Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Parkovanie a prechodný pobyt

Aktuálny stav podnetu: Uzatvorené Tento stav trval: 3 roky a 10 mesiacov
Autor podnetu: Alluška
Rieši: Mesto Zvolen
Lokalita: Zvolen
Dátum nahlásenia: 20.12.2015
Dátum poslednej aktivity: 17.2.2016

Bývam v podnájme v meste a trvalý pobyt mám stále u mamy, kedže pán, čo mi byt prenajíma, nie je povinný mi ho umožniť v nájomnom byte. Tým však nemám nárok na parkovaciu kartu, aj keď platím všetky poplatky ako všetci ostatní v dome, v ktorom bývam. A to ani po predložení milióna papierov typu, že užívam byt, nepomôže ani prechodný pobyt, ani zmluva o nájme, jednoducho nič. Ak si vedenie mesta, ktoré má podpísanú nezmyselnú zmluvu s firmou EEI, ktorá sa o tie parkovacie miesta ani nestará, myslí, že mladí ľudia, ktorí sú radi, že zarobia aspoň na ten podnájom, majú aj na zaplatenie papúč každý týždeň, tak je na veľkom omyle. Som rada, že zarobím na seba, na byt a aby som mohla pomôcť rodine, a nie ešte minimálne 60 eur bokom na papuču na aute, na ktoré som tvrdo pracovala.

Ako sa tento podnet riešil:

20.12.2015
Zainteresovaná strana
Autor: redakcia
Dátum reakcie: 20.12.2015 (4 minúty a 7 sekúnd od nahlásenia)

Fakt, že ľudia bývajúci na podnájme nedostanú parkovacie karty, už kritizovali niektorí poslanci ešte v minulom volebnom období. Vedenie mesta vtedy prisľúbilo, že keď sa bude zmluva s firmou EEI otvárať, problematiku prehodnotia. Žiaľ, zo stanoviska mesta vyplýva, že doteraz sa v tejto veci nič neudialo.

A tu je vyjadrenie hovorcu mesta Martina Svatušku: 

V prvom rade nás mrzí situácia vašej čitateľky.. Parkovacie miesta v centre mesta spravuje spoločnosť EEI. Podľa prevádzkového poriadku je naozaj potrebné k žiadosti o vydanie parkovacej karty priložiť doklad o trvalom pobyte, bez neho rezidentnú kartu nie je možné vydať. Mesto – v snahe vyjsť v ústrety svojim obyvateľom – viackrát rokovalo so spoločnosťou EEI o sťažnostiach, ktoré predostreli, žiadny vážnejší zásah do zmluvy však nebolo možné v tomto smere urobiť.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@naszvolen.sk
Parkovanie a prechodný pobyt

Miesto hláseného podnetu