Streda, 24. apríl, 2019 | Meniny má Juraj

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Bzovská križovatka

Aktuálny stav podnetu: Uzatvorené Tento stav trval: 2 roky a 1 mesiac
Autor podnetu: anonymný autor
Rieši: redakcia
Lokalita: Krupina
Ulica: Bzovská križovatka
Dátum nahlásenia: 21.3.2017
Dátum poslednej aktivity: 5.4.2017

Na bzovskej križovatke som už videl na vlastné oči nejednu skoro kolíziu, ale bolo tam už aj viacero dopravných nehôd a nikto to nerieši. Najväčší problém je v tom, že autá vychádzajúce na hlavnú cestu od Bzovíka sústavne vybiehajú bez toho, že by sa vôbec pozreli poriadne, či ide nejaké auto po hlavnej ceste.

Nemajú tam ani stopku ani nič. Ale ani by stopku nedodržiavali. Riešenie by boli semafory, kruhový objazd, pripájací pruh alebo čokoľvek. Dúfam že sa to už nejakým spôsobom vyrieši, nech sa ľudia nemusia obávať o vlastné životy.

Ako sa tento podnet riešil:

05.04.2017
Zainteresovaná strana
Autor: Hovorkyňa Slovenskej správy ciest Zuzana Hromcová
Dátum reakcie: 05.04.2017 (15 dní a 8 hodín od nahlásenia)

Každá križovatka je rizikovým úsekom a každý vodič je povinný pri jazde križovatkou zvýšiť pozornosť a dodržiavať dopravné značenie upravujúce pravidlá prejazdu križovatkou.

Predmetná križovatka cesty I/66 s cestou III/2560 bola zrekonštruovaná v roku 2015 v rámci projektu „Stavebné a bezpečnostné opatrenia na cestách I. triedy v Banskobystrickom kraji“. V roku 2016 bola po vážnej dopravnej nehode znížená rýchlosť na ceste I/66 v úseku križovatky na 70 km/h.

Z pohľadu výsledkov sčítania dopravy z roku 2015, ktoré zaznamenalo v priemere 6706 vozidiel za 24 hodín na ceste I/66 a 2138 vozidiel na ceste III/2560, je riešenie napojenia priesečnou križovatkou postačujúce. Výstavba okružnej križovatky by cesty zrovnoprávnila a výrazne by spomalila dopravu na ceste vyššieho dopravného významu, čo nie je záujmom SSC. Preto sa momentálne s rekonštrukciou predmetnej križovatky neuvažuje.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@naszvolen.sk
Bzovská križovatka

Miesto hláseného podnetu