Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Repiská uhrala finále aj medzi dospelými

Bedmintonový klub Prešov usporiadal 2. celoslovenský turnaj dospelých v bedmintone.

Na dobre obsadenom podujatí bojovalo o body do rebríčka Grand prix 2010/11 spolu 35 mužov a 36 žien z 15 slovenských oddielov. Do záverečných bojov zasiahli tradiční účastníci turnaja z kategórie dospelých, no v dvojhre žien sa presadili aj juniorské dievčatá. Mladá Zvolenčanka Martina Repiská sa umiestnila na výbornom 2. mieste.

Kvôli zabezpečeniu účasti na záverečných Majstrovstvách Slovenska dospelých, na ktorých bude štartovať 24 najlepších mužov a 24 najlepších žien slovenského rebríčka, vycestovali zo Zvolena na turnaj Repiská s Krajčovičovou. Napriek tomu, že Martina Repiská (ako nenasadená) nastúpila v každom kole proti nasadeným súperkám, zodpovedným výkonom postupne porazila Sopkovú (BC Prešov) 21:3, 21:15, Mayerovú (M sport Trenčín) 21:16, 21:12 a aj Turzákovú (Košice, druhú nasadenú) 21:15, 21:16. Vo víťaznom ťažení pokračovala mladá Zvolenčanka aj v nedeľňajšom semifinále, v ktorom zdolala ďalšiu trenčiansku hráčku Jariabkovú 21:8, 21:15 a dostala sa tak až do ženského finále. A aj keď v rozhodujúcom zápase, napriek zvýšenému úsiliu, tesne podľahla Čižnárovej z Trenčína 16:22, 20:22, jej výkony boli viac ako výborné. Krajčovičová v kvalifikácii porazila Sinajovú (Košice), v ďalšom kole prehrala tesne s Babálovou (BKMI Trenčín) a skončila na 17. - 32. mieste.

V ženskej štvorhre Repiská s Machunkovou (Ceva Trenčín) postúpili až do semifinále a nakoniec skončili na peknom treťom mieste. V zmiešanej štvorhre Repiská s Baluchom (obaja vo veku 15 rokov) vypadli v prvom kole, Krajčovičová s Kaštanom vypadli v kvalifikácii s výborným párom Mečár - Bobrovská, ktorý nakoniec tesne prehral až vo finále.

Obe hráčky Slávie TU Zvolen si tak výrazne zlepšili svoje postavenie v slovenskom rebríčku dospelých Grand prix 2010/11, kde by Martina Repiská mala od 1. januára 2011 figurovať na 4. a Ivana Krajčovičová na 23. priečke.