Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Jarná údržba ulíc

Aktuálny stav podnetu: Vyriešené Tento stav trval: 6 dní a 10 hodín
Autor podnetu: Jana
Rieši: Mestský úrad Zvolen
Lokalita: Zvolen
Dátum nahlásenia: 13.4.2016
Dátum poslednej aktivity: 19.4.2016

Každoročne mesto Zvolen zametá ulice po zime a každoročne toto zametanie plánuje a vykonáva počas víkendu. Myslím, že je zbytočné písať o problémoch, ktoré mesto má, čo sa týka parkovacích miest na sídliskách. Prečo firma toto zametanie nevykonáva počas pracovných dní, keď 95% áut zo sídliska je počas dňa mimo - ľudia sú v práci, v školách, ráno vozia deti do škôl, škôlok a podobne. Zametanie je vykonávané počas dní, keď sú všetci doma, keď pribudnú ešte aj autá ľudí, ktorí pracujú počas týždňa mimo Zvolena. Je problém počas víkendu zaparkovať, nie to ešte auto odparkovať mimo parkovacích miest z dôvodu každoročnej údržby a nie každý má možnosť dať auto do garáže napríklad. Myslím, že tento problém nie je len na sídlisku Zlatý potok, ale aj na Záhonku či Západe.

Ako sa tento podnet riešil:

19.04.2016
Zainteresovaná strana
Autor: Hovorca mesta Martin Svatuška
Dátum reakcie: 19.04.2016 (6 dní a 10 hodín od nahlásenia)

Termíny každoročného jarného čistenia sídlisk sú plánované dopredu, víkendové zametanie sídlisk sa už pomaly stalo tradíciou. Pochopiteľne, s pribúdajúcim počtom áut je jarné čistenie komplikovanejšie, nakoľko vodiči musia niekde odstaviť svoje vozidlá, aby technika mohla vyčistiť jednotlivé ulice.

Nápad zametať počas pracovných dní určite má svoju logiku, no je tam aj argument proti. Ľudia, ktorí o upratovaní nevedia, môžu ráno odísť (napríklad do práce), pričom svoje auto zanechajú na mieste, čo komplikuje čistenie. Do budúcnosti sa však mesto určite nebráni nápadom, ako zlepšiť jarné upratovanie ciest a parkovacích plôch na svojich sídliskách.

 

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@naszvolen.sk
Jarná údržba ulíc

Miesto hláseného podnetu