Nedeľa, 23. február, 2020 | Meniny má Roman, Romana

Vydreté víťazstvo s posledným mužstvom tabuľky

Zvolen – Hokejisti HKm Zvolen nezačali ostatný týždeň najlepšie. V utorok prehrali v priamom súboji o prvé miesto tabuľky na ľade bratislavského Slovana 5:1. V piatok cestovali Zvolenčania na horúci ľad do Liptovského Mikuláša, kde hladko vyhrali 7:4. V nedeľu cestovali do Dubnice, kde podľa predpokladov vyhrali, aj keď sa ich víťazstvo nerodilo ľahko.

45. kolo: Slovan Bratislava – Zvolen 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Góly: 4. Bartek (Šatan, Ľ. Višňovský), 7. Šatan (Ľ. Višňovský), 16. Tabaček (Pavlas, Hujsa), 44. Šatan (Ľ. Višňovský), 59. Bartek (Ľ. Višňovský) – 34. Bartoš (Klouda, Plavucha)

Vylúčení: 11:12 na 2 min., Országh, Tabaček 10 min., Jasečko, Hudec 5+DKZ, presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Rozhodovali: Jung – Mášik, M. Novák – 8350 divákov.

HKm: Križan – Babka, Škuta, Jasečko, Štork, L. Čierny, Harabín, Velebný – Zedník, Handzuš, Országh – Weissmann, Klouda, Škvaridlo – Török, Šechný, Cibuľa – T. Jaško, Bartoš, Plavucha. .

Pred vypredaným hľadiskom sa stretli dva najlepšie celky hokejovej extraligy.

Lepšie začali belasí, keď na konci peknej kombinačnej akcie bol v 6. min. exzvolenčan Martin Bartek. V 7 min. už bolo 2:0, keď Šatan využil presilovú hru štyroch proti trom. Korigovať mohol na druhej strane Weissmann, no Rybár v bránke Slovana sa nenechal prekvapiť. Naopak, zahrmelo na druhej strane, keď Tabaček nechytateľnou delovkou nedal Križanovi šancu. V druhom dejstve sa v dobrých pozíciách ocitli T. Jaško, Čierny i Zedník, no ani jeden z nich úspešný nebol. Prekonať Rybára sa podarilo až v 34. min. Bartošovi a to keď zúžitkoval ideálnu prihrávku od Kloudu. V záverečnej tretine sa čakal tlak hostí, no boli to opäť domáci, ktorí diktovali tempo hry. V 44. min. zvyšoval na 4:1 Šatan, keď elegantne obišiel Križanovu bránku a bez problémov zasunul. V závere ešte stihol 93 sekúnd pred koncom streliť gól Bartek a uzavrieť gólový účet stretnutia.

Ján Jaško (tréner Zvolena): „Do zápasu sme nastúpili zakríknuto, domáci si vytvorili šance a o osude zápasu rozhodli v prvej dvadsaťminútovke. Našim gólom sme sa mohli vrátiť do zápasu, no veľmi dobre zachytal Rybár a súper až do konca kontroloval hru.“

Ostatné výsledky 45. kola: Skalica – Dubnica 1:1, Trenčín – Nitra 4:3, Poprad – Žilina 5:3, Košice – Liptovský Mikuláš 2:2.

46. kolo: Liptovský Mikuláš – Zvolen 4:7 (1:3, 2:2, 1:2)

Góly: 7. Trochta (Tomas), 34. Pleva (Plch), 35. Bartík (Mravec), 45. Mravec (Bartík, Miklík) - 6. Jarolín (Štork, Jaško), 18. Šechný (Jasečko, Weissmann), 19. Zedník, 26. Török (Šechný, Štork), 28. Zedník (Országh, Babka), 41. Zedník (Handzuš), 48. Škuta (Babka, Handzuš).

Vylúčení: 2:4, navyše: Velebný (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Ország - Gajan, Grečko – 3500 divákov
Zvolen: Ševela - Škuta, Babka, Jasečko, Štork, Klepáč, L. Čierny, Velebný - Zedník, Handzuš, Országh - Török, Šechný, Weissmann - Plavucha, Klouda, Cibuľa - Jaško, Jarolín, Bartoš Gólový účet tradičného stredoslovenského derby otvorila nová akvizícia Zvolenčanov Jarolín. Trochta síce vzápätí vyrovnal, ale ďalší dej prvej tretiny sa odvíjal pred bránkou domácich. V 18. min rozobral domácu defenzívu kapitán HKm Šechný, o chvíľu zvýšil na 3:1 v oslabení po zaváhaní Vorobela Zedník. V druhej tretine pokračovali hostia v útočnom ťažení. V 26. min skórovali Törökom pri vlastnom oslabení. O dve minúty bolo už po druhom góle Zedníka 1:5. Mikulášania sa ešte pred druhou prestávkou ako tak otriasli a dvoma gólmi na prelome 34. a 35. min sa vrátili do zápasu. Akékoľvek diskusie však už v prvej minúte záverečnej tretiny zrušil svojím tretím gólom Zedník. V 45. min Liptáci síce znovu znížili na rozdiel dvoch gólov, ale v pohode hrajúci hostia si dôležité body s prehľadom ustrážili.
Ján Jaško (tréner Zvolena): „Prišli sme do Mikuláša získať tri body. Za jasného stavu 5:1 sme nepochopiteľne poľavili a dostali domácich zbytočne späť do zápasu. Náš predzápasový zámer sme síce dosiahli, ale viaceré momenty si musíme v pokoji rozobrať.“

Ostatné výsledky 46. kola: Skalica – Nitra 3:4, Trenčín – Žilina 5:2, Poprad – Košice 2:2 pp, Slovan – Dubnica 4:3.

47. kolo: Dubnica – Zvolen 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Góly: 12. Bokroš (Kotlárik, Kostolný), 13. Ižvolt (Holečko, Bohucký) - 22. Jasečko (Štork, Török), 32. Šechný (Török, Jasečko), 44. Török (Štork)
Vylúčení: 6:8, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Mihálik - Novák, Meszároš, 1200 divákov

Zvolen: Križan (7. -12., 21. Ševela) - Štork, Jasečko, Škuta, Babka, Klepáč, L. Čierny - Török, Šechný, Weissmann - Plavucha, Klouda, Cibuľa - Jaško, Jarolín, Bartoš - Škvaridlo

Zvolen prišiel do Dubnice bez prvého útoku Handzuš, Országh, Zedník a začal vlažne. Naopak, Dubnica sa pustila do súpera bez rešpektu. V 7. min po nezavinenej zrážke vystriedal Ševela v bránke Zvolena Križana. Dlho sa tam nezohrial, keď po peknej kombinačnej akcii, ktorú zakončil Bokroš, lovil puk zo siete. Po tomto góle sa do bránky vrátil Križan. Už o necelú minúty sa gólová akcia zopakovala, ale v podaní iných aktérov. Tentokrát zakončoval domáci Ižvolt a zvýšil na 2:0. Úvod druhej tretiny vyšiel lepšie Zvolenu, keď síce nevyužil presilovú hru, ale tri sekundy po jej skončení skóroval Jasečko a znížil na 1:2. V 26. min mohlo byť vyrovnané, keď pri závere presilovej hry domácich sa dostal k puku hosťujúci Bartoš, ktorý však prestrelil bránku. Zvolen vyrovnal skóre v 32. min pri presilovej hre, v ktorej Šechný doklepol odrazený puk od žŕdky za Račkov chrbát. V úvode záverečnej tretiny hrala Dubnica presilovú hru tak nepozorne, že zabudla na voľného Töröka a ten nezaváhal v samostatnom nájazde a posunul hostí do vedenia 2:3. Dubnica sa v závere pokúsila vybojovať aspoň remízu, no favorizovaní hostia sa ubránili minútovej power play.

Miroslav Chudý (asistent trénera Zvolena): „Očakávali sme ťažký zápas, čo napokon výsledok i hra potvrdili. V prvej tretine sme prehrávali 0:2, zápas sa pre nás nevyvíjal dobre, no dokázali sme ho otočiť a zvíťaziť. Zranil sa nám brankár Križan, no Ševela ho dokázal nahradiť a podať dobrý výkon.“

Ostatné výsledky 47. kola: Nitra – Slovan 5:1, Poprad – L. Mikuláš 2:0, Košice – Trenčín 2:0, Žilina – Skalica 5:3.

8. Strávte Veľkú noc inak. Cestujte za dobrodružstvom
  9. Čo by ste mali vedieť pred tým, ako sa pustíte do investovania?
  10. Darujte od srdca pre rozum
  1. Tipy na darček pre krstniatko
  2. Trnavská univerzita je kvalitou v popredí
  3. Zvažujete štúdium? A prečo nie v Prahe?
  4. Viete aké je študentské mesto na Slovensku?