Sobota, 18. január, 2020 | Meniny má Bohdana

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pred 47 rokmi spadlo vo Zvolene lietadlo plné masla (+ video) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

tak už je jasné,
prečo to kgb zatajovala ... Báli sa, žeby pád tohto lietadla povzbudil v československu ozbrojený odboj ... Povedzme si na rovinu, tí piloti boli okupanti ... Akokoľvek tvrdo to znie, je to tak ...
eugen1959
blbosť, tí piloti neboli žiadni okupanti, a o žiadnej okupácii nemôže byť ani reči, v auguste 1968 sa iba zabránilo prevratu, ktorý sa napokon udial v r. 1989, takže všetky tie vymoženosti kapitalizmu ako nezamestnanosť, bezdomovci, exekúcie, nesplatiteľné dlhy, rozkradnutý a rozpredaný národný majetok sa časovo odložili o 20 rokov, počas ktorých Slovensko zažilo nebývalý boom pôrodnosti ("Husákove deti"), čo svedčí o tom, že tých 20 rokov bolo požehnaním pre Slovensko z hľadiska kvality života (výhodné mladomanželské pôžičky, lacné byty pre každého, žiadni bezdomovci, žiadne exekúcie, žiadna nezamestnanosť). Podobných 20 rokov prosperity a rozkvetu sa v dnešnom kapitalistickom marazme už opakovať určite nebudú, už nás čakajú iba krízy a predpokladám, že aj vojna, bez ktorej sa kapitalizmus z tých kríz a astronomickej zadĺženosti nedokáže vyhrabať.
rabin baruch efrati
<< < 1 2 3 > >>

 

Este desatrocia po pade fasizmu, sa v Nemecku nasli zabedneni idioti, ktori popierali existenciu holocaustu……! Podobne oznacenie si zasluzi kazdy, kto popiera skutocnost, ze barbarsky vpad okupantov nemozno inac nazvat, len ze sa jedna o jednu brutalnu okupaciu. Inac nemozno oznacit tiez junove udalosti v NDR r. 1953, alebo v r. 1957 v Madarsku. Vsade hral rozhodujucu rolu sovietsky imperializmus.
K tym udajnym vymozenostiam Vami tak ospevovaneho, viac nez 40 rokov trvajuceho politickeho utlaku a neslobody tej cervenej diktatury, ste este zabudol menovat, mnozstvo parkovist, ktorymi sa nase mesta len tak hemzili. Pravdepodobne Alzheimerom postihnuty, ste zabudol na rozmlatene cesty, osarpane domy s omietkou opadanou az na tehlu, absolutny nedostatok konzumneho tovaru (ani len spotrebu toaletneho papiera nedokazali sudruzenkovia odhadnut a naplanovat……, a mnohe ine nedostatky…..! Akou slepotou musite trpiet, ked, aj napriek vsetkym existujucim problemom, nedokazete podstatnu zmenu vo vyvoji spolocnosti pozitivne hodnotit? Stacilo by pozriet si mesta a dediny v Zap. Europe, aby ste zistil, kde by bolo Slovensko dnes, keby tuna neboli 40 rokov bacovali cerveni barbari!
Tiez nesmiete prehliadnut, ze ti gauneri, ktori po 1989 rozkradli aj to malo co socializmus zanechal, boli prednostne Vasi byvali presvedceni sudruhovia komunisti!
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Ukludni sa

 

tá tabuľka z trendu iba potvrdzuje rabinove tvrdenie, že príjmy do rozpočtu od údajného najväčšieho daňového platcu (Slovak telekom 45 mil.) sú iba 10% z toho, čo do rozpočtu prichádza za tranzit plynu (400 mil. €) http://www.economy.gov.sk/aktu...
inak celá tá tabuľka trendu o údajných najväčších platcoch do rozpočtu SR je nejaká čudná, kde sú Volkswagen a USsteel ? tí do rozpočtu neodvádzajú žiadne dane, alebo ako ?
 

 

lepep, aj si si zrátal koľko tí údajní najväčší platci daní podľa tej tvojej tabuľky z trendu platia do rozpočtu všetci dohromady ?
lebo, keď som to len tak námatkovo spočítal, tak to nevychádza oveľa viac než je ten jdnorazový príjem za tranzit ruského plynu (bez príjmov za tranzit ropy)
MH SR oficiálne priznáva, že do štátneho rozpočtu plynie každoročne z prepravy plynu cca 400 mil. € http://www.economy.gov.sk/aktu...
takže Rusi nám každý rok jednorazovo len za tranzit plynu prispejú do rozpočtu toľko ako odvedú na daniach všetci tí údajní najväčší platitelia (Slovak telecom, Orange Slovensko, a.s., SPP - distribúcia , a.s., Slovenská sporiteľňa, a.s., Tatra banka, a.s., Nafta a.s., Continental Matador Rubber, s.r.o., Continental Matador Truck Tire, Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s., Západoslovenská distribučná, a.s., Československá obchodná banka, a.s., SAMSUNG Electronics Slovakia s.r.o. atď.) dohromady !!!
a to opomínam príjmy do rozpočtu v podobe spotrebnej dane za predaj pohonných hmôt na báze ruskej ropy... v porovnaní s týmito príjmami sú tí platci z tabuľky trendu fakt len takí príštipkári..
 

Trochu nepochopenie

Jeho prispevok je uz zmazany, ale tvrdil v nom, ze z tranzitu plynu zijeme a bez neho by sme boli v pecku. Ta tabulka ma dokazat, ze nie a bola na ilustraciu toho, ze je tu kopec inych velkych firiem. Dane predsa platia ludia, nie firmy. 400mil eur, je priblizne 2.5% prijmu SR za rok.
 

súdruženko, tieto drísty sa nedajú

ani čítať ...

vsž bola postavená ako tisícročný projekt, keď myslím široký najprv jej stavbu nezvládol a nesmierne zaťažil československý rozpočet ...
https://sk.wikipedia.org/wiki/...

Pokiaľ viem, aj ropovod družba sa staval niekedy v 60-tych rokoch, potom sa síce rozširoval, ale preto, lebo mali záujem nemci o ropu ...
https://sk.wikipedia.org/wiki/...(ropovod)

Čo sa týka "výhodnosti" tranzitného plynovodu, ak máš na mysli príjmy do štátneho rozpočtu, tak si uvedom, že to sú pre bežného človeka peniaze, ktoré mu len škodia ... Financujú represívny komunistický štát. Čo sa týka bežného človeka a firiem, rusi predávajú slovensku plyn ďaleko najdrahšie z krajím, ktorým plyn predávajú, predpokladám, že aj ropu ... "vďaka" tomu máme v domácnostiach drahý plyn a distribučné spoločnosti sa nemôžu rozvíjať, lebo nemajú investičné prostriedky ...

Takže klameš, drístaš a ostatné veci, čo k tomu povedať som napísal nižšie !!!

Inak, malo by sa voči tebe začať trestné stíhanie za vlastizradu !!!
 

 

mýliš sa a klameš, tie výnosy z tranzitu ruskej ropy a plynu slúžili za socializmu v prvom rade práve na tie výhodné mladomanželské pôžičky, veľkorysú bytovú výstavbu pre bežných ľudí, bezplatné zdravotníctvo a školstvo atď.
dnes už podľa tabuľky trendu o údajných najväčších platcoch do rozpočtu SR (viď. príspevok lepepa) ani eustream, ani USsteel, ani volkswagen nič neplatia, takže to vysvetľuje prečo nie sú peniaze na školstvo, na zdravotníctvo ani na bytovú výstavbu..., tých zopár platiteľov ako SlovakTelečcom a všelijaké eseročky asi naozaj pokrývajú výdaje len na ten represívny aparát,
 

A na toaletný papier neostalo :-)

Bytová výstavba bola taká veľkorysá, že každý zjazd komunistov konštatoval, že bytová otázka nie je vyriešená, ale v novej päťročnici určite bude. Nič nie je bezplatné a tie príjmy slúžili na dodávky zbraní do rôznych džamahýrií, ktoré za ne doteraz nezaplatili.
Vráť sa do hrobu komunista.
 

jumo2, presne to isté

som chcel súdruhovi guderianovi odpísať, hádam už len to, že tie zbrane teraz vyháňajú milióny ľudí zo svojich domovov a takí ako guderian proti nim broja, protom zabúdajú nejako, že pred 1989 brali v zbrojárskej výrobe veľké výplaty ...
 

Čo dodať ???

Keby nebolo tých zlých komunistov nebolo by čo po 89 rozkrádať a že demokracia ?? Vysvetli blbeček čo to je , to sú zlodeji Mečiar , Majský a suita odtrhnutá z reťaze . Za bolševika by už sedeli v base ako kedysi , kráľ Oravi Babinský . Len že je demokracia a všetko sa môže , iba slušnosť , poctivosť a serioznosť je na smioech , to je demokracia po Slovensky . A na vyše , nevieš posudzovať klady a zápory píšeš tendenčne a jednosmerne , skratka ako hlupák .
 

 

Tí Mečiar a spol sú komunisti, prípadne ich deti vyštudované v Moskve. Babinský bol malá rybka, Štrougal, Colotka a spol, to boli komunistickí oligarchovia.
Nebyť komunistov? Pozri sa do Rakúska, ako je to bez komunistov.
 

 

.....takeho "korunovaneho......" vidis kazdy den, ked sa rano pozries do zrkadla! V tendencnom a zaslepenom pisani si svetovy majster, len s tou slepotou by si mal nieco robit, nakolko skodis najviac sam sebe!
Jumo2 Ti to najvysteznejsie napisal do pamätnika: "Pozri sa do Rakuska, ako vypada svet bez (40 rokov) komunistov"! Pripustam, ze pud sebazachovy Ti brani pozriet sa pravde do oci, nakolko Tvoje celozivotne klamstvo je tak obrovske, ze poznanie pravdy by Ta mohlo aj porazit!
 

Hegro hegro !!!

Ty si asi ušiel z psychiatrie , nevieš si dať do hromady súvislosti a potom prečo si parazitoval pri tých komunistoch a neodišiel do toho skvelého Rakúska alebo Nemecka , kde boli dokonalé ordinácie ? A pro po v Rakúsku som odpracoval 15 rokov tak že viem posúdiť socialny systém. A mimochodom aj v Rakúsku majú komunistov ale to Ty de bilko nikdy nepochopíš , to je o myslení a prístupe .
 

Al dzazira

Ked je to Tvoj prvy pokus pisat autobiograficky roman, tak musim plny uznania konstatovat, ze hned na zaciatku mas uspech! Tak pokracuj pekne dalej! Pasuje to vsetko na Teba ako stvorene!
 

veľmi to jasné nie je

KGB to darmo utajovala, utajiť sa to nedalo. Letci plnili rozkazy nadriadených, okupanti boli všetci, čo k nám vtrhli v auguste 1968. Fám bolo okolo toho pustených dosť, no len krčmové reči. Možno teraz niekde vo vojenskom archíve Ruskej federácie by sa o tom našla zmienky. Len by sa tam musel výskumník dostať.
 

keď som v 1978

ako čerstvý maturant brigádoval v sódovkárni, chodili tam robiť aj ruskí vojaci a s jedným som sa skamarátil ... Bol z Leningradu ...

Keď sa to dozvedel môj otec, ve+mi bol rozčúlený a veľmi prísne mi povedal, že s okupantom sa nemám čo rozprávať. Ja som sa zlostil, že aj mama sa rozpráva s ruskými vojakmi, keď pre nich expeduje chlieb ... On nato, že pracovne áno, inak nie ... Ja som mu oponoval, že keď bol asi 4 roky predtým v rusku na služobke, tak sa aj súkromne bavil s rusmi ... On nato, že áno, ale to neboli okupační vojaci ...
Ja som mu nato oponoval, že ale títo vojaci sem neprišli z vlastnej vôle ... On nato, že to je síce pravda, ale sú symbolom okupácie, či chcú, či nechcú ...

Prešli roky, dlho som to cítil ako nesprávnu vec od otca, teraz som presvedčený, že mal absolútnu pravdu ... Dokonca aj v tom, že sa veľmi priateľsky choval k rusom, keď bol tam. Lebo tým len dokázal, že nechceme s riusmi žiť v nepriateľstve, ale okupáciu nechceme ...

Proste, každý ruský vojak, čo sem prišiel, bol okupant, bol symbolom okupácie, každá jeho manželka, každé jeho dieťa, čo sem prišli za ním bývať ...

Záverom k tomu idiotovi, čo mi vyššie písal - myslím, že vyčerpávajúco a pravdivo na neho reagovali ďalší ... Viac netreba, len že hlboko s ním nesúhlasím ... Mal by si uvedomiť, že tesne pred vojnou bolo československo so štvrtou najvyššou úrovňou na svete ... Teraz po rokoch naprávania sme kde? To nevravím, kde sme boli v 1989 ... A zabudol na to, že od 1989 nám vlastne súvisle vládnu súdruhovia odviazaní z reťaze !!! Teda kádrové rezervy, ktoré by nám vládli aj keby ostal komunizmus ... Len rozdiel by bol v tom, že ak by tu vládol komunizmus, bolo by to rádovo horšie !!!
 

škoda, že sa diskusia zvrhla...

...na niektoré agresívne príspevky. Do 20. 8. 1968 boli sovietski vojaci naši osloboditelia a od 21.8.1968 naši okupanti do 27. júna 1991, kedy odišiel z územia Československa posledný sovietsky vojak. Nasledujúci deň 28. júna 1991 podpísali v Orientálnom salóniku Černínskeho paláca v Prahe splnomocnenci pre odsun sovietskej armády z Československa (vtedy ČSFR) generálporučík Rudolf Ducháček a generálplukovník Eduard Vorobjov protokol o ukončení odsunu sovietskych vojsk z československého územia. Komunizmus je utópia, nie je a nikdy nebude realitou. No, odbočil som aj ja od témy. Pointou článku je zistenie osudu pamätnej tabule, ktorá odtiaľ zmizla a čo bolo na nej napísané. Čo si pamätám, to som napísal. Vediem o tom diskusiu so starými kamarátmi z Ostrej Lúky, ktorí si túto udalosť tiež pamätajú. Tak som sa dozvedel, že to maslo, čo dopravovalo lietadlo bolo v kovových kontajneroch a tie boli roztrúsené v okolí miesta dopadu. Z tých kontajnerov vyberali zachovalé maslo nielen občania z kolónie, ale aj z okolitých dedín. Ťažko povedať, aký osud by to maslo čakal. Ešte som nečítal príspevok, ktorý by presnejšie opisoval, či dokazoval osud pamätnej tabule.
 

sranda, že sa tu zlietli

samí súdruhovia ...

A to som sa len opovážil Ti pritakať, že to bolo lietadlo okupantov ...
 

a ako sa...

...niektorí do Teba pustili. Je to ich názor, nech sa ho držia, keď si myslia, že je ten najsprávnejší.
 

<< < 1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?