Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Most cez Lanice

Aktuálny stav podnetu: Uzatvorené Tento stav trval: 3 roky a 3 mesice
Autor podnetu: Jakub
Rieši: Mestský úrad Zvolen
Lokalita: Zvolen
Ulica: Lanice
Dátum nahlásenia: 13.7.2016
Dátum poslednej aktivity: 7.8.2016

Jedným z problémov na sídlisku Západ je chýbajúci most pri Laniciach na Západ medzi dvoma už existujúcimi mostami, pretože keď tade prechádzam so psom, je nelogické obchádzať celé sídlisko.

Ako sa tento podnet riešil:

21.07.2016
Zainteresovaná strana
Autor: Hovorca mesta Martin Svatuška
Dátum reakcie: 21.07.2016 (8 dní a 55 minút od nahlásenia)

Na aprílovom rokovaní mestského zastupiteľstva bol prijatý územný plán zóny Horné Lanice, ktorý reguluje akúkoľvek výstavbu v danom priestore. Stalo sa tak na podklade vypracovanej architektonicko-urbanistickej štúdie, ktorá komplexne rieši celé územie parku. Jeho súčasťou je okrem zelene či umelého jazierka aj návrh športovísk, komunikácií pre chodcov či cyklistov. V poňatí štúdie sa tak park stáva moderným priestorom pre oddych, rekreáciu a šport. Štúdia pochopiteľne nezabúda ani na prepojenie parku so sídliskom Západ, navrhnuté sú hneď dve lávky pre chodcov a cyklistov, ktoré sú umiestnené v priestore medzi dnes existujúcimi mostami. Keďže úprava celého územia si vyžaduje značnú finančnú investíciu, zatiaľ nie je možné povedať, kedy dôjde k jej realizácii. Bude záležať od možností mestského rozpočtu, prípadne možnosti čerpať mimorozpočtové zdroje, konečné slovo pri rozhodovaní o prípadnom začatí výstavby budú mať poslanci mestského zastupiteľstva. 

Celý územný plán spolu s komplexným urbanistickým návrhom si môžete pozrieť na internetovej stránke mesta Zvolen: http://strategia.zvolen.sk/?id_menu=19625

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@naszvolen.sk
Most cez lánice

Miesto hláseného podnetu