. V 18. min rozobral domácu defenzívu kapitán HKm Šechný, o chvíľu zvýšil na 3:1 v oslabení po zaváhaní Vorobela Zedník. V druhej tretine pokračovali hostia v útočnom ťažení. V 26. min skórovali Törökom pri vlastnom oslabení. O dve minúty bolo už po druhom góle Zedníka 1:5. Mikulášania sa ešte pred druhou prestávkou ako tak otriasli a dvoma gólmi na prelome 34. a 35. min sa vrátili do zápasu. Akékoľvek diskusie však už v prvej minúte záverečnej tretiny zrušil svojím tretím gólom Zedník. V 45. min Liptáci síce znovu znížili na rozdiel dvoch gólov, ale v pohode hrajúci hostia si dôležité body s prehľadom ustrážili.
Ján Jaško (tréner Zvolena): „Prišli sme do Mikuláša získať tri body. Za jasného stavu 5:1 sme nepochopiteľne poľavili a dostali domácich zbytočne späť do zápasu. Náš predzápasový zámer sme síce dosiahli, ale viaceré momenty si musíme v pokoji rozobrať.“

Ostatné výsledky 46. kola: Skalica – Nitra 3:4, Trenčín – Žilina 5:2, Poprad – Košice 2:2 pp, Slovan – Dubnica 4:3.

47. kolo: Dubnica – Zvolen 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Góly: 12. Bokroš (Kotlárik, Kostolný), 13. Ižvolt (Holečko, Bohucký) - 22. Jasečko (Štork, Török), 32. Šechný (Török, Jasečko), 44. Török (Štork)
Vylúčení: 6:8, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Mihálik - Novák, Meszároš, 1200 divákov

Zvolen: Križan (7. -12., 21. Ševela) - Štork, Jasečko, Škuta, Babka, Klepáč, L. Čierny - Török, Šechný, Weissmann - Plavucha, Klouda, Cibuľa - Jaško, Jarolín, Bartoš - Škvaridlo

Zvolen prišiel do Dubnice bez prvého útoku Handzuš, Országh, Zedník a začal vlažne. Naopak, Dubnica sa pustila do súpera bez rešpektu. V 7. min po nezavinenej zrážke vystriedal Ševela v bránke Zvolena Križana. Dlho sa tam nezohrial, keď po peknej kombinačnej akcii, ktorú zakončil Bokroš, lovil puk zo siete. Po tomto góle sa do bránky vrátil Križan. Už o necelú minúty sa gólová akcia zopakovala, ale v podaní iných aktérov. Tentokrát zakončoval domáci Ižvolt a zvýšil na 2:0. Úvod druhej tretiny vyšiel lepšie Zvolenu, keď síce nevyužil presilovú hru, ale tri sekundy po jej skončení skóroval Jasečko a znížil na 1:2. V 26. min mohlo byť vyrovnané, keď pri závere presilovej hry domácich sa dostal k puku hosťujúci Bartoš, ktorý však prestrelil bránku. Zvolen vyrovnal skóre v 32. min pri presilovej hre, v ktorej Šechný doklepol odrazený puk od žŕdky za Račkov chrbát. V úvode záverečnej tretiny hrala Dubnica presilovú hru tak nepozorne, že zabudla na voľného Töröka a ten nezaváhal v samostatnom nájazde a posunul hostí do vedenia 2:3. Dubnica sa v závere pokúsila vybojovať aspoň remízu, no favorizovaní hostia sa ubránili minútovej power play.

Miroslav Chudý (asistent trénera Zvolena): „Očakávali sme ťažký zápas, čo napokon výsledok i hra potvrdili. V prvej tretine sme prehrávali 0:2, zápas sa pre nás nevyvíjal dobre, no dokázali sme ho otočiť a zvíťaziť. Zranil sa nám brankár Križan, no Ševela ho dokázal nahradiť a podať dobrý výkon.“

Ostatné výsledky 47. kola: Nitra – Slovan 5:1, Poprad – L. Mikuláš 2:0, Košice – Trenčín 2:0, Žilina – Skalica 5:3.

1. Slovan 47 30 0 5 2 10 162:100 95

2. Zvolen 47 28 3 4 1 11 161:113 94

3. Trenčín 47 25 1 7 1 13 158:109 84

4. Košice 47 24 0 6 1 16 133:113 78

5. Nitra 47 23 0 6 1 17 132:129 75

6. Žilina 47 20 3 4 0 20 130:115 70

7. Poprad 47 16 2 11 0 18 111:112 63

8. L. Mik. 47 17 1 6 0 23 124:135 59