Sobota, 7. december, 2019 | Meniny má Ambróz

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Babiná nechce pamiatkovú zónu, hovorí o referende (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

akože

mohli by sa snažiť vyťažiť niečo zo svojej jedinečnej architektúry a pritiahnuť turistov, keď tam budú mať postavené škatule, nikoho ich obec nebude zaujímať a do práce budú musieť viac dochádzať...samozrejme, že aj pamiatkári musia trošku zohľadniť potreby ľudí, ale rušiť PZ a ničiť niečo jedinečné, to je škoda
 

???...a načo by ťahali ľudí do obce?

však okrem krčmy a kostola tam turista nemá kde minúť peniaze. Načo taký turista, ktorý príde, prejde sa po dedine, poochká si nad malebnosťou tých pár dedinských domčekov a v dedine nenechá ani deravý groš útraty?
 

ťažká otázka

chcem aby sme zachránili, čo sa dá. Ale nemôžeme to hodiť na chudobných ľudí a nepomôcť im. Takáto obec nemá veľa predpokladov na výnosný turizmus, ľudia možno prídu pozrieť, ani nevystúpia z auta alebo na 5 minút a idú ďalej, to nie je vlkolínec. A obyčajným ľuďom bez peňazí zostane čierny peter. Pravdepodobne to dopadne zle aj pre pamiatky, lebo sa nebudú opravovať vôbec. Ak by sa na to použili slávne eu fondy, ok, ale to by zas nebol bizňis pre istotárov, že áno. Keby sme boli kultúrna krajina, tak by sme tomu dali prednosť pred štadiónmi.
 

presne ako hovoríš.

a okrem toho - v galérii obrázkov Babinských domov som zahliadol na niektorých fasádach aj brizolit. Pamiatkári by mali dať peniaze obci či majiteľom, aby ten brizolit aspoň z fasád sedliackych domov zoškrabali a nahradili to nejakou pôvodnou omietkou.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?