Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Nebezpečná detská šmýkačka

Aktuálny stav podnetu: Uzatvorené Tento stav trval: 2 roky a 6 mesiacov
Autor podnetu: Vlado Lepieš
Rieši: redakcia
Lokalita: Zvolen
Ulica: Šoltésovej
Dátum nahlásenia: 4.4.2017
Dátum poslednej aktivity: 5.5.2017

Pred niekoľkými rokmi bolo zhotovené medzi blokmi detské ihrisko. Na pieskovisku (na ktorom už niekoľko rokov nebol vymenený piesok), bola osadená detská búdka, z ktorej vedie šmýkačka do tzv. pieskoviska . V dávnych dobách boli pre vstup detí do tejto búdky drevené schodíky.

Žiaľ, teraz, pri pohľade na túto búdku, by som zakázal vstup nielen deťom, ale aj ostatným osobám - trčia tu hrdzavé klince, schodíky, ktoré tam v minulosti boli, sú už niekoľko rokov zhnité. Skrátka, nie sú tam žiadne dosky. Vzniká tu veľké nebezpečenstvo úrazov detí.

Ako sa tento podnet riešil:

05.05.2017
Zainteresovaná strana
Autor: Hovorca mesta Martin Svatuška
Dátum reakcie: 05.05.2017 (1 mesiac a 1 deň od nahlásenia)

V priebehu apríla dôjde ku kontrole všetkých detských ihrísk a pieskovísk v správe mesta, aby následne mohli byť v prípade potreby opravené. Je v záujme mesta, aby priestory, ktoré navštevujú deti, boli bezpečné, no keďže ich je pomerne veľké množstvo, kontrola si vyžiada istý čas.

Toto konkrétne ihrisko sa nachádza na pozemku vo vlastníctve mesta Zvolen, ale má charakter vyhradenej (nie verejnej) zelene - je oplotený a prístupný obyvateľom bytového domu Šoltésovej 26.

Bolo by preto vhodné, keby sa obyvatelia prostredníctvom predsedu SVB obrátili na odbor výstavby, životného prostredia a dopravy mestského úradu, kde sa môžu dohodnúť konkrétne podmienky prípadnej opravy.

 

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@naszvolen.sk
Nebezpečná detská šmýkalka

Miesto hláseného podnetu