Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Slovan sa trápi, na zvolenských hokejistov nemal

Ďalšiu prehru nepomohol odvrátiť Slovanu ani Miro Šatan.

Hokej - Slovnaft extraliga - 31. kolo:

HC Slovan Bratislava - HKm Zvolen 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 0:1)

ZVOLEN. Slovan nastúpil v zostave aj s Miroslavom Šatanom, s ktorým belasí podpísali zmluvu iba 90 minút pred úvodným vhadzovaním. Skóre duelu otvoril vo 8. min V. Baláž, ktorý za chrbát Pavla Rybára zasunul puk po individuálnej akcii P. Puchera. V 12. min mohol ten istý hráč zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, ale svoj únik zakončil iba do brankára Slovana.

V úvode druhého dejstva boli domáci aktívnejší ako jeho súper, z čoho pramenilo viacero dobrých šancí. Domáci hráči si však s koncovkou príliš "nepotykali" a aj brankár Zvolena Škrečko chytal spoľahlivo. Zvolen postupne vyrovnal hru, nebezpečnejší však boli aj naďalej belasí.

V 38. min nezužitkoval veľkú šancu domáci Kuľha a tak v poslednej minúte zahrmelo na druhej strane. Vo vlastnom oslabení sa dostal Zvolen do prečíslenia a aj s trochou šťastia usmernil V. Škoda puk do bránky Slovana po ľahkej strele Otčenáša.

Na začiatku tretej časti mal Zvolen presilovku o dvoch hráčov v trvaní 66 sekúnd, ale Pavol Rybár pri šanciach hostí predviedol svoje skúsenosti a gól nedostal. To už bol sektor domácich skalných priaznivcov prázdny a na tribúne za domácim brankárom zostali iba dve veľké vlajky s logom Slovana.

V 47. min vykresal iskru nádeje pre domáci tím Lipiansky, ktorý sa po nahodení puku Richardom Hunom dostal pred bránku súpera, pohodlne sa otočil a prekonal bezmocného Škrečka - 1:2.

O necelé dve minúty neskôr v presilovke Slovan vyrovnal, keď najprv neuspel Šatan, ale na delovku Kuľhu z prvej už gólman Zvolena nemal nárok. V zostávajúcom priebehu III. tretiny už ani jeden z tímov nedokázal skórovať a na rad prišlo predĺženie.

V ňom Slovan už v prvej minúte strelil gól, ale rozhodcovia ho neznali, pretože ho domáci hráč dosiahol vysokou hokejkou. Napokon sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch, v ktorých mali viac pokoja aj šťastia na hokejkách Zvolenčania, jediný nájazd premenil Michal Chovan.

Po zápase

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Zvolen hral veľmi dobre v defenzíve, mali sme problém sa presadiť. Chceli sme nahadzovať puky na bránku, čo sa nám nedarilo. Stále sa trápime s psychikou, chýbajú nám góly od skúsených hráčov. Neuznaný gól v úvode predĺženia nalomil koncentráciu hráčov. Nemali sme hokejové šťastie. Som rád, že sme uhrali aspoň bod, keďže sme prehrávali o dva góly.

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Pre nás je dôležité, že zbierame body. Viedli sme 2:0 a preto nás mrzí aj strata bodu. Bolo našou výhodou, že sme viedli a dlho držali Slovan od našej bránky. Domáci začali hrať svoju hru až v treťom dejstve, zatlačili nás a iba sme puky vyhadzovali."

Fakty

Góly: 47. Lipiansky (Richard Huna), 49. Kuľha (Hájek, Šatan) - 8. V. Baláž (P. Pucher, P. Barinka), 40. V. Škoda (Otčenáš), rozhodujúci nájazd Michal Chovan, vylúčenia: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc - Bundil, Brath, 2215 divákov

Slovan: Pavol Rybár - J. Kováčik, Hájek, Bohunický, Cartelli, Jendek, Schnabel, Ketner - Kuľha, Hujsa, Demel - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - Róbert Huna, Bulík, Richard Huna - D. Skokan, M. Bakoš, D. Buc - od 21. min M. Sloboda

Zvolen: Škrečko - Hranáč, L. Čierny, Ďaloga, T. Bokroš, J. Valach, Juraško, Vosátko - Kovář , L. Jurík, Michal Chovan - P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž - V. Škoda, Zuzin, Záhorovský - Leskovjanský, M. Trochta, Otčenáš