Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Ray Cooney: POPLACH V HOTELI WESTMINSTER 2

Kde a kedy ?
Preklad Danica Haláková
Dramaturgia Uršuľa Ferenčuková
Scéna Štefan Hudák
Kostýmy Ľubomír Paulovič
Choreografie Martin Urban
Réžia Ľubomír Paulovič

Popis

Ray Cooney patrí k najúspešnejším súčasným autorom divadelných komédií. Návštevníci zvolenského divadla si dodnes pamätajú jeho hru POPLACH V HOTELI WESTMINSTER (premiéra bola 11. a 12.1.2002), ktorá svojim nákazlivým humorom ovládla celú sálu a v réžii Ľubomíra Pauloviča v nej excelovala celá plejáda hercov. U divákov zarezonovala natoľko, že jej v prvom ročníku ankety MOTÝĽ udelili Cenu MOTÝĽ pre najpopulárnejšiu inscenáciu sezóny. Voľným pokračovaním tejto hry je komédia POPLACH V HOTELI WESTMINSTER 2 (OUT OF ORDER, na Slovensku hru uviedla aj Nová scéna Bratislava v réžii Karola Spišáka pod názvom „Všetko sa posralo“).

Dejiskom komédie POPLACH V HOTELI WESTMINSTER 2 je opäť obľúbený hotel britských politikov. Minister vlády si tu chce nerušene užiť so sekretárkou šéfa opozície. Nečakaný objav mŕtveho tela však razom zmení vzrušenie na celú sériu bláznivých a čoraz humornejších situácií. Dianie v apartmáne sleduje podozrievavá riaditeľka hotela, ziskuchtivý čašník a usilovná španielska chyžná. Situáciu má vyriešiť privolaný ministrov tajomník, ale všetko sa skomplikuje, keď do hotela dofrčí aj prísna ošetrovateľka jeho matky, sekretárkin žiarlivý manžel a v dobrom rozmare i ministrova manželka... Snaha udržať tajomstvo prináša nečakané zmeny identity, prekvapivé zvraty a množstvo situačnej komiky. Réžiu inscenácie má opäť Ľubomír Paulovič. Milovníci komédií sa preto môžu tešiť na vynikajúcu hru plnú nekonvenčných režijných nápadov a skvelého britského humoru!

Ray Cooney sa neostýcha uviesť svoje postavy do kompromitujúcich situácií, témou jeho komédií býva láska, sex, nevera; neraz pikantnejšia o fakt, že hlavní predstavitelia sú zároveň prednými britskými politikmi. V Cooneyho hrách sa zemeguľa nekrúti okolo svojej osi, ale okolo postele... Autor získal v roku 2005 Rád britského impéria za prínos pre dramatické umenie. Jeho hry sa nepretržito uvádzajú na divadelných scénach a hoci kritici im všeličo vytýkajú, Ray Cooney s nadhľadom vraví: „Moje hry sa vlastne nepáčia nikomu – okrem divákov!“

O tom, že inscenácia sa páči aj zvolenským divákom, svedčia už tri  Ceny MOTÝĽ pre najpopulárnejšiu inscenáciu sezóny.

Dlžka predstavenia 120 min + prestávka

Odporúčame pre divákov od 15 rokov.

OSOBY A OBSADENIE: 
Richard WilleyTomáš Tomkuljak, a.h
RiaditeľkaRadoslav Kuric, a.h
ČašníkJuraj Haviar, a.h
Jane WorthingtonováBarbora Špániková
DetektívJakub Štiak, a.h
George PigdenRichard Sanitra
RonnieDaniel Výrostek
ChyžnáSvetlana Sarvašová
PamelaDominika Výrostek Misárová/ Veronika Čépeová a.h.
GladysIveta Marcineková