Sobota, 23. marec, 2019 | Meniny má Adrián

Šťastie stálo na strane Zvolena

O víťazstve hokejistov na banskobystrickom ľade rozhodli samostatné nájazdy.

Slovnaft extraliga - 39. kolo základnej časti: HC'05 Banská Bystrica - HKm Zvolen 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

ZVOLEN. Už v 50. sekunde mohol skóre otvoriť Hvila, ktorý sa preštrikoval pred Kristína, ale neprekonal ho. Potom
nevyužili domáci "barani" takmer 1,5-minútovú presilovku o dvoch hráčov. Naopak hostia mohli v početnej výhode o jedného hráča skórovať, keď si vytvorili v 5. min obrovský tlak. Po strele Čierneho z dorážky neprekonal Šimonoviča Pucher, následne Chovan úplne voľný zbytočne prihrával Ďalogovi do šance, ktorý si však nerozumel s pukom a o minútu na to v presilovke pálil spoza kruhu ešte Čierny do žŕdky.

Banskobystričania si "pobabranú" presilovku z úvodu vynahradili v 13. min. V početnej výhode o jedného hráča sa
ujala prihrávka Hudeca z pravého kraja pred bránku, kde puk tečoval pohotový Sýkora - 1:0. V závere tretiny sa dostali domáci do ďalšej vyloženej šance, keď sa najprv prepracoval pred Kristína Tománek a z dorážky mal gól na hokejke Sýkora, nenadvihol však puk.

V druhej tretine sa hral iný hokej než v prvej, viac taktický, prevládala bojovnosť na úkor hokejového umenia. Zvolenčanom sa podarilo vyrovnať v 26. min. Otčenáš si nakorčuľoval do ľavého kruhu, odkiaľ presne vystrelil k
ľavej žrdi - 1:1. Oba tímy nevyužili presilové hry, v nich najväčšiu príležitosť mal v 35. min Valach, ktorý nebezpečne strieľal asi zo štyroch metrov na Šimonoviča.

V tretej tretine pribudlo šancí. Banskú Bystricu mohol dostať do vedenia Kútny, ktorý v 42. min trafil puk do Kristína, ten sa položil na ľad a nevedel, kde má puk. Pribudlo však tvrdosti, čo si odniesol Ďaloga po Cebákoej hrubosti.

Zvolenčania hrali päťminútovú presilovku, počas ktorej sa dostali do veľkej príležitosti. Kovář však neprehodil puk cez nohu ležiaceho Šimonoviča, Bambuch pri tom posunul bránku a išiel na trestnú lavicu. V následnej početnej výhode Zvolena o dvoch hráčov sa presadil Michal Chovan: po strele L. Čierneho sa puk odrazil od mantinelu a
zvolenský útočník ho poslal pod hornú žŕdku - 1:2.

Bystričania sa však nepoddali a ich aktivita vyústila do vyrovnávajúceho gólu v 56. min, keď M. Hudec spoza bránky
poslal puk pred Kristína, kde ho zblízka Kolba poslal do vinkľa - 2:2.

Zvolenský center Peter Pucher, brankár Banskej Bystrice Miroslav Šimonovič a obranca Branislav Kubka počas prvej tretiny. Foto: SITA

V predĺžení boli útočnejší domáci a v 62. min sa ocitol v dvoch vyložených šanciach Hvila. Najmä v druhej si môže
spytovať svedomie, keď si položil na ľad Kristína, ale neprehodil ho. Rozhodovalo sa napokon až v samostatných
nájazdoch. V úvodnej sérii boli úspešní Pucher i Ján Sýkora, no do druhej série poslal tréner Bokroš do bránky Zvolena Škrečka, ktorého Šechný ani Tománek neprekonali. Na opačnej strane bol úspešný L. Jurík, ktorý rozhodol o dvoch bodoch pre Zvolen.

Fakty

HC'05 Banská Bystrica - HKm Zvolen 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 13. Ján Sýkora (M. Hudec, Cebák), 56. Kolba (M. Hudec, Tománek) - 26. Otčenáš (Marek Haščák, L. Čierny), 50. Michal Chovan (L. Čierny, Juraško), rozhod. sam. nájazd L. Jurík Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Cebák na 5 min + DKZ za hrubosť - Hranáč na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Korba, Marušin, 3117 divákov.

Zostavy:
Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Cuník, Kolba, Biro, Bambúch, Kubka, Vantroba, Vizváry - Tománek, M. Hudec, Ján Sýkora - Paľov, Šechný, Hvila - Rumpel, Miroslav Hlinka, Kútny - Vartovník, Heizer, Hamrák

Zvolen: Kristín (od druhej série sam. nájazdov Škrečko) - L. Čierny, Hranáč, Ďaloga (do 46. min), T. Bokroš, J. Valach, Juraško - P. Barinka, P. Pucher, Michal Chovan - V. Baláž, M. Trochta, L. Jurík - V. Škoda, Kovář, Záhorovský - Leskovjanský, Marek Haščák, Otčenáš