Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Z Nitry si Zvolenčania odviezli tri body

HOKEJ EXTRALIGA: Zvolenský brankár Škrečko bol veľkou prekážkou pre nitrianskych strelcov.

Brankár Zvolena bol oporou mužstva aj v Nitre.Brankár Zvolena bol oporou mužstva aj v Nitre. (Zdroj: SITA - TOMÁŠ SOMR)

HK Nitra - HKm Zvolen 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Domáci chceli pred vlastnými divákmi konečne vyhrať, no ich zámery dostali trhliny už v prvej tretine. Prvú ponúknutú presilovku nevyužili, no 10. minúte dopadla ich početná výhoda ešte horšie. V strednom pásme sa do rýchleho úniku dostal Vladislav Baláž a po strele z pravej strany otvoril skóre. Domácich gól zaskočil a do konca prvej časti si už väčšiu šancu nevypracovali.

Hlavne v druhej tretine brankár Zvolena Lukáš Škrečko výrazne podržal svoj tím. Najskôr však v 25. minúte hostia ukázali, ako sa majú hrať presilovky. Obranca Juraško napriahol od modrej čiary a Fikrt v domácej bránke nemal nárok - 0:2. O tri minúty na to sa efektným "semaforom" proti Špeldovej tvrdej strele prezentoval zvolenský brankár. Škrečko bol naďalej veľkou prekážkou nitrianskych strelcov. V 37. minúte chytil v brejku domácich dvoch proti jednému Podstavekov pokus a poradil si aj so Slovákovým pokusom spomedzi kruhov.

Útoky na zvolenskú bránku pokračovali aj v tretej časti. Tretí gól priniesla 46. minúta, keď sa v nenápadnej akcii druhýkrát v zápase presadil Baláž. V 48. minúte si Škrečko poradil s nebezpečnou strelou Poláka a neprekonal ho ani Moravec, ktorého pokus efektne vyrazil vyrážačkou. Domáci sa dočkali v 51. min, Ručkay v presilovke pohotovo zmenil smer Špeldovej strely a nádeje Nitry na chvíľu ožili. O štyri minúty na to dal definitívnu podobu výsledku hosťujúci Otčenáš a hostia si tak z Nitry odvážajú tri body.

FAKTY ZÁPASU

Góly: 51. H. Ručkay (Špelda, T. Chrenko) - 10. V. Baláž, 25. Juraško (P. Pucher, P. Barinka), 46. V. Baláž (Leskovjanský), 55. Otčenáš (Michal Chovan, P. Barinka) Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, M. Orolin, 2551 divákov

Zostavy:

Nitra: Fikrt - Špelda, Rais, Gabriš, Fabian, Bučka, J. Polák, Peter K"nig, M. Novák - H. Ručkay, T. Chrenko, Spilar - Čaládi, D. Moravec, M. Slovák - Kmeč, M. Kováčik, S. Saliji - Románek, M. Štefanka, Podstavek

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Hranáč, J. Valach, Hraško, Vosátko, Ďaloga - P. Barinka, P. Pucher, Michal Chovan - Kovář, L. Jurík, Juraj Faith - V. Baláž, Škoda, Otčenáš - Leskovjanský, Cútt, Zuzin

HLASY TRÉNEROV

Róbert Pukalovič (tréner Nitry): "Vedeli sme, že nás čaká konsolidovaný tím Zvolena, ktorý je v hernej pohode. Je na škodu veci, že sme po našich chybách inkasovali toľko gólov. Gól sa nám podarilo streliť až za stavu 0:3, čo mohlo mať vplyv na ďalší vývoj stretnutia, no nestalo sa. Ukázalo sa, že máme veľké psychické problémy zvládať zápasy pod tlakom v domácom prostredí."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Dnes sme maximálne spokojní. Potešila nás útočná i obranná hra a aj výborný výkon brankára Škrečka. Po konsolidovanom výkone odvážame z Nitry tri body, čo sa Zvolenu v Nitre dlho nepodarilo."