Utorok, 26. marec, 2019 | Meniny má Emanuel

Lídrami Sliač a rezerva Bzovíka

FUTBAL 3. TRIEDA: V najnižších oblastných súťažiach videli diváci spolu dvadsaťšesť gólov.

SKUPINA SEVER

Budča zvíťazila nad Veľkou Lúkou rozdielom troch gólov. Sliač si doma poradil s Elánom Zvolen. Duel Ostrej Lúky s rezervou Stožka sa neodohral, pretože hostia nepricestovali.

Budča - Veľká Lúka 3:0 (2:0)

Kým v prvom polčase hostia hrali, domáci dávali góly. Ani po obrátke sa hostia nevzdávali, ale gólovo sa presadil len favorizovaný súper. Veľká Lúka je tak zatiaľ na poslednom mieste a Budčania sú druhí, keď na vedúci celok strácajú štyri body.

Góly: Kandráč 2, Dlhopolec. Pred 40 divákmi rozhodoval Vlačuha. Budča: Mrenica - Kocúr, Trebuľa, J. Halama, M. Halama, Blaško, Dlhopolec, Urban, Turkota, Zvara, Kandráč (Biba, Suja), V. Lúka: Kišík - Kapusta, Nôta, Majerský, Panko, Lacko, Škvarek, Serva, Rozenberg, A. Bystriansky, Pršanec

Sliač - Elán Zvolen 3:1 (1:0)

Vo vyrovnanom prvom polčase sa domáci futbalisti ujali vedenia vlastným gólom Babica. Smolu hostí zavŕšila nepremenená penalta, treba však priznať, že Sliačania boli lepším tímom. Líder si tak týmto víťazstvom upevnil vedúcu pozíciu v tabuľke. Elánisti sa nachádzajú v strede tabuľky so ziskom šiestich bodov.

Góly: A. Štefko (Elán). Pred 100 divákmi rozhodoval Sádovský. Elán: Škarčák - Babic, Kelemen, Grega, Kortiš, T. Štefko, A. Štefko, Duraj, Lackanič, Pántik, Sihelský (Kandra, Pavlík, Karak, Mičian)

Ostrá Lúka - Stožok B nehralo sa

Rezerva zo Stožku na zápas nepricestovala a tak sa duel logicky neodohral.

7. V. Lúka 6 1 0 5 5:17 3

Program 7. kola (nedeľa 19. septembra o 15,00 hod.): Stožok B - voľný los, Elán Zvolen - Ostrá Lúka, V. Lúka - Sliač, Inter Zvolen - Budča

SKUPINA JUH

V Teranoch sa zrodila priam hokejová remíza 4:4. Litava si doma poradila s Rykynčicami o jeden gól a Cerovo na domácej pôde podľahlo rezerve Bzovíka, ktorá je lídrom súťaže.

Terany - Uňatín 4:4 (2:1)

Od prvého polčasu sa hralo akoby na jednu bránku, prevaha domácich bola výrazná. Potom sa hra i skóre vyrovnalo a nakoniec sa zrodila priam hokejová remíza.

Góly: Strelec, Oravec, Janočko, Sliacky (Terany). Pred 60 divákmi rozhodoval Szabo. Terany: Tóth - Tereň, Sliacky, Oravec, Sľuka, Brndiar, Ronda, Janočko, Dobronivský, Bartoš, Strelec

Litava - Rykynčice 4:3 (4:1)

Nástup domácich bol zdrvujúci, kým sa súper spamätal, prehrával o tri góly. Po prestávke hostia mohutne doťahovali, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Zaujímavý zápas tak lepšie dopadol pre domácich.

Góly: Odaloš 2, Štrba, Ľalík - Banár 2 ( 1 z 11 m), Sýkora. Pred 35 divákmi rozhodoval Dado. Rykynčice: Babiak - J. Žilka, B. Žilka, Ľupták, Slávik, Sýkora, Benedik, Banár, Bafia, Melíšek st., Melíšek ml.(Majer)

Cerovo - Bzovík B 1:3

Favorizovaní hostia nenechali nič na náhodu a zaslúžene zvíťazili nad posledným tímom z Cerova.

7. Cerovo 6 0 1 5 7:21 1

Program 7. kola (nedeľa 19. septembra o 15,00 hod.): Rykynčice - voľno, Uňatín - Litava, Bzovík B - Terany , Č. D. Badín - Cerovo

Tip na aukciu: 15 objektov, kde sa dá rozbehnúť biznis

Spoločnosti Stredoslovenská energetika Holding, a. s., a Stredoslovenská distribučná, a. s., predávajú na strednom Slovensku niekoľko zaujímavých nehnuteľností.

Karatista Pavol Szolár: Neviem, čo sa udialo, ale ten deň bol magický

Každodenná 12-ročná poctivá práca prináša svoje ovocie. Vo Zvolene vyrástol špičkový karatista.

Pavol Szolár (vľavo) s moderátorom Martinom Matuškom počas galavečera o najúspešnejších športovcov Zvolena za rok 2018.

Zvolen vstúpil do semifinále prehrou, rozhodujúca bola druhá tretina

Pod Pustým hradom sa hralo vyrovnané stretnutie, Nitra využila zaváhania HKM v prostrednej časti hry.

Dudinskú päťdesiatku ovládli Nór Haukenes a Slovenka Czaková

Kúpeľné mestečko Dudince privítalo už 38. ročník prestížneho chodeckého podujatia.

Nórsky reprezentant Havard Haukenes v cieli 50 km trate 38. ročníka medzinárodných chodeckých pretekov Dudinská päťdesiatka.