Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Oznámenia o úmrtí

Aktuálny stav podnetu: Uzatvorené Tento stav trval: 3 roky a 4 mesice
Autor podnetu: Burjetová Mária
Rieši: Zatiaľ neurčené
Lokalita: Zvolen
Ulica: celé mesto
Dátum nahlásenia: 26.5.2016
Dátum poslednej aktivity: 14.6.2016

Neviem, koho sa opýtať na túto záležitosť, ktorá mi roky nedá pokoja... a keďže vidím, že sa snažíte komunikovať a riešiť, odhodlala som sa práve na túto stránku napísať svoju otázku:  
Nemôže MATRIKA mesta ZVOLEN uverejňovať napríklad na stránke cintorína priebežne PARTE, ktoré oznamuje úmrtie obyvateľov? A ponechať toto oznámenie minimálne 1 rok na stránke, aby človek občas mohol poprezerať tieto oznámenia a dozvedieť sa, že napríklad niektorí jeho priatelia už nie sú medzi nami?
Dôvod nápadu: My "starší" Zvolenčania sme mnohí vyrastali dlhé roky na jednom mieste... a po rokoch školy človek vstúpil do manželstva, odsťahoval sa z miesta svojho detstva.... po rokoch si spomenieme na svojich kamarátov, susedov.... a netušíme, čo s nimi je, kde sú..... a na tejto stránke by sme sa aspoň dozvedeli, ktorí zo starých známych už nie sú medzi nami... Nie každý má možnosť denne utekať pozrieť na tabuľku na Dome služieb, aby vedel, "čo je nové" medzi nami...  

Ako sa tento podnet riešil:

14.06.2016
Zainteresovaná strana
Autor: Mesto Zvolen
Dátum reakcie: 14.06.2016 (18 dní a 20 hodín od nahlásenia)

Matrika si plní svoju oznamovaciu povinnosť voči príslušným úradom a súdom tak, ako jej to vyplýva zo zákona. Rozumieme otázke čitateľky a chápeme ju, no je potrebné si uvedomiť, že úmrtie je veľmi citlivá záležitosť.

Ide o citlivé informácie z obyčajného ľudského pohľadu - nie každý rodinný príslušník by chcel, aby oznámenie o úmrtí jeho blízkeho viselo na internetovej stránke alebo v novinách. Mesto by muselo každé takéto zverejnenie prediskutovať s pozostalými, a to nie je možné, preto mesto zverejňovanie podobných údajov neplánuje.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@naszvolen.sk
Oznámenia o úmrtí

Miesto hláseného podnetu