Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Prehra na pôde majstrovských Košíc

HOKEJ EXTRALIGA: Zvolenskí hokejisti podľahli v košickej Steel aréne úradujúcemu majstrovi 2:3.

Košice - Zvolen 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Prvá tretina bola jednoznačne v réžii Košičanov. Tí dostali Zvolen v úvodnej desaťminútovke pod tlak, brankár Škrečko bol v plnej permanencii. Andrašovský v 2. min. netrafil, tak ako si predstavoval, zvolenský brankár si poradil s pokusom Miklíka a pri vylúčení Čierneho ho neprekonali Bartoš, ani Tomík. V polovici tretiny sa ani na dvakrát nepresadil Jenčík, svoje možnosti nedotiahli do konca Haščák s Kristekom. Zvolen pohrozil v 14. min. z ojedinelého pokusu o útok, na Balážovu strelu bol Hudáček pripravený.

V druhej tretine sa hra vyrovnala, Zvolen sa do útoku dostával častejšie a v 29 min. Marek Haščák doklepol do bránky puk ležiaci pár centimetrov pred bránkovou čiarou. Hneď na to mohol vyrovnať Marcel Haščák, ale trafil len žŕdku. V 33. min. dobre hrajúci Kristek našiel recept na dovtedy nepriestrelného Škrečka, keď ho prekonal po pohotovom zakončení. Košičania mohli ísť do vedenia v oslabení, ale Vorel puk za Škrečkov chrbát nezasunul.

Dobrú možnosť v tretej tretine mal Faith, ale Hudáček jeho pokus zlikvidoval. Po akcii Haščáka na opačnej strane Gron netrafil prázdnu bránku. Ideálne prihrávku Frolíka využil v 53. min. Pašek na strelenie druhého gólu po tom, ako trafil horný kút zvolenskej bránky. Na 3:1 zvýšil o dve minúty neskôr pohotovou strelou Andrašovský. Zvolen vrátil už po päťdesiatich ôsmich sekundách do zápasu Barinka - 3:2. V poslednej polminútovke tretej tretiny Zvolenčania odvolali brankára, ale vyrovnania sa už nedočkali.

Hoci brankár Lukáš Škrečko a Ondrej Otčenáš robili čo mohli, z HKm sa z Košíc vracal naprázdno. FOTO: SITA

FAKTY ZÁPASU

Góly: 33. Kristek (Andrašovský, J. Tabaček), 53. Pašek (Frolík, Kriška), 55. Andrašovský (Marcel Haščák, Kristek) - 29. Marek Haščák (Juraj Faith, Kovář), 56. P. Barinka (Michal Chovan). Rozhodoval: Kubuš, vylúčení: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0 - 5262 divákov

HC: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, M. Grman, Deyl, Šeda, Huba - Michel Miklík, Jenčík, Vorel - Tomík, S. Gron, P. Bartoš - Marcel Haščák, Kristek, Andrašovský - Kriška, Martin Frolík, Pašek

HKm: Škrečko - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Hranáč, J. Valach, Hraško, Vosátko, Ďaloga - P. Barinka, P. Pucher, Michal Chovan - Kovář, Marek Haščák, Juraj Faith - V. Baláž, Otčenáš, Škoda - Leskovjanský, M. Jurík, L. Jurík

Ostatné výsledky 5. kola: Skalica - Poprad 1:2 sn, B. Bystrica - Trenčín 3:2, Slovan - Martin 6:1, Žilina - Nitra 2:0

10. Skalica 5 0 1 1 3 9:15 3

Program 6. kola (nedeľa, 19. septembra): Hkm Zvolen - Žilina (17,00 hod.), Poprad - Nitra, Martin - Košice, Trenčín - Slovan, Skalica - B. Bystrica, Žilina - SR 20

8. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  10. Crème de la crème po slovensky 3 193

Relácia MY Športujeme denne prináša dynamický prehľad športových aktualít, exkluzívne rozhovory a aj rady a tipy nielen pre športovcov.

Pozrite si MY športujeme.

3 h

Žena zušľachtila voľnú plochu pri parkovisku na sídlisku.

MOJ 12 h
MFK Zvolen vypadáva do štvrtej ligy - ilustračné foto

Rozhodujúci gól inkasovali Zvolenčania v nadstavenom čase. Kováčová tiež nedokázala bodovať.