Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra
Pridajte si svoje mesto
Riešime za vás

Semafor pri Mercury Market

Aktuálny stav podnetu: Vyriešené Tento stav trval: 1 mesiac a 12 dní
Autor podnetu: anonymný autor
Rieši: redakcia
Lokalita: Zvolen
Dátum nahlásenia: 13.3.2016
Dátum poslednej aktivity: 25.4.2016

Prečo je tam semafor, keď nie je nikdy zapnutý? Nedávno sa tam stala dopravná nehoda. Navrhol by som zapnúť semafor aspoň počas dopravnej špičky, pretože vyjsť smerom od Mercury Market na Kováčovú je veľmi nebezpečné hlavne počas dopravnej špičky, a taktiež je to na hanbu, keď je to v podstate nový semafor, no nikdy nefunguje.

Ako sa tento podnet riešil:

25.04.2016
Redakcia
Autor: redakcia
Dátum reakcie: 25.04.2016 (1 mesiac a 12 dní od nahlásenia)

Svetelnú signalizáciu pri obchodnom dome Mercury Markete pri zvolenskom sídlisku Západ tak skoro nezapnú. „Evidujeme viacero podnetov od vodičov, ktorí požadujú spustenie svetelnej signalizácie v danom mieste,“ pripustil hovorca zvolenského magistrátu Martin Svatuška. „Keďže však semafor nie je vo vlastníctve ani v správe mesta Zvolen, môžeme ich, žiaľ, iba odporučiť na Slovenskú správu ciest ako správcu dotknutej komunikácie,“ doplnil.

Slovenská správa ciest cez svoju hovorkyňu odkázala, že nie je správcom svetelnej signalizácie. Pátranie nás priviedlo k investorovi stavby, ktorým je zvolenská spoločnosť CC Development. Tá potvrdila, že semafor je stále jej vlastníctvom.

„Svetelná signalizácia je poškodená v dôsledku dopravnej nehody. Nemôžeme ju opraviť, kým orgány činné v trestnom konaní vyšetrovanie neukončia, pretože by nám poisťovňa neuhradila vzniknutú škodu,“ vysvetlil zástupca spoločnosti, uviesť meno si neželal.

Signalizácia podľa neho predtým svietila v čase dopravnej špičky, po skončení vyšetrovania ju plánujú znova zapnúť. Škodu na signalizácii odhaduje spoločnosť na 8- až 10-tisíc eur.

Pred rokom

Dopravná nehoda na križovatke pri Mercury Markete, pri ktorej sa poškodil semafor, sa stala v marci 2015. Vodič Toyoty RAV 4 (67) pri odbočovaní vľavo z hlavnej cesty na vedľajšiu smerom k obchodnému domu nedal prednosť Oplu Insignia, ktoré viedla vodička zo Zvolena (50). Po náraze sa Toyota prevrátila na strechu a narazila do prednej časti Dacie Loga, s ktorou vodič zo Zvolena (45) stál v križovatke, informovala vtedy krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Nehoda sa neobišla bez ťažkých zranení dvoch spolujazdkýň z Toyoty. Škodu na vozidlách predbežne vyčíslili na 19-tisíc eur.

Po roku

Ďalšia nehoda s pomerne vysokými škodami na autách sa stala na tejto križovatke v marci 2016. Škoda Superb, ktorú viedol vodič z Liptovského Mikuláša (57) v smere od centra Zvolena na Kováčovú, odbočoval doľava k obchodnému domu, pričom nedal prednosť Škode Octavii, ktorú viedol vodič z Kováčovej (28). Škody na oboch autách odhadli na 17-tisíc eur.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@naszvolen.sk
Semafor pri Mercury Market

Miesto hláseného podnetu