Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

51. Folklórne slávnosti pod Poľanou

Kde a kedy ?

Miesto konania: Detva, amfiteáter

Termín konania: 8.7.2016 - 10.7.2016

Popis

Od svojho vzniku v roku  1966  sa slávnosti konajú pravidelne každoročne druhý júlový víkend v Detve, v srdci Slovenska, centre jedného z najživších a najsvojráznejších folklórnych regiónov.

Detva v tieto dni naplno ožije hudbou, spevom, sviatočnou atmosférou a privíta približne 1500 účinkujúcich. Na scéne detvianskeho amfiteátra, ktorá  patrí medzi najpôsobivejšie scény v prírode , odznie približne desať scénických programov. Ich základom je najmä tradičná ľudová kultúra stredného Slovenska, jej hudobno-spevné, tanečné prejavy a zvykoslovie. Rok čo rok sa v rámci programu Krajanská nedeľa prezentujú aj folklórne súbory a skupiny Slovákov žijúcich v zahraničí.

Návštevníci si môžu vybrať aj z množstva sprievodných podujatí, akými sú  programy  v kostole, ukážky zo salaša, škola tanca, škola hry na fujaru, jarmok tradičných ľudových remesiel, rezbársky dvor, národopisné výstavy, výstavy výtvarných umelcov, fotografov a iné.K najzaujímavejším počinom Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve, ktorý nemá na Slovensku obdobu, patrí cyklus podujatí orientovaný na oživenie výroby ľudových hudobných nástrojov INSTRUMENTUM EXCCELLENS. Zvláštna pozornosť je venovaná  fujare  – klenotu UNESCO. 

Program slávností: http://www.fspdetva.sk/aktualny-program.phtml?id3=19871