Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Záujem o stavbu úseku R2 Kriváň - Mýtna prejavili štyri združenia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

A tak sa to postavi

zo standardnych materialov, lebo kvalitne materialy, ktore vydzia viac ako 20 rokov na bohom zabudnute Slovensko nedorazili a zaplati sa nasobok v naslednej sanacii a opravach.
Mozno sa raz dozijeme, ze kriteriom bude aj kvalita pouzitiych materialov.
 

 

O akých materiáloch to plkáš?
 
Hodnoť

Duha je s kym v konzorciu?

Mali by im to hned priklepnut, s razenim tunela uz skoncili, mozu sa veselo vrhnut na dalsiu stavbu. Nasi ludia potrebuju istoty.
 
Hodnoť

 

Mohlo by to vyhrať konzorcium okolo Strabagu ...
 
Hodnoť

 

Keby ten socializmus vydržal ešte pár rokov, tak by sme už diaľnice mali dávno cez celé Slovensko. Teraz sa všetko predražuje a nasilu naťahuje. Za komančov by už hnili v base.
 

Ty ale vieš pobaviť :))

Skvelá irónia. Však vieme že za komančov sa na Slovensku postavilo pár km diaľnic a zásadne v nenáročnom teréne.
 

 

Ale to tie cesty neboli tak vyťažené ako teraz. Už mohli hádam obísť aspoň Ružomberok alebo ťah na Čadcu, keď už nič iné. Za tie roky...

Už nech bol socík aký bol, ale takto sa nekradlo nikdy ako teraz. Veď neni možné, že tunel popri Smrečne nie sú schopní dokončiť. Tak nech to dajú urobiť Číňanom alebo komu... Už by to bolo dávno a lacnejšie. Určite aj kvalitnejšie.

Ešte sa zastávajte neschopákov.
 

 

Celé Strečno pokašľali Smeráci. X-krát.
Najskôr nechceli PPP. Potom pretlačili PPP. A nakoniec to priklepli konzorciu s Dúhou, ktorému to moc nejde. A čas medzi tým utekal. Taký Pat a Mat v akcii.
Komunisti sa tiež moc nepredviedli...
 

Že nekradlo moj malý :))

Preto sme boli v 1990 chudobnou a zaostalou ruskou guberniou a Slovák dal za obed v Rakúsku pol platu. Ešte sa zastávaj komunistov.
Svoje schopnosti predviedli Číňania v Poľsku. Na Višňovom ich predvádzajú Taliani.
 

 

Mojko už sa nepoondej s tým tvojím Rakúskom. Iba tu zavádzaš. Nie je ti to trápne? Ja som realista, ale nebudem tu tvrdiť niečo, čo nie je pravda. Určite nebolo za socíku toľko chudoby ako teraz a ani sa toľko nekradlo. A hlavne tak vo veľkom a bez potrestania ako teraz. To je jasné hádam každému. Každý mal aspoň byt a prácu. A čo jesť. Aj keď neboli pomaranče a vložky, sem tam hajzlák... ) Ale bolo zdravotníctvo aj školstvo zadara.

Mali sme zdravé potraviny, boli sme sebestačný ako štát. Nemôžem prehliadať aj tie negatíva samozrejme. Tiež to bola len totalita, ale ľudia si žili šťastnejšie.
 

 

To bolo dobré. Už silvestrovské
 

Prvoaprilove

V tych 230 az 250 mega je zahrnuty aj standardny "poplatok" minimalne 20% samozrejme.
 
Hodnoť

Technicky náročný úsek (?)

... povedala hovorkyňa NDS. Prečo?
Lebo treba postaviť cestu do briežka a z briežka a most vo výške 15 do 45 metrov?

Nuž ak toto je vrchol technickej náročnosti a stavbárskeho umenia, potom sa NDS nedivím, že za kilometer slovenskej diaľnice, či rýchlostnej cesty je ochotná platiť toľko, čo platí. Alebo práve preto?

Faktom je, že vďaka odborníkom v NDS, a všetkým doterajším vládam dodnes nemáme súvislé rýchlostné cestné spojenie východ - západ.
 

Je technicky náročná

lebo 3/4 trasy budú na mostoch. A nikto okrem teba nahovorí o vrchole náročnosti.
 

 

Honohoho. Ale mame obedy pre detičky zadarmo. Mrchám kapitalistickým sme zaviedli 2,5% daň, vlastnou kapitaňskou hruďou sme zastavili príval migrantov na naše krásne bohabojný Slovensko. Dôchodcovia majú pridané. Zamestnanci majú stravné lístky a dokonca už aj dovolenkové. Veď tu máme vďaka Dankovi nie Švajčiarsko jak bol býval preceda sľúbil. My tu mame Rakúsko Švajčiarsko Dánsko a Sovietsky zväz dorhomady. A Lajoš Organ je náš vzor
 

 

Čo si ľudia zvolia, to potom majú. Odborníkov z NDS do toho nemusíš ťahať.
 

Presne tak

Zvolili ste si smer a radovy poslanec Fico Vam je teraz dokazom toho ze ste si zvolili spatne. Alebo Vam to vy debilkovia treba povedat madarsky, ked Vam uz tento stav nic nedokazuje. Radovy poslanec, to je viac ako kapitan, ci?!
 
Hodnoť

 

Na tomto useku by ma zaujimala vytazenost a kolko obci sa odlahci od dopravy. Nech je jasne ze to nerobia iba pre svojich madarskych volicov.
 

:D

Vyťaženosť je taká, aká býva na hlavnom ťahu z Bratislavy do Košíc. Tento úsek cesty je veľmi nebezpečný, takže sa nielen odľahčia od dopravy okolité obce, ale sa aj tento úsek stane bezpečnejším. Poznámka o maďarských voličoch mi príde ako absurdná, keďže 1. okolité obce sú čisto slovenské, 2. to ste mali na mysli, že diaľnica má byť v určitých miestach prerušená podľa národnostného zloženia obyvateľstva?
 

 

Intenzity sú do 10 tisíc vozidiel.
Samozrejme že to robia pre svojich voličov, doteraz nemajú na tie projekty zabezpečené financovanie, čiže tie tendre môžu aj zrušiť. Len to je taký nátlak cez verejnosť na ministerstvo financií, aby tie peniaze dalo, keďže oni zasa považujú R2 za zbytočne predraženú stavaním v plnom profile.
 


Už ste čítali?