Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Bengt Ahlfors: Iluzionisti

Kde a kedy ?
OSOBY A OBSADENIE: 
Kazimír KantVladimír Rohoň
CharlottaIveta Marcineková
LekárMarek Rozkoš

 

Popis

Herec Vladimír Rohoň je už viac ako 40 rokov pevnou súčasťou umeleckého súboru DJGT. Odohral veľké množstvo postáv v našom divadle a je permanentne prítomný v slovenskej televíznej a rozhlasovej tvorbe. Pri príležitosti životného jubilea 70 rokov uvádza DJGT inscenáciu venovanú práve tomuto známemu a obľúbenému hercovi zvolenského divadla.

Bengt Ahlfors je najznámejší fínsky dramatik, pričom svoje hry píše po švédsky. Dôverne pozná divadelné prostredie, keďže pôsobil v praxi nielen ako dramatik, ale aj ako režisér, dramaturg, umelecký šéf. Zvolenské divadlo pred časom inscenovalo s úspechom jeho hru Divadelná komédia, ktorú Ahlfors osobne navštívil a ocenil.

Kúzelná komédia Iluzionisti z roku 2001 prináša vtipné pohľady a názory zástupcov troch rozdielnych generácií. Divadelný bard, herec Kazimír Kant, trávi jeseň života v spomienkach na svoje javiskové postavy a v hypochondrickom očakávaní „smrteľných“ príznakov, ktoré nečakane spestrí návšteva ambicióznej mladej ženy s rukopisom divadelnej hry. Cynický humor skúseného herca striedajú šarmantné historky z divadelného zákulisia a vtipná zápletka graduje s príchodom praktického lekára, ktorý prináša inú optiku na život a svet divadla...

PrekladPeter Kerlik
Scéna a kostýmyEva Farkašová
DramaturgiaJán Chalupka
RéžiaMichal Babiak
  
PREMIÉRA28. apríla 2017