Piatok, 22. november, 2019 | Meniny má Cecília

Careta stále na čele Ligy mládeže

Zvolenskí plutvoví plavci si vedúcu priečku udržali aj výkonmi v domácom bazéne.

ZVOLEN. Pretekári KVŠ Careta Zvolen si spolu s ďalšími pretekármi zo siedmich klubov Slovenska zmerali sily v domácom bazéne v rámci 3. kola Ligy mládeže v PP, BF a RP. Domáci plavci opäť podali vynikajúce výkon, o čom svedčí zisk 26 pódiových umiestnení. Najlepšia z „careťákov" bola Zuzana Hrašková, ktorá v kategórii E vo všetkých svojich štartoch (50 m BF, 100 m PP a 200 m PP) obsadila 1. miesto. Zároveň vytvorila v disciplínach 50 m BF a 100 m PP najlepší výkon Slovenska v danej kategórii.

Ďalej sa na pódiových miestach umiestnili - v kategórii E0: Zuzana Nulíčková (1. - 100m PP, 2. - 50 m BF, 3. - 200 m BF), Juliana Fekiačová (1. - 50 m BF + najlepší výkon Slovenska 200 m BF), Šimon Tóth (3 x 3. - 50 m BF, 100 m PP, 200 m BF), v kategórii E: Matej Vaľko (3 x 3. - 50 m BF, 100 m, 200 m PP), v kategórii D: Veronika Hofbauerová (1. - 200 m BF, 2. - 100 m PP), Zuzana Erteľová (2. - 25 m RP), Gabriela Michalčáková (3. - 25 m RP), Adam Patáč (3. - 25 m RP), v kategórii C: Simona Michalíková (3. - 50 m BF), Radovan Košta (3. - 50 m BF).

Vo Zvolene sa plávali aj štafety na 4 x 50m PP, kde „careťáci" získali ďalšie pódiové umiestnenia. V kategórii C a D 3. miesta, v kategórii E 2. miesto a v kategórii E0 1. miesto aj s najlepším výkonom Slovenska a 3. miesto.

Pochvalu si však zaslúžia aj pretekári umiestnení na nižších priečkach, pretože s bodmi, ktoré získali, sa podarilo KVŠ Careta zotrvať na 1. mieste v celkovom hodnotení, pričom od zisku historicky prvého pohára Ligy mládeže v PP, BF a RP ich delí už len posledné kolo.