Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Hrdina Max

Kde a kedy ?
Režia:Boaz Yakin
Scenár:Sheldon Lettich, Boaz Yakin
Kamera:Stefan Czapsky
Hudba:Trevor Rabin
Hrajú:Lauren Graham, Robbie Amell, Thomas Haden Church, Jay Hernandez, Luke Kleintank, Joseph Julian Soria, Josh Wiggins

Popis

Psy zohrali v boji od Prvej svetovej vojny významnú rolu a mnohé z nich dostali i vyznamenania za statočnosť. Len v samotnom Iraku a Afganistane bolo v boji nasadených tritisíc psov a v Afganistane do dnešného dňa zahynulo len 26 z nich. Toľko k pozadiu reality, na ktorej stavia Hrdina Max - rodinný film z neobvyklého prostredia, v havnej úlohe so psom trpiacim posttraumatickým stresovým syndrómom, po tom, čo jeho pán Kyle zahynie v boji. Max je preto poslaný do Texasu, kde sa ho ujme Kyleov brat Justin.

Zápletka je jednoduchá, priamočiara a, povedzme si úprimne, nepravdepodobná. To však vôbec nevadí, pretože Hrdina Max je v prvom rade rodinnou snímkou o chlapcovi a jeho psovi, natočený spôsobom, ktorý nám pripomenie podobné filmy nášho detstva - v dobrom slova zmysle. Divák tak bude sledovať bežné problémy a frustrácie dospievajúceho tínedžera a dožadovať sa spravodlivosti za Kylea. Ak máte radi psov a hľadáte film, ktorý by zaujal celú rodinu, Hrdina Max so svojou pestrou zmesou emócií dobre poslúži.