Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Parkovanie pred súkromným CT vo Zvolene

Aktuálny stav podnetu: V riešení Tento stav trvá: 2 roky a 6 mesiacov
Autor podnetu: anonymný autor
Rieši: redakcia
Lokalita: Zvolen
Ulica: Kuzmanyho nabrezie 34
Dátum nahlásenia: 29.3.2017
Dátum poslednej aktivity: 5.5.2017

Pred dvoma rokmi si súkromný podnikateľ otvoril pod zvolenskou nemocnicou pracovisko CT. Do dnešného dňa nevybudoval parkovacie miesta tak, ako mu to ukladá za povinnosť všeobecne záväzné nariadenie mesta. Zákazníci - pacienti sú nútení parkovať autami na trávnatej ploche pred budovou CT, táto plocha je už však momentálne bez trávy a na pohľad to tam vyzerá dosť nepekne.

Navyše v poslednej dobe chodia miesto monitorovať mestskí policajti a dávajú ľuďom, ktorí na týchto plochách odstavia svoje auto, pokuty a papuče.

Keď prší, autá pri vychádzaní z tohto čierneho parkoviska prenášajú blato na cestu, a neskôr, keď je teplo, blato vyschne a je špinavá celá cesta, čo spôsobuje zvýšenú prašnosť na celej ulici. Zišlo by sa to už vyriešiť - k spokojnosti pacientov aj obyvateľov ulice.

Často sa tiež stane, že vozidlá zdravotnej služby zablokujú prejazd cez túto ulicu, keď vykladajú zo svojich vozidiel pacientov.

Ako sa tento podnet riešil:

05.05.2017
Redakcia
Autor: redakcia
Dátum reakcie: 05.05.2017 (1 mesiac a 6 dní od nahlásenia)

Oslovili sme mesto Zvolen aj zdravotnícke zariadenie.

Mestský úrad cez svojho hovorcu Martina Svatušku reagoval:

Čo sa týka CT pracoviska, pre účely parkovania zamestnancov a klientov je vyčlenený priestor v dvorovej časti, konkrétne je tam 9 parkovacích miest. Tak je to uvedené aj v povolení zmeny užívaní stavby z roku 2014.

Dané miesto je predmetom kontroly zo strany mestskej polície, pričom sa zistilo, že vodiči často nerešpektujú ustanovenia zákona o tom, že pri státí musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 metre pre každý smer jazdy a pri zastavení musí ostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 metre pre oba smery jazdy. Rovnako sa stáva, že vodiči parkujú svoje vozidlá na zeleni, čo je taktiež považované za priestupok.

Zdravotnícke zariadenie na otázku zatiaľ nereagovalo. Keď stanovisko dostaneme, doplníme ho.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@naszvolen.sk

Miesto hláseného podnetu