Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

Kde a kedy ?

Originálny názov: BATMAN v SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2016
Žáner: akčný / fantasy
Dĺžka: 151 minút
Jazyková verzia: slovenské titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Réžia: Zack Snyder
Predloha: Jerry Siegel, Joe Shuster, Bob Kane, Bill Finger (komiksy)
Scenár: Chris Terrio, David S. Goyer
Kamera: Larry Fong
Hudba: Hans Zimmer, Junkie XL
Hrajú: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Tao Okamoto, Ray Fisher, Jason Momoa, Jena Malone, Ezra Miller a i.

Popis

Krátky obsah:
Od režiséra Zacka Snydera (“Muž z ocele”) prichádza do kín “Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti”, s oskarovým Benom Affleckom (“Argo”) v úlohe Batmana / Brucea Wayna a Henrym Cavillom (“Muž z ocele”, “Krycie meno U.N.C.L.E.”) v úlohe Supermana / Clarka Kenta.
V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo.
Vo filme sa taktiež objaví na Oskara nominvaná Amy Adams (“American Hustle”, “Man of Steel”) ako Lois Laneová, Jesse Eisenberg (“The Social Network”) ako Lex Luthor, Diane Lane (“Unfaithful”, “Man of Steel”) ako Martha Kentová, and Laurence Fishburne (“What’s Love Got to Do with It”, “Man of Steel”) ako Perry White. Ďalej držiteľ Oskara Jeremy Irons (“Reversal of Fortune”) ako Alfred, Holly Hunter (“The Piano”) ako senátorka Finchová a očarujúca Gal Gadot (filmy “Fast and Furious”) ako Wonder Woman / Diana Princeová.

Superman

Warner Bros a DC comics idú v šľapajách Marvelu a tiež si budujú svoj vlastný filmový svet superhrdinov. Najprv nasleduje odhalenie Batmana a Supermana, ďalej hrdinov z Justice League. Ale ako sme už spomenuli, slávny Henry Cavill sa vracia, aby si navliekol plášť a bojoval s násilníkmi a zloduchmi ako neohrozený Superman. Predpokladáme, že bude pokračovať v naplnení svojho osudu a hľadania svojho miesta medzi ľuďmi na Zemi. Čo určite nebude až také jednoduché, pretože do deja vstúpi Batman!

Batman

Iba jeden mesiac po vyhlásení projektu Batman vs. Superman si režisér Zack Snyder bez váhania vybral svojho temného rytiera a muž, na ktorého jeho voľba padla, je Ben Affleck. Zack Snyder potvrdil, že charizma temného rytiera, jeho vek a vystupovanie sa bude veľmi podobať tomu v komiksoch, nakoľko ho vykreslili ako unaveného a bez nálady. Ale na druhej strane, nový oblek, ktorý si Ben Affleck oblečie, vyzerá úžasne. Z traileru sme mohli zistiť, že vyzerá veľmi hrozivo a temne. Ešte temnejšie než Nolanov temný rytier. Objavili sa aj špekulácie, že Batman sa konečne zbavil zločinu v Gotham City a mesto je úplne bezpečné a prosperuje. Táto, zatiaľ fáma, ešte nebola potvrdená a aká bude skutočnosť, zistíme asi už len v kine.

Nový Batmobil

Ľudia poverení touto úlohou sú Tim Burton a Joel Schumacher. Tí zapracovali a priniesli úplne nový Batmobil, plný nových výbavičiek a zbraní. Režisér Temného Rytiera, Christopher Nolan, spravil z Batmobilu niečo, čo vyzerá skôr ako tank. Teraz tu máme úplne novú mašinu, ktorá je zlatým stredom medzi komiksom a realitou. Fotka, ktorú zverejnil Zack Snyder po mesiacoch príprav, nám tiež ukazuje pár veľkých guľometov. Fanúšikovia sú preto na pochybách, či Snyder nezmení Batmana úplne. (Batman je proti zabíjaniu). Ale kto tvrdí, že zbraň strieľa ozajstné náboje? Žeby len gumové projektily? Tak či onak, nevieme sa dočkať, kedy ho uvidíme premávať sa po uliciach Gothamu a možno aj Metropolisu.