Štvrtok, 18. apríl, 2019 | Meniny má Valér

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Lieskovská cesta 36

Aktuálny stav podnetu: Uzatvorené Tento stav trval: 3 roky a 2 mesice
Autor podnetu: anonymný autor
Rieši: Mesto Zvolen
Lokalita: Zvolen
Ulica: Lieskovska cesta 36
Dátum nahlásenia: 31.1.2016
Dátum poslednej aktivity: 12.4.2016

Z akého dôvodu smerom od Zlatého potoka až po Lieskovec nie sú pouličné lampy, cesta vôbec ni je osvetlená, a nehovoriac o chodníkoch, ktoré tu nie sú a prečo? Mohol by to niekto vysvetliť? Ľudia tu v nočných hodinách chodia pešo až do Lieskovca pri baterkách. Kde by sa to dalo riešiť? 

Ako sa tento podnet riešil:

28.03.2016
Zainteresovaná strana
Autor: Hovorca mesta Martin Svatuška
Dátum reakcie: 28.03.2016 (1 mesiac a 25 dní od nahlásenia)

Je naozaj pravda, že cestu medzi Zlatým potokom a Lieskovcom využívajú na presun aj chodci. Ide o cestu prechádzajúcu dvomi katastrálnymi územiami – Zvolen a Lieskovec. Cesta je okrem toho v správe Banskobystrického samosprávneho kraja. K akýmkoľvek úpravám na komunikácii, prípadne v jej okolí, by teda bola potrebná súčinnosť všetkých zainteresovaných strán – aj čo sa finančných otázok týka. Dodnes pritom neexistuje projekt či štúdia, ktorá by riešila výstavbu chodníka alebo verejného osvetlenia v danej lokalite.

Samotné mesto Zvolen neeviduje žiaden výraznejší záujem o úpravu komunikácie a jej okolia zo strany verejnosti. Popri časti cesty (od Zvolena po Bakovu Jamu) pritom už vedie prerušovaný panelový chodník. To sú dôvody, prečo mesto zatiaľ neuvažovalo o stavebnom zásahu, čo sa týka budovania chodníkov či verejného osvetlenia na Lieskovskej ceste.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@naszvolen.sk
Lieskovska cesta 36

Miesto hláseného podnetu