Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Zvolen zdolal mladíkov rozdielom štyroch gólov

HOKEJ EXTRALIGA: Zvolenskí hokejisti dosiahli v dohrávke 12. kola povinné domáce víťazstvo.

Zvolen - SR 20 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Po úvodnom oťukávaní zobrali podľa očakávania opraty do rúk Zvolenčania. Zatlačili svojho súpera a vytvárali si aj šance. Už na začiatku 6. min vyviezol puk Pucher, spoza bránky ho prihral Valachovi a ten strelou z prvej prekonal brankára Peka. Hostia sa začali pomaly osmeľovať až v druhej desaťminútovke, no už v 11. min inkasovali druhý gól. Lukáš Jurík našiel dlhou prihrávkou z vlastného obranného pásma Baláža, ktorý išiel sám na hosťujúceho gólmana a nekompromisne zakončil - 0:2. "Mladíci" sa dostali ako tak na dostrel Škrečka počas dvoch presiloviek. V jednej z nich po peknej kombinácií v 16. min nestihol zakončiť Šťastný.

V druhej tretine hru ovládli Zvolenčania, ktorí v priebehu piatich minút trikrát prekonali domáceho brankára. V prvom prípade využil presilovku Chovan, v druhom zakončil parádny prienik Leskovjanský a v treťom prešiel celkom poľahky hosťujúcou obranou Kovář. Po piatom góle došlo k striedaniu brankárov, keď Peka vymenil Šimboch.

V záverečnej tretine domáci, vedomí si svojho jasného náskoku, trocha poľavili v tempe, čo využili "dvadsiatkári" na vsietenie čestného úspechu. V 44. min prestrelil v presilovke brankára Škrečka strelou od modrej obranca Kozák. Od 56. min hrali hostia 93 sekúnd presilovku o dvoch hráčov, ktorú však nedokázali využiť. Zvolenčania napokon zvíťazili zaslúžene 5:1.

FAKTY ZÁPASU

Góly: 6. J. Valach (P. Pucher, Škoda), 11. V. Baláž (L. Jurík, Ďaloga), 27. Michal Chovan (L. Čierny), 30. Leskovjanský (Ďaloga), 32. Kovář (Marek Haščák, Michal Chovan) - 44. L. Kozák (Šišovský, T. Hrnka). Rozhodoval: J. Konc, vylúčení: 9:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0 - 511 divákov

HKm: Škrečko - J. Valach, Hranáč, L. Čierny, Juraško, Bokroš, Ďaloga, Vosátko, Hraško - Marcinek, P. Pucher, Škoda - Kovář, Marek Haščák, Michal Chovan - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Otčenáš, Cútt, Zuzin

HK Orange 20: Pék (32. Šimboch) - L. Kozák, Čerešňák, Ľ. Malina, Imrich, Staňo, Obuch - T. Hrnka, Petro, Šišovský - Kalináč, Preisinger, Sobota - Štumpf, Andrej Šťastný, Vandas

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Bolo to naše len tretie vydarené stretnutie. Po ťažkom zápase s Popradom sme obstáli kondične a všetko fungovalo ako malo. Mali sme viac priestoru, dobre sme kombinovali a s výsledkom sme spokojní."

Miroslav Marcinko (asistent trénera SR 20): „Bol to ťažký zápas. Nevydržali sme hrať koncentrovane. V prvej tretine sme mali šance, ale chýbal nám dôraz v koncovke. V druhej časti sme strácali puky a inkasovali góly, čo rozhodlo. Sme radi, že aj za stavu 0:5 chlapci nerezignovali, bojovali ďalej a v záverečnej tretine ešte prikrášlili výsledok."

1. Košice 18 12 2 2 2 65:28 42

2. B. Bystrica 18 12 2 2 2 61:33 42

3. Slovan 18 9 2 2 5 57:37 33

4. Zvolen 18 7 2 4 5 56:45 29

5. Poprad 18 7 2 2 7 53:38 27

6. Martin 18 7 1 2 8 50:66 25

7. Žilina 17 7 1 0 9 46:54 23

8. Trenčín 17 6 2 1 8 39:57 23