Bokroš závidí Popradu publikum

O víťazstve rozhodol Arne Kroták vynikajúcou individuálnou akciou.

Slovnaft extraliga: 26. kolo základnej časti.

HK Poprad - HKm Zvolen 5:4 po predĺžení (2:0, 0:3, 2:1 - 1:0)

ZVOLEN. Zvolen pôsobil v prvej tretine pomerne bezzubým dojmom. V 5. min to na Kristína skúšal z pravého krídla Lapšanský, neuspel však rovnako ako o minútu na to Lundberg. Skóre otvoril pri signalizovanom vylúčení Bartečko, prehodil ponad Kristínov betón strelu Jána Brejčáka od modrej. V 15. min sa na bránku sám rútil Suchý, v zakončení však trestuhodne minul. V závere prvej tretiny zvýšil Lundberg v presilovke, keď podobne ako pri prvom góle dopravil do siete vyrazenú strelu Suchého od modrej.

V druhej tretine Zvolen zlepšil pohyb a dostával sa do šancí, v 25. min musel vytiahnuť Melicherčík betón, na opačnej strane v čistej šanci prestrelil bránu Jasečko. Z protiútoku Zvolen dokázal znížiť, Pucherovu prihrávku zužitkoval strelou do ľavého "vinkla" Baláž. V 28. min to skúšal z pravej strany neúspešne Leskovjanský, v 29. min v oslabení Bartečko švihom minul bránku.

Zvolen dostal šancu vyrovnať v presilovke a aj ju využil, keď Škoda vymietol pavučinu aj z pravého "vinkla" Melicherčíkovej brány. Na prelome prvej a druhej polovice zápasu hral Poprad presilovku a Kristín čelil niekoľkým ranám od modrej, Lundberg vždy číhal pred bránkou na dorážky. V 34. min hrali hostia presilovku o dvoch, na konci kombinácie na jeden dotyk stál Melicherčík, o minútu na to už si ale nesiahol na strelu Čierneho od modrej.

Zvolen mohol ešte zvyšovať Haščákom, Melicherčík sa ale stihol presunúť. V závere Ďaloga zmaril šancu na vyrovnanie z prečíslenia, keď nepustil Bartečkovu prihrávku na Kasíka.

V 43. min Kroták našiel na druhej strane Kopeckého, jeho bekhendové zakončenie ale minulo bránku, v 49. min bol už po Kloudovej prihrávke úspešný zblízka Lapšanský. Poprad sa znova dostal do vedenia, keď od modrej prekonal Kristína Kopecký, v 57. min ale vyrovnával šikovným tečom Valachovej strely Jurík. Stretnutie dospelo až do predĺženia, v ktorom rozhodol švihom spomedzi kruhov Kroták.

Sumár

Góly: 8. Bartečko (J. Brejčák), 20. Lundberg (R. Suchý), 50. A. Lapšanský (Klouda, J. Kopecký), 55. J. Kopecký (A. Lapšanský), 62. A. Kroták - 26. V. Baláž (P. Pucher), 30. Škoda (J. Valach), 35. L. Čierny (Juraško), 57. L. Jurík (J. Valach, Záhorovský), vylúčení: 7:12 na 2 min, navyše: 37. J. Brejčák 5 min + DKZ za hrubosť, + 10 min za zhodenie rukavíc - 44. Bokroš 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - M. Valach, Gajan, 4025 divákov

Poprad: Melicherčík - J. Kasík, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, J. Brejčák, Nádašdi, Dubaj, R. Rapáč - Škovira, Lundberg, Bartečko - L. Nagy, Kmiť, A. Kroták - J. Kopecký, Klouda, A. Lapšanský - Paločko, Mlynarovič, P. Svitana

Zvolen: Kristín - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Vosátko, Kučný - Kovář, Marek Haščák, Michal Chovan - P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž - Škoda, L. Jurík, Záhorovský - Leskovjanský, Otčenáš, Zuzin

Po zápase

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): Bolo to dramatické stretnutie, pre divákov prinieslo všetko, čo má hokej mať. Nás akurát mrzí, že tento zápas sme mali dobre rozohratý, viedli sme 2:0, no v druhej tretine nás časté vylučovania vyviedli z rytmu, dovolili sme súperovi vrátiť sa do stretnutia našou taktickou i osobnou nedisciplinovanosťou. V tretej tretine sa tím skonsolidoval, urobili sme všetko pre dosiahnutie víťazstva, chlapci v osobných súbojoch dreli, hrali na maximum. Arne Kroták vynikajúcou individuálnou akciou rozhodol o zaslúženom víťazstve.

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): Videli sme výborné stretnutie. Podľa mňa, ak by sa hrával taký hokej na všetkých štadiónoch na Slovensku, tak by určite chodilo viac divákov - tak ako chodí v Poprade. Môžeme len ticho závidieť popradské publikum. Na tomto úzkom klzisku sa nedá hrať veľmi kombinačne, je to o osobných súbojoch. Sme s bodom aj výkonom v Poprade veľmi spokojní.