Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Antonín Procházka: CELEBRITY s.r.o.

Kde a kedy ?

16. januára o 18.30 hod.

Popis

Komédia Celebrity s.r.o. prináša aktuálny pohľad do televízie počas nakrúcania nekonečného seriálu. Zákulisné vzťahy medzi hercami i štábom ukazujú v humornom svetle pravú tvár mediálneho biznisu aj takzvaných celebrít.

Herec epizódnych rolí sa súhrou náhod s kriminálnym akcentom dostane na výslnie záujmu. Rastúcej sláve však musí obetovať čoraz viac svojho súkromia. Koleso prekvapivých zápletiek sa krúti čoraz rýchlejšie a cesta za zábavou sa môže začať.

V podstate každý z pestrej galérie postáv: skúsený javiskový bard, ambiciózna mladá herečka, nerealizovaný alternatívny režisér, vytrvalý díler – experimentátor, všadeprítomná bulvárna novinárka, skeptický policajný profesionál, neúprosná šéfka výroby seriálu, večne chápavá asistentka réžie a rozpoltený sympatický smoliar, sa snažia „podať šťastiu ruku“.

Antonín Procházka je súčasný český dramatik, ktorý má na konte množstvo úspešných hier a u nás je známy najmä ako autor hry S tvojou dcérou nikdy! Tohto dramatika, herca a režiséra vďaka schopnosti vytvoriť originálne komediálne postavy na hrane lyriky a tragikomiky nazývajú plzeňským Molierom. Často a úspešne herecky stvárňuje svojich hrdinov, ktorí oscilujú medzi smiešnym a bolestným. V hre Celebrity s.r.o. (napísanej v roku 2006) to bola postava úspešného lúzra Emila. V neskoršie vytvorených Procházkových hrách sú okrem pôvodnej krízy stredného veku a túžby po zmene či dobrodružstve prítomné aj výraznejšie kriticko-spoločenské tóny. A vďaka geografickej i mentálnej blízkosti Čiech a Slovenska sú témy jeho hier mimoriadne kontaktné aj pre naše publikum.

Dĺžka predstavenia 140 min + prestávka.

Odporúčame od 15 rokov.

OSOBY A OBSADENIE:       

Jana   Barbora Špániková

Emil   Richard Sanitra

Šéfka Dana Karolová

Alan   Michal Duriš

Kamil Ondřej Daniš

Adéla Dominika Výrostek Misárová / Katarína Čudejková

Kalina          Vladimír Rohoň

Novinárka    Iveta Marcineková

Miloš Ján Marcinek

chlap 1        Marek Rozkoš

chlap 2        Štefan Bartko

žena   Jana Berounská

zvukár         Peter Číž

 

Preklad, úprava     Martin Kákoš

Dramaturgia          Ján Chalupka

Scéna          Jaroslav Valek

Kostýmy     Larisa Gombárová

Réžia           Martin Kákoš