Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Svetelná signalizácia na Lučeneckej ceste

Aktuálny stav podnetu: Vyriešené Tento stav trval: 2 mesice a 6 dní
Autor podnetu: Anna
Rieši: redakcia
Lokalita: Zvolen
Ulica: Lučenecká cesta
Dátum nahlásenia: 25.12.2015
Dátum poslednej aktivity: 3.3.2016

Svetelná signalizácia na Lučeneckej ceste v Môťovej je znova v blikacom režime. Prečo? Po 3 týždňoch prevádzky semafor, na ktorý si vodiči zvykli, nakoniec časovo obmedzili. Kolóny sa v hustej premávke tvoria bez ohľadu na to, či je semafor zapnutý alebo nie.

Ako sa tento podnet riešil:

17.02.2016
Čitateľ
Autor: Redakcia
Dátum reakcie: 17.02.2016 (1 mesiac a 22 dní od nahlásenia)

O dôvodoch čiastočného vypnutia semaforu sme písali v novembri v článku Semafor na Lučeneckej pôjde natrvalo, ale nie celý deň

http://naszvolen.sme.sk/c/8066799/semafor-na-luceneckej-ceste-pojde-natrvalo-ale-nie-cely-den.html#ixzz40RRkCF1c

Také bolo rozhodnutie dopravnej polície, ktorá má v tejto veci hlavné slovo. Pripájame ešte vyjadrenie poslanca Petra Košíka:

Dopravná polícia navrhovala svetelnú signalizáciu vo Zvolene-Môťovej vrátiť nonstop do režimu blikania oranžovou farbou, čo zdôvodnila kolónami pred Sviatkom všetkých svätých a počas piatkov v smere od Zvolena na Detvu. Argumentovali, že operačné stredisko polície zavalili veľkým množstvom telefonátov nespokojní vodiči, ktorí sa zdržali pri cestovaní po Lučeneckej ceste o 5 až 10 minút. Čo sa následne snažia „dobehnúť“ na ceste za Zvolenom pred Zvolenskou Slatinou. Polícia podľa neho argumentovala aj tým, že cesta má nadradený význam pre tranzitnú dopravu a občania mesta, najmä zo Sekiera a Môťovej, sa musia tomuto faktu prispôsobiť. S takým návrhom som nemohol súhlasiť a trval som na tom, že tranzitná doprava sa musí prispôsobiť kapacitným podmienkam Lučeneckej cesty. Po krátkej výmene názorov sme dospeli ku kompromisu a semafor pôjde naplno v ranných hodinách v pracovných dňoch, keď je výjazd automobilov zo Sekiera a Môťovej najfrekventovanejší. Vodiči vychádzajúci na hlavnú Lučeneckú cestu však opäť ťahajú za kratší koniec povrazu. Detvania už obchvat majú, ale keď sa chvíľu zdržia vo Zvolene, už netrpezlivo vyvolávajú na políciu, aby cestu uvoľnila.

 

 

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@naszvolen.sk
Svetelná signalizácia na Lučeneckej ceste.

Miesto hláseného podnetu